zdroj DVD MAXTON

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

zdroj DVD MAXTON

#1 Příspěvek od SIDTIM »

V tomhle úžasném přístroji, který odmítá cokoli, jsem naměřil skoro všechna napětí na výstupu zdroje menší, než jmenovitá: místo +12V 9,6V, místo -12V cca 10,5V, 5V sedí a místo 3,3V už nevím. Samozřejmě: kontrola elytů- Podle ESR měřiče všechny OK, přesto jsem je všechny vyměnil-efekt žádný. Všechny diody i rezistory OK, napětí na primárním elytu je v pořádku, už podezřívám jen trafo.... Kdyby tam nesedělo těch 5V, tak to není taková záhada.. Měli jste někdo takový špek? :cry:

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od thunderstrike »

Měl jsem to samý DVD a bylo to těma elitama,jinak jsem tu měl eště jedno,které mělo podobnou závadu,a bylo to optočlenem...

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#3 Příspěvek od SIDTIM »

Prima, vše jmenované jsem vyměnil. Stav setrvalý. Už jedině trafák...

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »

s těma se snad roztrhl pytel, dneska mi přišel na stůl stejná závada, výměna elytů opto tl431 no byla to blbost proto že +5V větev od které to hlídá zpětná vazba drží, to nižší napětí na ostatních větvích je způsobeno nízkým odběrem na 5V větvi, srovná se to při zapnutí , zapnout ale mrcha nejde. Zjistil jsem, že nejdou od ESS6688 hodiny ani data, sběrnice není ve zkratu. Podle datasheetu jsou tyhle výstupy programovatelné, vzhledem k tomu, že šutr kmitá, buď je to tehle šváb nebo paměť . Nemá prosím někdo funkční dump

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#5 Příspěvek od SIDTIM »

A to na první pohled vypadalo na jeden elyt a 5 minut práce... :?

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 18:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#7 Příspěvek od SIDTIM »

Souhlasím! On chléb opravářský je dnes již notně tvrdý... Před takovýmí 5-10 lety jsem nestíhal ani spát..
Maxtona jsem uložil k věčnému spánku, případně jako dárce orgánů.
Přeji všem zúčastněným (a pozůstalým) hezký den! :D

Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PTAZZ »

Sory že se vám do toho pletu,ale mam taky jednoho maxtona v regálu a je mi to líto vyhodit,tak se chci zeptat (už sem se na to jednou někde tady ptal,ale nic sem se nedozvěděl)
Při zapnutí,klasicky naběhne zelená obrazovka a na tom naápis MAXTON,jenže já tu obrazovku mam celou rozhozenou a ten nápis je vidět jen tak tak,takže ani nemůžu najet do nastavení a zkusit to přenastavit jestli by se to nespravilo.
Nevíte náhodou co by s tím mohlo býti?
Kdyby ste měli zájem tak Vám i nafotím co to dělá.
Jo a když se scart nedosadí uplně,ale jenom na kousek tak je to lepší,ale tim to asi nebude protože sem zkoušel dva kabely dvě televize a furt to samý,studeňáky sem žádný neviděl.
Díky za každou radu
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Zdroj mas dobry?

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#10 Příspěvek od SIDTIM »

Taky bych šel nejprve po zdroji, ale pak mám ještě jedenu zkušenost: V několika přístrojích na DPS byy mapy čehosi a ty byly polovodivé. Stačilo umýt toluenem, acetonem a desku nalakovat (pro fajnšmekry) kalafunovým lakem, a bylo po závadě. Tož tak. :wink:

Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PTAZZ »

No jestli myslíte že by to mohlo bejt tim zdrojem tak na to ještě pořádně kouknu,ale ani nevim jaký to má mít napájení?! :-(
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#12 Příspěvek od SIDTIM »

Umyj acetonem všechny DPS a pak číhni na zdroj: +12, -12, +5, +3,3 V.

Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od PTAZZ »

ok mrknu na to a dam vědět k čemu sem došel tedy,sem na to zvědavej. :?
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

#14 Příspěvek od nadzgo »

PTAZZ píše:Sory že se vám do toho pletu,ale mam taky jednoho maxtona v regálu a je mi to líto vyhodit,tak se chci zeptat (už sem se na to jednou někde tady ptal,ale nic sem se nedozvěděl)
Při zapnutí,klasicky naběhne zelená obrazovka a na tom naápis MAXTON,jenže já tu obrazovku mam celou rozhozenou a ten nápis je vidět jen tak tak,takže ani nemůžu najet do nastavení a zkusit to přenastavit jestli by se to nespravilo.
Nevíte náhodou co by s tím mohlo býti?
Kdyby ste měli zájem tak Vám i nafotím co to dělá.
Jo a když se scart nedosadí uplně,ale jenom na kousek tak je to lepší,ale tim to asi nebude protože sem zkoušel dva kabely dvě televize a furt to samý,studeňáky sem žádný neviděl.
Díky za každou radu
Prepnut video vystup?

Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PTAZZ »

nadzgo píše:
PTAZZ píše:Sory že se vám do toho pletu,ale mam taky jednoho maxtona v regálu a je mi to líto vyhodit,tak se chci zeptat (už sem se na to jednou někde tady ptal,ale nic sem se nedozvěděl)
Při zapnutí,klasicky naběhne zelená obrazovka a na tom naápis MAXTON,jenže já tu obrazovku mam celou rozhozenou a ten nápis je vidět jen tak tak,takže ani nemůžu najet do nastavení a zkusit to přenastavit jestli by se to nespravilo.
Nevíte náhodou co by s tím mohlo býti?
Kdyby ste měli zájem tak Vám i nafotím co to dělá.
Jo a když se scart nedosadí uplně,ale jenom na kousek tak je to lepší,ale tim to asi nebude protože sem zkoušel dva kabely dvě televize a furt to samý,studeňáky sem žádný neviděl.
Díky za každou radu
Prepnut video vystup?
No jo,ale jak když nevidim co je v nabídce nastavení,když to nevidim na obrazovce?!
Nebo to jde nějak mechanicky?
Je fakt že se přede mnou v tom hrabal jeden takovej "odborník" ale dovnitř nelez jenom si myslim že je to nějak špatně nastanevý,ale jak a co to netušim. :-(
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “