problikává zářivka

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
katrops
Příspěvky: 81
Registrován: 19 říj 2007, 02:00

problikává zářivka

#1 Příspěvek od katrops »

Mám stropní světlo Fulgur FIMX 260-Y21 21W. Začala mi problikávat zářivka, ikdyž je vyplý vypínač. Nevím co s tím. Zatim jsem zářivku vyndal.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Hele, zkus se zamyslet nad tím jak píšeš- jestli se ptáš, tak by na konci měl být otazník.
Dál- Fulgur nabízí více typů s podobným označením. Tak je nejlepší poslat odkaz na konkrétní typ.
No a nakonec? Co takhle zkusit napsat, co je v instalaci? Třeba vypínač s doutnavkou?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jjilek »

Všechny 4 věty jsou oznamovací. A tam se na konci věty otazník nepíše.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Přesně řečeno oznamovací s informací. Děkujeme za ni. :lol:

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Když už budu hnidopich, tak je tam 5 vět :-)
A nic to nemění na tom, že jsem mu psal, že jestli se chce ptát, měl by tam dát otazník. S jeho použitím pak souvisí změna skladby věty.
A když budu hnidopich i na sebe, tak jsem tam zapomněl jedno interpunkční znaménko :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jezevec »

Je to obraz dnešní mladé generace, téměř nečte knihy a pak neumí sesmolit pořádný dotaz.
Na druhou stranu, běžně se tady objevují daleko horší až odstrašující případy.
Myslím, že tady bylo poznámek mimo téma dost, takže prosím už jen k tématu.
Tazatel by měl doplnit požadované informace.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Jinak se to už řešilo několikrát:
Pokud je tam klasický předřadník s "diakovým startem", nasbírá se Ti na jeho filtračním kondenzátoru díky kapacitním proudům mezi dráty k vypínači, nebo díky doutnavce (svítící vypínač) napětí, které spustí měnič přes který se kondenzátor vybije - zářivka blikne. Pomůže proto paralelně ke vstupním svorkám do světla připojit vhodný kondenzátor. Dokonce se k tomuto účelu přímo prodávají ve vhodné úpravě pro rychlou montáž.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

Tazatel píše, že zářivka ZAČALA blikat, z toho vyvozuju že to předtím nedělala. Pak je na místě otázka, proč to ve stávajícím obvodu nedělala. Byl tam třeba odrušovací filtr kterýmu se přerušil kond X?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od PotPalo »

Môže byť zvod na vypínači, ako sa časom očmúdil. Už som mal tú česť s prepínačom, ktorý pri skúšaní fázovkou svietil na všetkých vývodoch v akomkoľvek stave. Pritom so žiarovkou fungoval normálne.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#10 Příspěvek od Artaban001 »

Taky je možný, že si toho jevu všiml až teď.

Uživatelský avatar
katrops
Příspěvky: 81
Registrován: 19 říj 2007, 02:00

#11 Příspěvek od katrops »

Jsem úplný laik, takže jsem to napsal laicky. Dřív to zářivka opravdu nedělala.
Je možné, že může být něco s elektroinstalací. Tyto světla mám dvě už 7 let.U tohoto světla jsem měnil zářivku už 3x. U toho druhého pouze jednou.
Asi zavolám elektrikáře. To asi nezvládnu. Nějaký kondenzátor mi nic neříká :D
Byl jsem překvapen jak vypadají nové vypínače. Dřív,když jsem oddělal tlačítka, tak jsem se dostal k drátům. Nyní asi musím oddělat celý vypínač ?
Jo a doutnavku tam nemám. Pokud je to tak, že když je tam doutnavka, tak to svítí červeně na vypínači.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

Tak v tom případě bych se přikláněl ke stavu, který popisuje "crifodo"
Takže buď předřadník vyměnit, nebo opravit - nebo to nechat být až do totálního selhání předřadníku - pokud to bliká někde dílně, nebo na chodbě, tak bych to tak nechal. Mě tady v koupelce slabě svítí LED žárovka díky tý doutnavce - Hned po vypnutí svítí víc - nejspíš jak se doutnavka trochu zahřeje, natlakuje, tak jí prochází o něco nižší proud.

Uživatelský avatar
katrops
Příspěvky: 81
Registrován: 19 říj 2007, 02:00

#13 Příspěvek od katrops »

Tak jsem tam tu zářivku dal po 24 hodinách zpátky a už neproblikává. Jsem zvědavý na jak dlouho.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#14 Příspěvek od monterjirka »

Trochu se může měnit kapacita kondenzátoru za usměrňovačem a podle toho se mění na jaké napětí se kondenzátor nabije. A měnič startuje až při nějakém napětí...
Jsou výrobci, kteří mají ten start nastaven na dost vysoké napětí a ty zpravidla neblikají
(pokud to není stmívatelné, tam je to trochu jinak)

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#15 Příspěvek od houmr »

Já bych to spíše viděl na to, že vypínač nevypíná fázi ale nulu. "Zdědil" jsem v kuchyňské lince také jednu takovou zářivku. V úplné tmě je to trochu vidět, pokud šáhnu na trubici (i přes plexi) můžu si trochu posvítit i bez rozsvícení.
Nehledal bych v tom něco složitého nebo škodlivého.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“