Chladnička Gorenje

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

Chladnička Gorenje

#1 Příspěvek od Ralph »

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda by mně někdo alespon trošku navedl ohledně teto opravy. Jedná se o dvoukompresorovou chladničku s elektronickým termostatem a lcd ukazatelem teplot. Problém spočívá v tom,že když ji zapnu spustí se oba kompresory a nachladí se na nastavenou teplotu mrazak-18 a lednice +7 tak vypnou oba kompresory. po stoupnutí teploty mrazak opět sepne a dochladí ale u lednice již kompresor nesepne. Musí se cela lednice odpojit od sitě a pak opět sepne kompresor lednice a dochladí prostor a vypne.Ale poté už nesepne nikdy pokud lednici neodpojim od sitě a nezapnu opětovně.Modul elektroniky jsem měl venku a studenáky tam nejsou žádne a elyty co byly jsem preventivně vyměnil.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Jsi první majitel , nebo recykluješ ? Důležité je "obsazení" chladničky .

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#3 Příspěvek od Ralph »

Ano první majitel a celou dobu byla bez problému. Jak to myslíte obsazení chladničky? Mám tam cele roky přibližně stejné množství potravin.Kdybych dával víc,chápu bude dýl nachlazovat.Jenže ona dochladí např na +7 a vypne a pak už nesepne a za 12hodin je v lednici 20 stupnu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Pro vyloučení SW chyby by bylo třeba vyměnit (nahradit) čidlo(a) chladničky a kontrolovat celou cestu připojení až k procesoru .

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#5 Příspěvek od Ralph »

Děkuji za typ také uvažuji,že bych zkusil vyměnit onen termistor chladničky,zkusím jej vymontovat a vyměnit a zkontrolovat desku plošnch spojů elektronického termostatu a eventuelně vyčistit izopropylalkoholem a pokud nepomuže ani to tak to bude ta horší varianta sw zavada.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#6 Příspěvek od Ralph »

Tak po výměně termistoru v chladnici se zdálo být vše v pořádku ale zapínala a vypínala jako nová ale jen 10 hodin, poté už nezapla.Musel se odpojit sitový kabel napájení a po zapojení nachladila a vypla a už nezapla.Tak asi bude vada někde v procesoru.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“