Myčka Whirpool

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

Myčka Whirpool

#1 Příspěvek od Ralph »

u této myčky se objevila závada F8/E1 udajně by mělo být vadné čidlo OWI.Mohu se zeptat zda má někdo zkušenost když odpojím konektor od čidla owi zda myčka nastartuje celý program i dokončí? Nebo to čidlo musí být zapojené? Vím,že určuje delku mycího cyklu a zakalenosti vody,jenže zatím čidlo nechci kupovat nové kdyby náhodou byla závada v řídící elektronice.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#2 Příspěvek od bu2520 »

musí být zapojené, je v něm cidlo teploty a většinou snímá i přítomnost vody v myčce . Zkusit pořádně očistit a jinak vyměnit je to častý problém.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Nevím, jak to konkrétní tvé čidlo vypadá, ale co jsem měl tu čest, tak je to často plastový výlisek, který prochází průchodkou do myčky, zezadu mimo myčku je do plastu zacvaknutý druhý kus plastu, co tvoří konektor a mezi tím je plošný spoj s čidly. Ty dva plasty jdou od sebe vycvaknout a desku prohlédnout, jestli do ní nezateklo a není něco užrané, nebo jestli není někde tržené pájení. Pokud by to bylo zalité, tak smůla.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#4 Příspěvek od Ralph »

Tak zkusím se dnes ještě na toto čidlo podívat zda bych se nedostal na ten modul a případnou kontrolu. Jedná se konkrétně o tenhle snímač.
https://www.mixton.cz/dily-pro-mycky-na ... 140101529/ Myčka po zapnutí jakéhokoliv programu vypouští vodu cca 5 minut i když voda v myčce není a poté vyhodnotí chybu F8/E1

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Vypadá rozebiratelně, je to nadějné.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#6 Příspěvek od bu2520 »

jde to rozdělat, ale termistor je zatmelený , problém je z prosvětlením . Nejjednodušší je koupit nový. Ta myčka nemá hladiňák ale přítomnost vody snímá přes optiku, která je v tom čidle.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#7 Příspěvek od Ralph »

Zkusím snímač rozloupnout a podívat se na to blíže.Včera jsem měl snimač venku a vzal jsem starý zubní kartáček a jarovou vodou jsem ten pruhledný plast důkladně očistil ale nepomohlo to.Když už to bude venku tak zkontroluji elektroniku snímače a zkusím izopropylalkoholem očistit desku pločných spojů.Myslím si,že bude problém z prosvětlením ale nezkoumal jsem čidlo více podrobně,zda třeba není nějaká vlhkost uvnitř.Po rozloupnutí čisla budu muset opatrně odpájet ty drátky od toho termistoru který je zatmelený jak popisujete abych je neutrhl od te desky elektroniky a uvidím zda něco zjistím.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#8 Příspěvek od bu2520 »

termistor je smd 0603 možná menší ale při dobývání ven se občas utrhne, tak pozor blbě se hledá. problém je v ir diodách někdy i v ir tranzistoru. tak hodně štestí.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#9 Příspěvek od Ralph »

Tak jsem čidlo demontoval a žádne stopy nikde na desce elektroniky nebyly.Tak jsem vatičkama do uší vyčistil a důkladně vyleštil optické části a po zamontování zpět a spuštění programu myčka spustila vypouštěcí čerpadlo a po chvili se nastartoval celý mycí cyklus.Ale po prvím oplachu a vypouštění vody běželo čerpadlo cca 3 minuty a opět elektronika vyhodila chybu E8-E1 tak jsem už objednal noé čidlo a uvidíme.Někdo psal někde na forech,že je nutno při novém čidle v servisním režimu provést kalibraci snímače,tak nevím.Někde jsem se dočetl,že jej už lidé měnili a nebylo zapotřebí žádné kalibrace.Až dorazí dám vědět jak oprava dopadla.Zatím všem děkuji.

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od kodl1 »

Jo, někde tady na foru se o tom píše, spustí se kalibrace, myčka párkrát napustí a vypustí vodu a je to..
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“