mitsubishi ctv-21m3eet

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

mitsubishi ctv-21m3eet

#1 Příspěvek od ivosek262 »

prosim o radu mam ctv-21m3eet mitsubishi a mam vadny zdroj tranzistor je v poradku a vzdy me odejdou dve zenerky na 3v na bazi a kolektoru vcem by byla chyba dik za voditko nejaky uz jsem vse prosel i rezistory a elyty to delam jako prvni ze by to uz ukazovalo jen na ten TEA2260

Návštěvník

Re: mitsubishi ctv-21m3eet

#2 Příspěvek od Návštěvník »

ivosek262 píše:prosim o radu mam ctv-21m3eet mitsubishi a mam vadny zdroj tranzistor je v poradku a vzdy me odejdou dve zenerky na 3v na bazi a kolektoru vcem by byla chyba dik za voditko nejaky uz jsem vse prosel i rezistory a elyty to delam jako prvni ze by to uz ukazovalo jen na ten TEA2260
O zenerce v bázi už jsem jednou slyšel , ale o zenerce v kolektoru nikdy .
Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#3 Příspěvek od ivosek262 »

tak sorry tak teda na emitoru

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Ani se nedivím, že ti ty 3V zenerky odchází, protože tam žádné nepatří. I to označení TV není CTV ale CT21...

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#5 Příspěvek od ivosek262 »

za to ctv se omlouvam to byl preklep v tom pripade co je za oznaceni diody RD3.OFB2 takhle je to na schematu a pokud jsem cetl uz byla zminena na foru u tv mitsubishi

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

ivosek262 píše:za to ctv se omlouvam to byl preklep v tom pripade co je za oznaceni diody RD3.OFB2 takhle je to na schematu a pokud jsem cetl uz byla zminena na foru u tv mitsubishi
V emitoru , pokud se nepletu jsou dva odpory 0.22 a 0.33 ohmù paralernì . To je cca 0.12 ohmù . Aby tam vzniklo napìtí , které Ti spolehlivì oddìlá emitorovou zenerku , tak by tím musel protéci proud cca 30A . Trochu ménì , ale i 25A je dostateèné množství , které nezavøeš bází , a tak Ti odejde i tranzistor , o kterém se jistì ze skromnosti nezmiòuješ .
Takže : buï nám èùráš na boty a vymýšlíš si , nebo tam cpeš nìjaké , sice pìkné sklenìné váleèky , leè podivného obsahu .
Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#7 Příspěvek od ivosek262 »

vydim ze rady se nedockam jen tvrdych narazek !! proc to nevym!! prosil jsem jen o radu ale jak je libo !!! o tranzistoru se zminovat nemuzu protoze je v poradku a vadnej neni . ja mluvil jen o zenerkach nikoli o tr. navic nikomu necuram do bot ani si nevymyslim a nic tam necpu co tam nepatri dik za peknou radu budu !!!! ivan

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

ivosek262 píše:vydim ze rady se nedockam jen tvrdych narazek !! proc to nevym!! prosil jsem jen o radu ale jak je libo !!! o tranzistoru se zminovat nemuzu protoze je v poradku a vadnej neni . ja mluvil jen o zenerkach nikoli o tr. navic nikomu necuram do bot ani si nevymyslim a nic tam necpu co tam nepatri dik za peknou radu budu !!!! ivan
Naprosto nechápu proè se rozèiluješ . Považuješ-li proud emitorovým odporem cca 25A za normální , pak jsi zdravým adeptem "Hvìzdné pìchoty" . Ta zenerka je k nim pøipojena paralernì , tak si z toho snad umíš udìlat závìr sám .
Jestli Ti tam nìkam zapadl šroubek , nebo kus cínu to nevím , pouze logicky vycházím ze standartní situace - nejde zdroj .
Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#9 Příspěvek od ivosek262 »

proc bych se mel rozcilovat to nechapu a zadnej proud normalni nepovazuju!!! z proudama si zacals ty ne ja !!! nikam nic nezapadlo ani kousek cinu !!!! ja se jen ptam nebo bych chtel nasmerovat spravnym smerem co muze byt pricina ze se mi prorazi zenerka u baze a emitoru zdravim ivan

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od workhard »

:? Možná ty zenerky dává opačně :?:

Návštěvník

#11 Příspěvek od Návštěvník »



Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#12 Příspěvek od ivosek262 »

no vyda !!! tv uz zase slape jak!! ma dokonce jsem nasel i par studenaku i kdyz mimo zdroj !!! tak vřele dik!! zdravim ivoš

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#13 Příspěvek od Robosand »

A menil si ten sieťový elyt ako Ti radil Ivan? O tomto probléme (priznávam) som nevedel ani ja.
To Ivan: Osciloskopicky sa ako prejaví táto závady? Väčším zvlnením? Diky...

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#14 Příspěvek od ivosek262 »

jasne ze menil jinak bych to nepsal ze tv funguje !!! :lol:

Návštěvník

#15 Příspěvek od Návštěvník »

ivosek262 píše:no vyda !!! tv uz zase slape jak!! ma dokonce jsem nasel i par studenaku i kdyz mimo zdroj !!! tak vøele dik!! zdravim ivoš
Takže zase "pohádky ovèí babièky".
Milý ivosku262 , pøed pár mìsíci , se tu jeden taky opraváø snažil pøesvìdèit veøejnost o podobné blbosti . Tehdá se tuším jednalo o Akai 2107 , nebo nìco tomu podobného . Vìø mi , že od Tebe je toto pouze opakovaný vtip s jinou znaèkou . Vymyslet nìco nového je v tvém pøípadì nadvýkon hodný mistra svìta .
Kdyby byla pravda co jsi zde popisoval , tak Tì s radostí seznámím s ing. Schneiderem , takto zástupcem fy. Mitsubishi .
Když to patøiènì upravíš , tak to mùžeš dávat v hospodì k lepšímu , jak si dobìhl odbornou veøejnost . Zatím je to pro Tebe 0:1 , ale to zapøi .
Zdravím Ivan

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“