SR40140R04

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#16 Příspěvek od Lukar »

Tak vlákno můžeme uzavřít. Datašít jsem nikde nesehnal, tak jsem alespoň v rámci ,,šplhu u šéfa " 8-) ověřil ve svém domácím bastlkoutu funkčnost na zdroji se zátěží přes rychlovarnou konvici. SSR je funkční - otvírá od 3,1 V. Takže je problém v regulátoru.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od Zaky »

Regulátor bude mít na výstupu pravděpodobně otevřený kolektor, takže kuchnout, prohlédnout, příslušný tranzistor bude nejspíš na výměnu, pokud tam není vratná pojistka, to by taky mohla být příčina. Můžeš šplhat dál, to by neměl být problém opravit.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#18 Příspěvek od Lukar »

,,Regulátor bude mít na výstupu pravděpodobně otevřený kolektor" ano, má,
po vyčištění lehce zoxidovaných páskových propojek je vše dokonce funkční!!! Reakce šéfa po oznámení výsledku se dala očekávat - hmmm, ehm, a jak pokračují práce na...... no a došplhali jsme :lol: Ale stejně mě to nedá - proč nejde sehnat ani podobný parametr toho SSR

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

Zapamatuj si, že po každém dobrém skutku následuje zasloužený trest

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#20 Příspěvek od Zaky »

Pokud se tím ověřilo, že je šéf d*b*l a do té doby to nebylo známo, tak se tato informace pořídila s celkem zanedbatelnými náklady s dopadem do budoucna, že když bude třeba řešit něco nad rámec pracovních povinností, tak je třeba místo realizace šéfa poslat do patřičných končin. U nás to funguje tak, že když můžu, pomůžu a když potřebuji, zpravidla se hledí mi vyhovět.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#21 Příspěvek od sinclair »

Člověk si často říká "však mě to skoro nic nestojí, jen trochu času a když to firmě pomůže, tak proč to neudělat".
Jenže tyhle dobrý skutky, konaný nad rámec svých povinností se dříve, či později obrátí proti tomu, co dobré skutky konal, nikoli proti nadřízenému.
Ten nadřízený /zvláště, je-li to hajzl/ na Vaše dobré skutky začne hřešit a spoléhat stylem "však on si nějak poradí".
Obrátí se to proti Vám ale až časem, kdy si už přestanete uvědomovat, že děláte spoustu věcí, co byste vůbec dělat nemuseli.

Kdo tomu nevěří, mohu posloužit konkrétním, reálným příkladem.

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#22 Příspěvek od Lukar »

S mojí povahou viz. ,,Svatá matka Tereza " mi trucování vydrží do konce prázdnin. Pak zase začnu páchat dobro :lol:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#23 Příspěvek od sinclair »

Tak jestli mohu upřímně poradit - nedělej to.
Třeba i s nějakým sebezapřením, nebo s nějakými pochybnými výčitkami svědomí /přejdou/, ale fakt to nedělej.
V okamžiku, kdy to budeš nejméně očekávat, to bude použito proti Tobě.
Nebo jinak - v okamžiku, kdy budeš očekávat, že Ti někdo za to všecko vyjde vstříc. Nevyjde a všechno předchozí snažení zadarmo jakoby neexistovalo. Oni už to totiž dávno berou jako samozřejmost.
Budeš čumět jako vrána, kdeže je ten vděk šéfů za to všecko, cos udělal navíc a mnohdy zdarma.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“