Tesla generátor

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#31 Příspěvek od Crifodo »

Našel jsem pdf s názvem The Life and Times of NIKOLA TESLA od Marca Seifera, ale má to 644 stránek. To je na zimní večery.
Přenést na ultradlouhé vlně 10 kW z 200 kW vyzářených, zachytit to smyčkovou anténou (nebo spíš vstupní cívkou) jak píše Tesla ve svých Poznámkách z Colorado Springs, 1000m2 na distanci 30mil, to je praxe ke které docela chybí teorie.

Přenosové soustavy na velmi dlouhé vlně s ponorkama jsou celkem známá věc, v šedesátých letech ověřovala NASA pomocí satelitu LOFTI možnost přenosu do ponořené ponorky, přitom antenní systém i výkon musel být z principu hodně omezený.

Jenže přenos signálu je něco jiného než účinný přenos energie. Tesla pokud jsem se dočetl, přitom byl pacifista až utopický altruista, měl za cíl distribuce energe "která patří všem, třeba z Niagary, mezi odběratele, což muselo být v kapitalistických Státech počátku 20. století něco jako rudej hadr na býka. Odsud pak asi snaha o demolici Wardenclyffe "aby to nepoužil nepřítel" což se mi jeví jako zcela nevojenský, náhradní záměr.
Vzhledem k tomu, jak Teslovi v ostatních oblastech fungovaly jeho objevy, střídavé motory, jen tak bokem si vymyslel osvětlování fluorescenční trubicí, jsem v pokušení si myslet, že i přenos energie měl něčím podložený a nešlo tak docela o mlžení a konspiraci.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#32 Příspěvek od FERYACT »

Podobné kraviny naleznete i patentované. Úřad pošle přihlášku patentu na několik adres a tím se řídí. Nebude zkoušet proveditelnost přihlášky.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“