Samsung UE48H5570SS nefunguje podsvit

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od yesper26 »

No coment :D to bol len taky vyvoj... pokusim sa niekde pozhanat trandy a oprobovat. Mozno to aj pojede. Mal by to byt asi prudovy zosilnovac na budenie jednotlivych pixelov obrazovky tie tranzistory.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#17 Příspěvek od Heno »

Určite nie...

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od yesper26 »

Hmmmm :idea:

Zeby na regulaciu jasu, kontrastu, farieb ?

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#19 Příspěvek od Heno »

:rofl:

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od yesper26 »

Tak ja viem... su to kurvitka aby sa malo co pokurvit, ze jo ? :D Kdezto jede aj bez nich, teda polka obrazovky :D

Ved ale ako sa reguluje jas obrazovky, farby, kontrast ? Svietivostou jednotlivych pixelov ??? Tak sa to musi robit zmenou napetia alebo prudu... Ci jak

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#21 Příspěvek od Heno »

Ano aj nie, to by si mal googlit o všeobecnom princípe lcd. Medzi lcd a tcon väčšina prepojení nie je o analógovom prenose...

Uživatelský avatar
olda007
Příspěvky: 132
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#22 Příspěvek od olda007 »

Heno,děkuji moc,že jsi obětoval svůj čas mi odpovědět,Velmi si Tě vážím.
K věci : TV po odpojení BLU ON/OFF kabelu od mainboard desky sice svítí,ale nejde vypnout DO ani Jog Shuttle,jak to nazývá Samsung - čili takový joystick doprava doleva nahorů dolů enter.Takže si myslím,že odpojený kablík neřeší vypnutí podsvitu ovladačem.Jediná změna byla-když jsem přepsal 25Q40 a S24C51(IC901) původní náplní(předtím jsem přehrál obě daty z remont-aud.net) a to,že TV nestarovala po zapnutí automaticky,ale zůstala ve stand-by a šla zapnout DO.Vypnout už ovšem ničím.Jen zhasly LED diody na Tconu a jakoby zamrzla.Smazání EEPROM IC901 by asi nic nevyřešila?(zapsání FFFFFFFF...)Nepsal jsem,poněvadž zvažuji co s tou TV.Bohužel nemám ve svém okolí tak schopnécho člověka jako jsi Ty.Mám tady v servisech jen měniče desek.Nemám programátor na BGA NAND.Více po PM.Děkuji moc Heno.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#23 Příspěvek od Heno »

Hm ak TV po nahratí eeprom ostal v pohotovosti, tak vtedy po info menu mute on/off sa nedalo ísť do servisného režimu.
asi by to nepomohlo.

Uživatelský avatar
martin980
Příspěvky: 73
Registrován: 23 led 2012, 01:00

#24 Příspěvek od martin980 »

Zdravím . Mám podobný tv UE55H6200 na ktorom bol odpálený mainboard, ten som vymenil z UE48H6500 všetko išlo týždeň. potom zhasol obraz 6krat blikla červená ledka a ide už len zvuk. Po odpojení konektoru od mainboardu podsvit ide. Chcel som zapnúť tv s podsvitom aby som vedel či ide lcd, tak som odpojil len vstup BLU_ON/OFF teraz po zapnutí blikne 6krát červená led standby. podsvit len preblikne a na vstupe BLU_ON/OFF nabehne 3.5V no podsit nejde. Vie niekto poradiť kde zohnať schemy? je tam ešte nejaký vstup pre zapnutie podsietenia?

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#25 Příspěvek od Heno »

olda007 píše:Heno,děkuji moc,že jsi obětoval svůj čas mi odpovědět,Velmi si Tě vážím.
K věci : TV po odpojení BLU ON/OFF kabelu od mainboard desky sice svítí,ale nejde vypnout DO ani Jog Shuttle,jak to nazývá Samsung - čili takový joystick doprava doleva nahorů dolů enter.Takže si myslím,že odpojený kablík neřeší vypnutí podsvitu ovladačem.Jediná změna byla-když jsem přepsal 25Q40 a S24C51(IC901) původní náplní(předtím jsem přehrál obě daty z remont-aud.net) a to,že TV nestarovala po zapnutí automaticky,ale zůstala ve stand-by a šla zapnout DO.Vypnout už ovšem ničím.Jen zhasly LED diody na Tconu a jakoby zamrzla.Smazání EEPROM IC901 by asi nic nevyřešila?(zapsání FFFFFFFF...)Nepsal jsem,poněvadž zvažuji co s tou TV.Bohužel nemám ve svém okolí tak schopnécho člověka jako jsi Ty.Mám tady v servisech jen měniče desek.Nemám programátor na BGA NAND.Více po PM.Děkuji moc Heno.
Spätne sa chcem vrátiť k problematike opravy software pre H smart dosky BN41-02156 a podobne to platí aj pre F smart série BN41-01958.
Ide o fakt, že obsah konfig eeprom Seiko Instruments S-24C512 obsahuje kryptované klúče vypočítané podľa S/N samoného CPU čipu.
Podľa týchto klúčov cpu kontroluje obsah bga nand (eMMC nand) kde je uložený hlavný software.
Ak zmažeš alebo zmeníš obsah eeprom bez pochopenia polohy klúčov a zapneš TV, cpu zistí, že obsah eeprom nepatrí k tejto doske a zmaže klúče aj v eMMC, takže software v TV nenávratne zničíš pokiaľ nemáš predtým urobenú zálohu eMMC, EEPROM a SPI.
Doska teda už nebude korektne fungovať a to nikdy, pretože nepredpokladám, že okrem výrobného závodu má autorizovaného servisu s najvyšším levelom má niekto možnosť to v tomto stave opraviť.

Moje know-how je v tom, že viem poškodený software opraviť bez toho aby klúče boli poškodené.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#26 Příspěvek od Heno »

Martin980...
Keby si pozorne počúval, čo som ti včera hovoril a neprerušoval ma, tak by si mal dosku už opravenú avšak už mi praskli nervy a hovor som zrušil.
Prečo? Pretože nerozumieš problematike avšak ani nechceš počuť, čo by si mal vedieť.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#27 Příspěvek od Heno »

Asi sa opakujem, ale ludia naučte sa spolupracovať, počúvať a brať si príklad. Pre českých a moravských účastníkov fóra, krorí si niektorí ešte stále myslia, že Slováci boli a sú poväčšinou hlupáci-drotári a na wikipedii a inde sa bežne snažia prekrúcať históriu odporúčam im si pozrieť toto video: https://youtu.be/noht17pk8YQ

Uživatelský avatar
martin980
Příspěvky: 73
Registrován: 23 led 2012, 01:00

#28 Příspěvek od martin980 »

Prepáč nabudúce budem počúvať pozornejšie.
práve som zistil že keď odpojím jeden z plochých vodičov do panela, tak podsvietenie nabehne. porovnával som zvody na zem na oboch stranách displeja. jedna strana má cca 2 ohmy na zem. Meral som pri vodičoch dopanela.

Uživatelský avatar
martin980
Příspěvky: 73
Registrován: 23 led 2012, 01:00

#29 Příspěvek od martin980 »

Tak Tv už ide. bol tam vadný kondenzátor na doske pod panelom.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“