znaèení velikostí Torx

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

znaèení velikostí Torx

#1 Příspěvek od sr71 »

Chápete nìkdo logiku znaèení velikostí torx klíèù? Je v oznaèení rozmìru nìjak zakódován nìjaký rozmìr ty hvìzdice v mm (nebo aspoò v palcích)? A nebo proè alespoò nejsou vnìjší a vnitøní torx klíèe znaèeny stejným èíslem když mají stejnou velikost té hvìzdy? Protože napø. vnìjší klíè E6 má úplnì stejnou velikost "hvìzdy" jako vnitøní T30 - vùbec to znaèení nechápu
Naposledy upravil(a) sr71 dne 17 led 2023, 14:42, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

https://en.wikipedia.org/wiki/Torx
U té druhé tabulky to spíše pochopíš s tím rozměrem v mm zaokrouhleným nahoru na celé číslo.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#3 Příspěvek od Jodr »

Já už se nějakou dobu pídím po šroubováku zhruba ve velikosti T15, ale s pěti výstupky a ještě otvorem uprostřed . Jednou jsem to viděl v nabídce jedné Ostravské firmy, hned jsem ho neobjednal a od té doby jsem na něj nenarazil. Provedení může používat Siemens, ale pod tou značkou jsem nic nenašel.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#4 Příspěvek od ace_ventura »

Pětihvězdu s dírou jsem používal na váhu vzduchu v autě. Kupoval jsem kousek od Prahy u Vaníka http://www.dovavanik.cz/5-hrany-Torx-TS ... 593#detail

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#5 Příspěvek od Jodr »

Díky za typ. Vyzkouším...
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“