Rýchlovarná kanvica -výhrevné dno

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

Rýchlovarná kanvica -výhrevné dno

#1 Příspěvek od jogo9 »

V obchode ma oslovila cestovná rýchlovarná kanvica Bravo B-1135. Vyzerá trocha inak, než je vyobrazená na internete -možno staršia verzia, možno novšia -túto som tam nenašiel.

Zaujalo ma výhrevné dno tejto kanvice -čierna plocha, na pohľad a pohmat niečo ako uhlík -oproti teflonu sa mi to zdá matné -aspoň teda teflon v spotrebičoch taký, ako zbežne ja poznám.. Zaujímalo by ma, čo je to za materiál. Ide mi o jeho zdravotnú nezávadnosť -postupné ne/vypúšťanie nežiadúcich látok do vody, napr. pri vysokých teplotách, a tak.. alebo stačí že je to český výrobok = spoľahnutie na certifikáty atď?
Přílohy
bravo _03.jpg
bravo _02.jpg
bravo _01.jpg

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

Je to čínský výrobek.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#3 Příspěvek od Atlan »

V potravinach je tolko chemie a ty riesis kanvicu...... Kup si inu a hotovo. Aj tak si nepomozes.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Habesan píše:Je to čínský výrobek.
Není to čínskej výrobek. V tom Jablonným nad Orlicí se ty konvice opravdu lisujou a montujou. Měl jsem kdysi v rukách jejich formy a vysloveně si zakládají na tom, že jsou česká firma s výrobou v Česku.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#5 Příspěvek od ohryzek36 »

Dřív to tak bývalo, ale teď si to už také nechávají dělat v číně - tady se k tomu doznává šéf Brava.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Habesan »

Já jsem bohužel jejich formy (a ani žádný jiný důkaz) v rukou neměl.
Chtělo by to prohlédnou nápisy na šňůrách a na vnitřních součástkých.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#7 Příspěvek od jogo9 »

Ďakujem za príspevky. Nakoniec mali v akcii 18,99 € TEFAL KO120130 . Je tiež "líbivá", naviac vrchnák sa pri otváraní neodníma, má odnímateľný filter vody, upínač šnúry -drobnosti, ale potešia, dno má akési teflónové -spolieham na fy Tefal že použila všetky materiály zdravotne nezávadné -predsa len sa mi nechce vyvárať do vody všelijaké svinstvá.. Na nete deklarujú výkon 1,2 kW, či dokonca až 2,4 kW (!) -napiek tomu že aj na krabici je výkon 0,635 kW uvedený.. Snáď to na toho 0,5l vody postačí -zhodný výkon má aj tá kanvica Bravo..

Pri tom potešení ma nenapadlo urobiť foto tej Bravo (dno, sieť. šnúra) -chcel som to sem doložiť -na upresnenie úvodnej problematiky -keď nabudúce nezabudnem, odfotím..

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#8 Příspěvek od Victronix »

Plastovou konvici už nikdy nekoupím. Z hodně plastových konvic je cítit prostě plastový smrad. A kdo ví, co se z toho do té vody uvolňuje.
Hledám ideální řešení...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“