Výroba plošných spojů (v Číně) - frézování

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

Výroba plošných spojů (v Číně) - frézování

#1 Příspěvek od teufel »

Už několikrát jsem si nechal vyrobit DPS u číňanů, nikdy s tím nebyly problémy. Teď však poprvé potřebuji do desky vyfrézovat nějaké otvory. Když z Eagle vyexpotuji v CAM procesoru soubory ve formátu Gerber a Excellon, žádný ze souborů neobsahuje data z vrstvy 46 - Milling. Nevíte někdo, jak se frézování zadává? A jaký průměr může mít fréza? Posílal jsem dotaz soudruhům (anglicky), neobtěžovali se odpovědět. Zajímají je zřejmě jen zakázky.

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#2 Příspěvek od jirys »

Nevím kde to nechávaš dělat ale tady nebyl nikdy problém :

https://www.allpcb.com/

tady nahraji si gerber data a skontroluji :

https://www.seeedstudio.com/fusion-advanced-pcb.html

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#3 Příspěvek od teufel »

Zatím nebyl nikde problém. Jen to frézování nevím jak zadat. V Gerber datech to není, zadává se to (nějak) extra.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Já frézování zatím taky nikdy nedělal, ale na prohlížení gerber dat je ideální Gerbv. Je zdarma a funguje skvěle. Když se spustí ten CAM processor, tak se musí ručně zadávat vrstvy, který mají kde být. Já to tak dělám třeba s popiskama, běžně je navolená jen top-names, já přidávám ještě top-document a nějaký další, pokud chci. Prostě co naklikám, to pak v gerber datech je.

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#5 Příspěvek od teufel »

Ono není problém vrstvu 46 (Milling) někam přidat, ale potřebuji ji dát tam, aby mi tu díru odfrézovali. Nepořebuji ji dát do souboru *.cmp nebo *.sol (vrstvy mědi), ani do vrstev potisků *.plc a *.pls, ani do vrstvy nepájivé masky *.stc a *.sts. To všechno umím a používám. Na prohlížení Gerber dat používám GerberLogix, ale podobných nástrojů je hafo. Opravdu potřebuji jen vědět, co s tím frézováním. Asi rezignuji, nechám si tam v rozích vyvrtat díry a vyříznu to pilkou.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Zkus napsat SZ uživateli EC1045. Ten Ti určitě poradí, zadával pro nás v Čajně v Seedstudiu plošáky včetně frézování. Nevím v kterým Eagle to bylo možná 5.11 nebo vyšší.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“