Náhradní plastové čepičky k truhlářským svorkám ?

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

Náhradní plastové čepičky k truhlářským svorkám ?

#1 Příspěvek od PavelFF »

Dobrý den,
u truhlářských svorek nejlevnějšího provedení se po čase zničí plastové kryty čelistí. Bez nich to není ono. Ta kulatá krytka se většinou dřív zničí než ztratí, zatímco ta obdélníková se většinou dřív ztratí než zničí.
Neřešil jste někdo nějakou levnou, snadnou a rychlou náhradu, která by tam držela?
Přílohy
Svorky.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Tu kulatou jsem nedávno tisknul na 3D z flexa. Bohužel je to moc měkký. ABS a PET-G je zase moc tvrdý. Hranatice na pevnou čelist by se asi musela tisknou ze dvou půlek a slepit.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

Podkládám to kusem hobry. A když se mi už omačká, ulomím si další kus.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#4 Příspěvek od dred »

Neskúšal si použiť víčko / štupeľ z PET fľaše ? Trochu zbrúsiť a prilepiť tavnou pištoľou.... ja to mám tiež tak.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

Krytek se vyrábí celá řada, ale většina opakovaně nesnese podobné namáhání (zátky trubek apod). Jedině toho vzít pytel a počítat se zahozením.
Například zde jedna z krytek Poeppelmann. Mají pobočku i v Brně, ale nevím, jestli prodávají kusově.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

kruhovou může nahradit zkrácený na polovinu výšky plastový uzávěr od Alpy
ale...bývá dost křehký nicméně pokus-omyl stoji za to
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#7 Příspěvek od Achab »

Při občasném použití to podložím kouskem dřeva nebo plastu. Nakonec dřív to stolaři ani jinak nedělali.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

Celeron píše:Tu kulatou jsem nedávno tisknul na 3D z flexa. Bohužel je to moc měkký. ABS a PET-G je zase moc tvrdý. Hranatice na pevnou čelist by se asi musela tisknou ze dvou půlek a slepit.
Jaký máš flex? Mám Filamentum 95a a je docela tvrdé. Myslím že by šel vytisknout na Stojáka i ten hranatý díl. Jen na konci by měl vnitřek pod úhlem 45...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

teď koukám na fotku že průměr bude asi větší než krček Alpy, no tak šroubovací plastový uzávěr krabicového mléka nebo vína může posloužit
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

rezis píše: Jaký máš flex?
Černej Mladeč. Myslel jsem, že z toho vytisknu gumy na 3D tištěnou F1 (asi se tu o ní taky psalo) ale bohužel, nemělo to žádnou adhezi k asfaltu ani parketám. Tak tam jsou F104 od Tamiye.
Přílohy
F1_2.jpg
F1_1.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#11 Příspěvek od Miri »

Nahradil jsem to gumovou náhražkou kloboučků vodovodních baterií. Stojí to pakatel a drží to tam relativně dobře
Miri

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od PavelFF »

Miri, vůbec netuším cos použil. Můžeš sem dát odkaz?

Já jsem to zatím nijak vážně neřešil. Jen jsem si řekl, že třeba někdo má už vymyšleno. Teď něco složitějšího dělám se dřevem a potřebuju občas všechny svorky najednou a asi čtvrtina má chybějící/vadné krytky.

Podložení kouskem dřeva je funkční a jednoduché. Kupodivu mě nenapadlo... Ale někdy mám málo rukou na na nasazení svorky jako takové - znáte ten stav když je víc různě velkých spojovaných dílů a než to stáhnete tak se vám to rozjede nebo rozpadne. Možná neznáte a je to jen mýma olšovýma rukama.Takže přidat ještě další vložku by bylo nad moje omezené schopnosti.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#13 Příspěvek od dobrman »

PavelFF píše:....Takže přidat ještě další vložku by bylo nad moje omezené schopnosti.....
:D a co oboustranná lepící páska pod špalíček?
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jezevec »

Tu kulatou mám zajištěnu z druhé strany tavnou pistolí, ty ztracené jsem nahradil nízkým uzávěrem z PETky a opět zajištěno tavnou pistolí.
Teď radši kupuji o něco málo dražší a tam ty krytky zatím bez problémů drží.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

Jen tak mě napadlo - co tak na tu čelist natáhnout (natěsno) pár cm zahradní plastové hadice (ta zelená s nylonovo-textilní výstuží).
Dělají se v různých "palcových" rozměrech (světlost), snad některý Ø vyhoví. Trochu ji před "nasoukáním" zahřát (třeba ve vřelé vodě) - docela změkne. Nahřál bych jen konec (nějaké delší), "narval" na čelist a teprve pak zařízl.
Účelu by mohla posloužit a nemuselo by to ani klouzat :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“