Nabíječka z PC zdroje

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
PavelFF

#16 Příspěvek od PavelFF »

Zmínka o odporu je na konci první stránky, ale to nebude tvùj pøípad- tobì se zdroj rozebìhnul naplno. Když je tam 30V, tak to znamená, že nemáš uzavøenou zpìtnou vazbu,neboli informace o výstupním napìtí se nedostává zpìt na vstup IO - pin è.3. Buï ho nemáš pøipojený , nebo máš nìkde chybu v té pøídavné destièce - tu bys mìl napøed oživit samostatnì, pokud máš na to vybavení (zdroj).
Výstup IO1b by se mìl pøeklápìt , pokud obvod budeš napájet plynule rostoucím napìtím tøeba od 9V do 16V.

Uživatelský avatar
maja19
Příspěvky: 41
Registrován: 01 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od maja19 »

PavelFF píše:Zmínka o odporu je na konci první stránky, ale to nebude tvůj případ- tobě se zdroj rozeběhnul naplno. Když je tam 30V, tak to znamená, že nemáš uzavřenou zpětnou vazbu,neboli informace o výstupním napětí se nedostává zpět na vstup IO - pin č.3. Buď ho nemáš připojený , nebo máš někde chybu v té přídavné destičce - tu bys měl napřed oživit samostatně, pokud máš na to vybavení (zdroj).
Výstup IO1b by se měl překlápět , pokud obvod budeš napájet plynule rostoucím napětím třeba od 9V do 16V.
mám to připojené k regul. zdroji. Naměřené napětí: 1: OV, 2: O-0,5V podle potenciometru P1, 3: OV, 4: OV, 5: 2,4-2,6V podke trimru P2, 6: 2,48V, 7: OV,8: 15V,

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od masar »

Ten tvůj soubor bez hesla neotevřu. :wink:

To PavelFF:
Máš pravdu, je to jiný případ, zmýlil jsem se.

Uživatelský avatar
maja19
Příspěvky: 41
Registrován: 01 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od maja19 »

masar píše:Ten tvůj soubor bez hesla neotevřu. :wink:

To PavelFF:
Máš pravdu, je to jiný případ, zmýlil jsem se.
máš SZ

PavelFF

#20 Příspěvek od PavelFF »

mám to pøipojené k regul. zdroji. Namìøené napìtí: 1: OV, 2: O-0,5V podle potenciometru P1, 3: OV, 4: OV, 5: 2,4-2,6V podke trimru P2, 6: 2,48V, 7: OV,8: 15V,
Vypadá to, že IO1b se pøeklápí jak má a destièka asi funguje správnì.
Mìl jsi opravdu katody LED1 a LED2 pøipojené na pin.è3 TL494? Pokud ano, mìlo by to zaèít udržovat napìtí na výstupu zdroje nìkde kolem 12-15V.

Uživatelský avatar
maja19
Příspěvky: 41
Registrován: 01 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od maja19 »

PavelFF píše:
mám to připojené k regul. zdroji. Naměřené napětí: 1: OV, 2: O-0,5V podle potenciometru P1, 3: OV, 4: OV, 5: 2,4-2,6V podke trimru P2, 6: 2,48V, 7: OV,8: 15V,
Vypadá to, že IO1b se překlápí jak má a destička asi funguje správně.
Měl jsi opravdu katody LED1 a LED2 připojené na pin.č3 TL494? Pokud ano, mělo by to začít udržovat napětí na výstupu zdroje někde kolem 12-15V.
měl. Nemělo by ale na tom výstupu z té destičky (pin 3)bý nějaké napětí. Myslím si, že pokud tam nic nebude, tak na tom pC zdroji budu mít těch 30V. Očekávám tam cca 2,5V

PavelFF

#22 Příspěvek od PavelFF »

mìl. Nemìlo by ale na tom výstupu z té destièky (pin 3)bý nìjaké napìtí. Myslím si, že pokud tam nic nebude, tak na tom pC zdroji budu mít tìch 30V. Oèekávám tam cca 2,5V
Samozøejmì mìlo, ale to se tam musí objevit, až potom, co se zdroj z PC pokusí naplno otevøít a cpát na výstup tìch 30V. Na to zareaguje právì destièka(regulátor) tím, že zvedne napìtí tøeba na ty 3V. Uzavøe se smyèka. Máš to vùbec napájené výstupem ze zdroje?

Uživatelský avatar
maja19
Příspěvky: 41
Registrován: 01 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od maja19 »

PavelFF píše:
měl. Nemělo by ale na tom výstupu z té destičky (pin 3)bý nějaké napětí. Myslím si, že pokud tam nic nebude, tak na tom pC zdroji budu mít těch 30V. Očekávám tam cca 2,5V
Samozřejmě mělo, ale to se tam musí objevit, až potom, co se zdroj z PC pokusí naplno otevřít a cpát na výstup těch 30V. Na to zareaguje právě destička(regulátor) tím, že zvedne napětí třeba na ty 3V. Uzavře se smyčka. Máš to vůbec napájené výstupem ze zdroje?
V tuto chvíli je to na regulovateném zdroji s pojistou. Když jsem to měl napájené z PC zdroje, tak tam bylo těch 30V. Jako úpravy v tom zdoji jsem dělal to, že jsem odpojil L1 a nejprve jsem odpájel pin 3 z DPS a na to napojil tu destičku a pak jsem zase tem pin3 zapájel do DPS+výstup z té destičky a výsledek je stejný.

PavelFF

#24 Příspěvek od PavelFF »

Já ti víc neporadím, než že to musíš pospojovat podle návodu. Pokud to napájíš ze stabilizovaného zdroje, tak to samozøejmì nemùže chodit.

Pin è.3 TL494 nech zapájený v plošòáku zdroje - musí na nìm zùstat pøipojené R13, C13 (podle obr.1)

Uživatelský avatar
maja19
Příspěvky: 41
Registrován: 01 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od maja19 »

PavelFF píše:Já ti víc neporadím, než že to musíš pospojovat podle návodu. Pokud to napájíš ze stabilizovaného zdroje, tak to samozřejmě nemůže chodit.

Pin č.3 TL494 nech zapájený v plošňáku zdroje - musí na něm zůstat připojené R13, C13 (podle obr.1)
Narychlo jsem to zkusil na jiném zdroji. Ten má na výstupu 14,1V. Tady to funguje, takže bude chyba někde ve zdroji. Bohužel ledky nesvítí úplně tak jak by měli. Asi bude docela problém najít ten správný zdroj.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#26 Příspěvek od Filda »

maja19 píše:
PavelFF píše:Já ti víc neporadím, než že to musíš pospojovat podle návodu. Pokud to napájíš ze stabilizovaného zdroje, tak to samozřejmě nemůže chodit.

Pin č.3 TL494 nech zapájený v plošňáku zdroje - musí na něm zůstat připojené R13, C13 (podle obr.1)
Narychlo jsem to zkusil na jiném zdroji. Ten má na výstupu 14,1V. Tady to funguje, takže bude chyba někde ve zdroji. Bohužel ledky nesvítí úplně tak jak by měli. Asi bude docela problém najít ten správný zdroj.
S těma led je to tam napsané ........ i mě ty 2mA led svítí slabě (teda jen červená)....... zelená jde líp vidět. Myslím že to nevyřeší jiný zdroj (zkoušeno).

Uživatelský avatar
maja19
Příspěvky: 41
Registrován: 01 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od maja19 »

Filda píše:
maja19 píše:
PavelFF píše:Já ti víc neporadím, než že to musíš pospojovat podle návodu. Pokud to napájíš ze stabilizovaného zdroje, tak to samozřejmě nemůže chodit.

Pin č.3 TL494 nech zapájený v plošňáku zdroje - musí na něm zůstat připojené R13, C13 (podle obr.1)
Narychlo jsem to zkusil na jiném zdroji. Ten má na výstupu 14,1V. Tady to funguje, takže bude chyba někde ve zdroji. Bohužel ledky nesvítí úplně tak jak by měli. Asi bude docela problém najít ten správný zdroj.
S těma led je to tam napsané ........ i mě ty 2mA led svítí slabě (teda jen červená)....... zelená jde líp vidět. Myslím že to nevyřeší jiný zdroj (zkoušeno).
Při zapnutí zdroje bez zátěže se mi rozsvítí LEDky výstup připojen (jasně) a taky obrácená polarita (jasně) po připojení AKU se nabíjí. Při přepolování aku se výstup odpojí (přestane nabíjet) a svítí LEDky malé napětí baterie (slabě) a a výstup připojen (jasně).

Uživatelský avatar
maja19
Příspěvky: 41
Registrován: 01 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od maja19 »

Myslím,že jsem to ale očůral tak, že zdroj běží bez problém i bez připojení na pin 3 a i tak je na tom pinu3 napětí 2,45V

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#29 Příspěvek od Filda »

Tak tam máš nějakou chybu. Když tu moji nabíjejdu zapnu rosvítí se "malé napětí baterie" a "udržovací režim" (obrita nesvítí). Zkontroluj si pečlivě ten řídící obvod co jsi dělal......
Ta trojice led (vlevo) svítí jasně (klasické led)
Z dvojice led (vpravo) svítí slabě červená (2mA ledky)

Uživatelský avatar
maja19
Příspěvky: 41
Registrován: 01 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od maja19 »

Filda píše:Tak tam máš nějakou chybu. Když tu moji nabíjejdu zapnu rosvítí se "malé napětí baterie" a "udržovací režim" (obrita nesvítí). Zkontroluj si pečlivě ten řídící obvod co jsi dělal......
Ta trojice led (vlevo) svítí jasně (klasické led)
Z dvojice led (vpravo) svítí slabě červená (2mA ledky)
Snad jediné co připouštím je že bych zaměnil nízkopříkonové ledky s těmi normálními. Jdu se na to ještě podívat.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“