Jaký STB DVB-T2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#61 Příspěvek od dvorak »

Poradí mi někdo, prosím, nějaký úplně jednoduchý a levný STB pro DVB-T2 ?
Potřebuji jej na chatu, kde mám starý klasický televizor. Děkuji.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#62 Příspěvek od kokun »

Za mě tento (anebo si vyber něco z té tabulky - máš to tam i s cenami):
kokun píše:Taky hledáte co (ne)koupit?
Třeba trochu pomůže tento článek: CERTIFIKOVANÉ SET-TOP-BOXY PRO ČESKÉ DVB-T2/HEVC :wink:
...
Zcela nejlevnějším set-top-boxem je Emos EM170 HD (690 Kč), jehož test už na stránkách Televizního webu vyšel.
...
Mám ho (a můžu doporučit, přestože někteří tvrdí: "Od Emosu - nikdy") od místního prodejce a dokonce i o nějakou tu "kačku" levněji :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#63 Příspěvek od decmen »

Asi 10 dní mám na testy Almu iHD. V softu z minulého týdne konečně rozběhali hbbtv - na ČT to jede solidně, Prima se dost zadrhává, ale to mi nevadí,z našich televizí sleduju skoro výhradně ČT. U té Almy zmizelo i fialové logo Plustelky, ale bootování je stále ještě nepřiměřeně dlouhé. Jinak je to opravdu hodně dobrý přijímač za přijatelnou cenu, i když ty Emosy by za to byli dva. Ale od Emosu opravdu jen držáky na paraboly........

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#64 Příspěvek od dvorak »

Děkuji moc, určitě si něco vyberu, ten Emos EM170 HD bude asi úplně stačit.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#65 Příspěvek od ok1hga »

tak jsem se rozhoupal a na první prozkoumání T2 jsem koupil ALMA 2800.¨
. . . a kromě divné češtiny v menu, zatím velmi dobré . . .
vcelku intuitivní ovládání a velmi dobrý obraz na HDMI.
I zvuk je velmi pěkný, poslouchám to vytažené ze SCARTu přes malý zesik a 10l dvoupásmové bedýnky.
Co se týká citlivosti, taky velmi dobré v porovnání s 5 let starou televizí kde byly občas kostičky a obraz se někdy sekal . . .
. . . tady je všechno plynulé.

zkoušel jsem to i na PC monitoru Samsung asi deset let starém, ale má rozlišení 1920/1080 a jen vstup DVI . . .
pořídil jsem kabel s přechodem z HDMI na DVI a taky to funguje super.
Za mě, naprostá spokojenost.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#66 Příspěvek od kokun »

kokun [size=75]už v po, 9.dubna 2018 7:35[/size] píše:Taky hledáte co (ne)koupit?
Třeba trochu pomůže tento článek: CERTIFIKOVANÉ SET-TOP-BOXY PRO ČESKÉ DVB-T2/HEVC :wink:
...
Zcela nejlevnějším set-top-boxem je Emos EM170 HD (690 Kč), jehož test už na stránkách Televizního webu vyšel.
...
Mám ho (a můžu doporučit, přestože někteří tvrdí: "Od Emosu - nikdy") od místního prodejce a dokonce i o nějakou tu "kačku" levněji :lol:

EDIT:
Podle mně v přehledu chybí ještě alespoň "plustelková" Alma iHD.
Má mít i HbbTV, ovšem dle recenzí "asi dosud" ne korektně fungujícím (nový fw měl být původně už v únoru, poté v březnu, ...) a taky "miničtečku" (na karty v "SIM-formátu").
Ovšem zase v komentářích pod tímto článkem čtu:
Sekáč napsal:
20.3.2018 (17:38 )
ALMA IHD čtečku přístupových karet má-ve formátu „mobilní“ SIMky

vedro napsal:
27.3.2018 (17:53)
Pro vsechny zajemce o Almu iHD – dle sdeleni dovozce je minictecka nefunkcni! Prijem pouze FTA a Plustelky.
Tak potom "babo raď" - Almu iHD jsem měl v hledáčku na 1. místě, především kvůli HbbTV, ale i kvůli "příp. dekryptování" zakódovaných komerček (při téměř "lidové ceně").
Jinak s perfektním fungováním HbbTV jsou sice 2 modely od Technisatu, avšak ty jsou cenově "někde jinde" (dát za "pouhý" STB téměř tolik, jako za menší telku s HbbTV, by se mně rozhodně nechtělo) :wink:
Zvláště teď - no, nekup to - za 1.290,-peněz 8O :lol:

DLOUHO OČEKÁVANÁ AKTUALIZACE SET-TOP BOXU ALMA IHD PŘINÁŠÍ ZPROVOZNĚNÉ HBBTV I NA PRIMĚ. A JAK PRACUJE?
Už nějakou dobu i u nás prodávaný přijímač, původně určený jen pro slovenskou placenou televizi Plustelka, se nyní dočkal plné podpory hybridního televizního vysílání (HbbTV). Poslední verze firmwaru ale přináší i něco navíc…
...
Vzhledem k současné ceně set-top boxu Alma iHD nějakých 1200 Kč jde o nejlevnější zařízení s podporou hybridního televizního vysílání na českém trhu.
...
Hodnocení
PRO: cena, výborný obraz, rozměrná a výrazně popsaná tlačítka dálkového ovladače s výborným záběrem infra paprsku, parádní třídění naladěných kanálů, plná podpora HbbTV, ale…
PROTI: …zvyknout si musíte na pomalejší běh aplikací
...
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#67 Příspěvek od decmen »

Almu iHD mám mimo jiné taky. Včera jsem přehrál na poslední verzi sw. Vrátilo se původní logo Plustelky (po verzi z dubna to logo iHD bylo příšerné a bootování nekonečné), teď najede za zhruba 15 sec. a po vypnutí do stby startuje hned.
Nicméně hbbtv je tak pomalé (v porovnání s hbbtv na kombo boxech třeba F4 nebo Octagon SF4008), že bych se to docela bál zákazníkům nabízet.
Jinak ale za ty peníze dobrý box s velkým DO.
Prodal jsem tento měsíc několik Tesla Vista, tam mi ale vadí malý DO, a to ještě nejsem tak starej, ale třeba pro dědu mé manželky by bylo přepínání docela problém :-(

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#68 Příspěvek od kokun »

PŘEHLED CERTIFIKOVANÝCH SET-TOP BOXŮ PRO ČESKÉ DVB-T2/HEVC
UVNITŘ TABULKA S PARAMETRY – Poslední dobou se v seznamu prověřených výrobků objevilo dalších šest novinek. Připravili jsme proto aktualizaci našeho pravidelného přehledu přístrojů s logem „DVB-T2 ověřeno“.
...
Set-top boxy s logem „DVB-T2 ověřeno“ (k 18. 7. 2018)
1 – Alma 2800 HEVC – 790 Kč
2 – Alma 2880 mini – 599 Kč
3 – Amiko T-665 – 990 Kč
4 – DI-Way T2-One HEVC H.265 – 699 Kč
5 – Emos EM170 HD – 790 Kč
6 – Emos EM180 HD – 790 Kč
7 – Evolveo Gamma T2 – 1390 Kč
8 – Evolveo Omega T2 – 899 Kč
9 – GoGen DVB115T2PVR – 699 Kč
10 – GoGen DVB168T2PVR – 799 Kč
11 – GoSAT GS200T2 – cena nezjištěna
12 – GoSAT GS7075 COMBOi – 3.490 Kč
13 – Maxxo T2 HEVC H.265 – 699 Kč
14 – Sencor SDB5002T – 750 Kč
15 – Sencor SDB 5003T – 790 Kč
16 – Strong SRT8211 – 699 Kč
17 – Synaps T-65 – 790 Kč
18 – Tesla TE-310 – 850 Kč
19 – Tesla TE-380 mini – 599 Kč
20 – Tesla Vista T2 – 790 Kč
21 – TeleSystem TS6808 T2 HEVC – 999 Kč
22 – TeleSystem TS6811 T2 HEVC – 1199 Kč
23 – TeleSystem TS6820 T2 HEVC Twin – 1550 Kč
24 – TeleSystem TSUnico T2 HEVC – 1.199 Kč
25 – Thomson THT712 – 790 Kč
26 – Zircon Fire – 799 Kč
27 – Zircon Ice – 859 Kč
28 – Vivax DVB-T2 180H – 999 Kč
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#69 Příspěvek od starecd »

Honzo, dobrý přehled, ještě jsem se nedíval na všechny, 2tunerák nebude asi žádný a navíc některé převádějí signál hned na digitální, ale já bych chtěl nějaký, abych mohl nahrávat případně na DVD recordér. Což, když řeknu někde v obchodě, tak mi asi neporadí a ještě budou čučet jak na blba, proč DVD?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#70 Příspěvek od Standa99 »

U TeleSystemu TS6820 máš Twin (dva tunery). Nahrávání bych tím pádem řešil na USB disk.
Nebylo by špatné u těch tunerů něco vědět o podpoře CEC, hodně lidí novou TV chtít nebude a bylo by velkou výhodou, vše ovládat jedním ovladačem. To by se stále řešilo, že si na TV zvolí jiný vstup, nebo si na STB zeslabí úplně zvuk a marně ho budou chtít zesílit na TV. Ideálně jeden ovladač (rodičům) schovat.
Nevím, jestli existují nějaké podrobnější informace z toho 'ověřování', kde by nějaké info o tomto bylo?
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#71 Příspěvek od kokun »

starecd píše:Honzo, dobrý přehled, ještě jsem se nedíval na všechny,...
Asi na 8 (z těch 28 v tabulce) byla zveřejněna recenze přímo na TV-WEBu - jsou to ty modře vytištěné (podtržené).
Standa99 píše:Nebylo by špatné u těch tunerů něco vědět o podpoře CEC, hodně lidí novou TV chtít nebude a bylo by velkou výhodou, vše ovládat jedním ovladačem. To by se stále řešilo, že si na TV zvolí jiný vstup, nebo si na STB zeslabí úplně zvuk a marně ho budou chtít zesílit na TV. Ideálně jeden ovladač (rodičům) schovat.
Nevím, jestli existují nějaké podrobnější informace z toho 'ověřování', kde by nějaké info o tomto bylo?
I v tom (mnou odkazovaném) článku (ale i dřívějších) se k tomuto píše toto:
...
"Co se týče připojení k televizoru, všechny výrobky jsou vybaveny konektorem HDMI, pokud ho váš televizor nemá, nejspíše budete box připojovat přes SCART. Ten má drtivá většina zařízení a pokud ne, najdete v něm alespoň A/V výstup typu jack nebo cinch. Větším problémem je pak tzv. společné ovládání televizoru a set-top boxu přes systém HDMI (CEC), kdy se při zapnutí TV, zapne i box. Tento údaj však na webech výrobců (prodejců) obvykle chybí, v našich testech už je ale většinou zmiňován. Jestliže na této funkci trváte, prověřte si to při nákupu a navíc si dopředu zjistěte, zda HDMI (CEC) má i váš televizor, protože podpora musí být oboustranná. Upozorňuji jen, že ani pak není funkčnost zaručena.
...
Takže "tento údaj" hledat spíše v těch testech, či recenzích - výrobci se ani neunavují ho uvádět ve "specifikacích" i když jejich výrobek "náhodou" tuto užitečnou f-ci zvládá :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#72 Příspěvek od pepik9 »

Tesla Duplex T2

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#73 Příspěvek od Nagant »

Umí nějaký H.265 set-top-box, krom Evolveo Omega DT-3060, při nahrávání na FAT32 soubory do 4GB?
Strong SRT-8211 to bohužel dělí po 1 GB. :(
(Optibox Terra a Optibox TSCX to uměly.)

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#74 Příspěvek od Nagant »

decmen píše:Almu iHD mám mimo jiné taky. Včera jsem přehrál na poslední verzi sw...
Jinak ale za ty peníze dobrý box s velkým DO.
Jak je to, prosím, na té Almě iHD s kvalitou obrazu (a ev. i zvuku)?
Na https://www.televizniweb.cz/2018/07/dlo ... k-pracuje/
v diskuzi někdo píše, že je obraz mizerný, ve srovnání s jinými set-top-boxy.
Tak mne zajímá, zda je tomu opravdu tak.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#75 Příspěvek od lumca »

Ano, je to tak!

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“