Aux in na autoradiu Sony CDX C5000RX

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jimm22
Příspěvky: 13
Registrován: 21 črc 2015, 02:00

Aux in na autoradiu Sony CDX C5000RX

#1 Příspěvek od Jimm22 »

Dobrý den,
chtěl bych si na tomto autorádiu dodělat aux in, ale nejsem schopen podle schématu to vyrobit sám. Že to nejde místo CD mechaniky jsem se tu už dočetl a řešením je místo AM rozsahu rádia.
Byl by někdo ochotný poradit jak na to, schéma radia jsem už našel, je zde https://uloz.to/!2rHlwcqjLIvc/sony-cdx- ... manual-pdf

děkuji všem za pomoc
Jimm

Uživatelský avatar
Jimm22
Příspěvky: 13
Registrován: 21 črc 2015, 02:00

#2 Příspěvek od Jimm22 »

Na schématu je AM vstup pin 11 TDA 7402 (IC151) šlo by to napojit rovnou tam přes kondík? Ale to asi bude hrát jen mono ne?
Jde to vyřeśit abych to mél i stereo? :)
Přílohy
Bez názvu.jpg

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od nekmil »

Kdysi jsem řešil podobný "problém". A jak jsem ho vyřešil ? Zakoupil jsem FM transmitter a je po ptákách. Má to vstup na SD kartu, USB a vstup jack 3,5.
Pokud by někdo měl připomínky, že to bude šumět, tak nešumí. Pokud tedy není někdo majitelem sluchu netopýra. :D

Uživatelský avatar
Jimm22
Příspěvky: 13
Registrován: 21 črc 2015, 02:00

#4 Příspěvek od Jimm22 »

No FM transmiter by to možná vyřešil, ale to je až poslední možnost. Musí to jít i bez něj :)

Napadla mé ještě možnost připojit to na výstup L/R kanálu CD/pin 1a 2 TDA7402. Nevím kdy přesné se aktivuje tento vstup, ale pokud mechaniku nechám v rádiu a přepnu na ni tlačítkem source (což by mělo jít) aniž bych cokoliv pouštěl na CD tak už by mohl být tento vstup aktivní ne?
Teď kde bude nejlepší to připojit? Ještě před kondíky C101 a C201 což je v podstatě konektor Y1 až Y3?
A nebude vadit, že tento signál půjde i do CD mechaniky?

díky
Jimm
Přílohy
Bez názvu22.jpg

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

To bude nejlíp vyzkoušet. Abys nečekal, že to bude hrát, když CD přehrávač nenašel stopu a v ní příslušná data, která jdou převést na analogový audiosignál. Kde má to rádio totiž zavedenou funkci MUTE, bez zjištění komunikace jednotlivých obvodů nezjistíš.
Abys tam nemusel nechat točit nějaké CD, aby to odblokovalo řízení hlasitosti.
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.

Uživatelský avatar
Jimm22
Příspěvky: 13
Registrován: 21 črc 2015, 02:00

#6 Příspěvek od Jimm22 »

Připojil jsem to aniž bych ty obvody přerušil od CD měniče v autorádiu a CD hraje, kyž do toho ješě zapojím mobil, tak hudba z CD je zkreslená, nicméně to co jsem tam pustil z mobilu slyšet není.
Něco jsem nedomyslel, ale netušim co :)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Asi tam z toho mobilu nepouštíš nf signál. Přípojné místo je o.k. a pokud je slyšet CD, měl by být slyšet i mobil. :wink:

Uživatelský avatar
Jimm22
Příspěvky: 13
Registrován: 21 črc 2015, 02:00

#8 Příspěvek od Jimm22 »

Jestli nemůže být problém, že to tam pouštím napřímo?
Ještě bych mohl přerušit tyto dva nulové odpory a předřadit signálu z mobilu délič, bo mobil mi nechce najít připojená sluchátka a vćíl hraje jen do svého repráku
Přílohy
Bez názvu2222.jpg

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od masar »

Jimm22 píše:...bo mobil mi nechce najít připojená sluchátka a vćíl hraje jen do svého repráku
A v tom je ten problém. Mobil není zatížen nízkou impedancí sluchátek a proto se rozhodl, že na konektor žádný signál nepošle. Zkus připojit náhradní zatěžovací odpory (v rozmezí 16Ω až 27Ω) mezi každý kanál a GND telefonu. :wink:

Uživatelský avatar
Jimm22
Příspěvky: 13
Registrován: 21 črc 2015, 02:00

#10 Příspěvek od Jimm22 »

Tak jsem se k tomu po nějaké době vrátil a problém vyřešil nejjednodušším způsobem, objednal jsem si Sony Unilink kabel, místo CD romky se přepne na aux in a vše jede jak má :)
Kabel jsem našel na ebay, akorát jsem si omylem objednal dva kusy, tak kdyby někdo potřeboval, nechám se slevou :D

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“