Mikroskop (lupa)

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#31 Příspěvek od p32 »

To ale někomu, kdo zastává funkci starého analogového foťáku na kinofilm před moderním digitálním, tak asi těžko vysvětlíš.

A ano, s tím penicilínem jsem byl odhalen, ale byl to bohužel jen příklad. A ano budu studovat, jen co budu mít čas přečíst pár rad z wikipedie. Mezitím možná někomu dojde, že akademické řeči o jiném než původním zaměření pro které autor založil toto téma, tak jsou určitě moc prospěšné, ale jako vždy, tak jen o tom, aby si někteří jen narovnali své pochroumané ego. :lol:
A raději sem už nebudu přispívat, protože nevidím důvod se přetahovat s někým o myšlenku, že ne digitál, ale poctivá stará optika je to nejlepší, i když neví vlastně na co. :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#32 Příspěvek od rnbw »

Fakt sa musis vyjadrovat ku vsetkemu, aj ked o tom evidentne nevies ani hovno? :roll:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#33 Příspěvek od p32 »

Sendyx píše:Je zřetelné, že jsi nikdy SM neměl u očí, takový nesmysl bys nemohl napsat.
Už jsem pochopil o čem meleš. Já řešil jen a jen původní záměr autora vlákna. Na blbosti fakt nemám čas. :wink:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#34 Příspěvek od Sendyx »

Davidus píše:Ach, zase jsem porušil svoje pravidlo, nehádat se s blbcem, nemá to význam. Měj se tu pěkně :) a žij si svůj sen
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Standahorusice
Příspěvky: 119
Registrován: 26 led 2014, 01:00
Bydliště: Veselí nad lužnicí

#35 Příspěvek od Standahorusice »

Opravdu sem nechtěl aby ste se tu hádali a doufám že to nebyl důsledek mojich dotazů. Ze zkušenosti co je lepší: čučet na monitor a zároven pájet,nebo koukat do optiky a pájet.Je mi jasné že to bude asi všechno na zvyku.Věřím že nejeden zvás má dostatečné praktické zkušenosti.
Naposledy upravil(a) Standahorusice dne 05 dub 2018, 07:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od jezevec »

Standahorusice píše:Opravdu sem nechtěl aby ste se tu hádaly ...
Já v tomto vláknu žádnou ženu či dívku nevidím, natož pak dvě, které by se hádaly...

Uživatelský avatar
Standahorusice
Příspěvky: 119
Registrován: 26 led 2014, 01:00
Bydliště: Veselí nad lužnicí

#37 Příspěvek od Standahorusice »

Dneska se tomu říká dost odborně,dříve mi učitel jednu plác a řekl že sem blbej.To už nezměním,a ti co mě znaj tak to tolerují.Chtěl sem prosím radu a ne gramatiku. Tímto se teda omlouvám.Standa

Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#38 Příspěvek od Stribrnak »

Zdarec

Ten Bresser od zakladatele vlákna je zřejmě čistokrevný "přebrandovaný"
číňan, zde koupitelný za menší peníze. A ještě s LED lucernou

https://www.ebay.com/p/AmScope-10X-20X- ... 6003300478

Stribrnak

PS:
https://www.youtube.com/watch?v=txfAyEaBa38

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#39 Příspěvek od rnbw »

Ale je to v USA, takze este postovne, clo a DPH.

Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#40 Příspěvek od Stribrnak »


Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od petula »

Sendyx píše:Jestli chceš něco na skutečně komfortní práci, tak se vykašli na ten střep elektronický a kup si optiku. Bohužel většina zdejších radilů nic lepšího než čínský střep za litr nevyzkoušela, tak ty doporučení podle toho vypadají. :roll:
naprostý souhlas, ty elektronické čínské střepy jsou sice levné, ale mají (1) mizerné zobrazování díky plastikovým čočkám, apertuře atd. a (2) krátkou životnost.
Fyzikální zákony optiky se oblbnout nedají. Takže doporučuju nešetřit a koupit opravdický optický mikroskop se skleněnou optikou. Doporučuju trinokulár, což je streomikroskop s nástavbou pro digitální kameru. Pro elektroniku je potřeba, aby se hlava mikroskopu dala nasaditt na rameno stojánku. Např. zde

http://www.oem-optical.com/Stereo_Zoom_ ... uctor.html

Pokud si budeš dělat stojánek sám (nevím zda se to vůbec vyplatí), musíš vymyslet jeho zátěž, protože rameno působí jako páka a hlava mikroskopu teda něco váží. Originál stojany mají tak 10 kg minimum a jsou plněné betonem.

Já osobně používám trinokulární stereo microskop XTZ-745. Také s takovýmto stojánkem. Ale ne na pájení, protože páry z pájení by poškodily optiku. Používám ho na montáž a kontrolu. Pájení pokud to potřebuju , dělám pod stojánkovou lupou.

Uživatelský avatar
edguy21
Příspěvky: 44
Registrován: 16 říj 2007, 02:00

#42 Příspěvek od edguy21 »

Zdravím

Plánujem kúpiť mikroskop.
Čo používate pri spájkovaní ? lupu alebo mikroskop
Lupy mám a stačia mi aj na kontrolu cínu a SMD súčiastok
Potrebujem mikroskop alebo lupu na zväčšovanie počas spájkovania a nielen na samotnú kontrolu.
A neviem či je vhodný mikroskop počas spájkovania ak šošovka je blízko DPS a hrot od spájkovačky sa dotkne mikroskopu.
Problém je,že lupy čo mám sú blízko DPS a nedá sa spájkovať. Treba mi mikroskop alebo lupu alebo šošovku s väčšou ohniskovou vzdialenosťou.
Nemám prax s SMD. Mám aj hork.spájkovačku.
Ak je DPS dlhšie tak sa dá lupa/mikroskop dať na iný držiak ale potrebná je ohnisková vzdialenosť.

Mál som Usb lacný mikroskop od kamaráta ale nedal sa použiť. Pri zväčš/zmenš bolo vidno vyškrabané ochranné sklo a zabudované LED sa odrážajú.(LED mali byť vonku)

príklad:
To isté je ak chceme vŕtať väčšiu vec so stojanovou vŕtačkou.

vďaka
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#43 Příspěvek od rnbw »

Ak pod tym chces pracovat, tak asi jedine stereomikroskop.

Uživatelský avatar
edguy21
Příspěvky: 44
Registrován: 16 říj 2007, 02:00

#44 Příspěvek od edguy21 »

pýtam sa lebo nehrám sa toľko s elektronikou a overujem si čo mi treba kúpiť. Elektronika ma baví a aj ARDUINO.
Mám zoznám súčiastok, náradia, modulov aby som nemusel hľadať.

Pracujem v Anglicku.

Ja som myslel či používate mikroskop pri spájkovaní iba (asi nie ak je blízko) alebo iba na kontrolu.
Išlo mi o to aby som videl malé súčiastky či nie je spojený cín pri spájkovaní s hrotovou spájkovačkou( ak spájkujem jednotlivé nôžičky)
Ak to spájkujete s lupou z väčšej vzdialenosti, že je pekne vidno hrot a cín tak aké zväčšenie?
Asi na SVETELEKTRO je tiež téma mikroskop a niekto to urobil pomocou ďalekohľadu ale vymenil šošovky

Od sesternice chceli počas záruky za opravu(výmena zákl.dosky) 250 euro. Tablet stal asi 270 euro. uUsb konektor stojí tak 10 centov.
tablet ASUS transformer. Ohnutý uUSB takže nenabíjalo.
Som sa trápil s konektorom a nakoniec som dal aj tak nový.
Väčšina servisov neopravuje súčiastky ale mení diely( za nové/opravované). Chybné sa pošlú do iného odborného servisu.


ďakujem

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#45 Příspěvek od termit256 »

Ty "mikroskopy" cos nalinkoval nejsou moc pouzitelne, snad jen na kontrolu po zapajeni. Musis je mit par mm od zkoumaneho objektu a maji prevraceny obraz takze kdyz pohnes necim pod mikroskopem doleva, vidis ze se hybe doprava. Ja pouzivam takove cinske bryle kde jsou vymenne skla, nejvetsi zvetsuje cca 3.5x Vzealenost je cca 15-20cm. Na stul si dam takovou drevenou krabici od vina a pajim na tom. Neni to nic moc, ale z levnych reseni je to nejlepsi co jsem nasel. Kontrolu zapajeni muzes nasledne udelat i tim cos nalinkoval.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“