Samsung LE26S86BD - blbne obraz

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

Samsung LE26S86BD - blbne obraz

#1 Příspěvek od witt »

Mám starší TV Samsung LE26S86BD a blbne na ní obraz. Uznávám, že přístroj je vzhledem ke svému stavu a věku spíše na vyhození, ale rád bych tu závadu pokořil - jistě mnozí chápete

TV po zapnutí hraje, ale na obrazovce se vytvářejí prapodivné obrazce, viz. foto. Stále to žije, barvy a pruhy se pozvolna mění, občas naskočí statický obraz (jakoby zastavená fotka), pak pomalu zmizí...po několika desítkách minut obraz naskočí a už nevypadne. Prostě jako by se to potřebovalo pořádně nahřát (i v tomto vedru) - nějaký studený spoj?

Nemáte někdo tip, čím to může být, případně jaký modul to dělá?
Přílohy
TV3.jpg
TV2.jpg
TV1.jpg

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Nepokoříš. Vadný display.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#3 Příspěvek od witt »

Fak to nepůjde? Vycházel jsem z toho, že když obraz po nějaké době naskočí, že to má potenciál fungovat.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Pokoříš, pokud natáhneš "zlaté vlasy děda vševěda". Pohledej to tady na fóru a napiš typ panelu, tyhle 26" tím byly přímo proslulé a šlo to vyřešit. Je to skutečně problém přímo v panelu, v elektronice to není. Psal o tom uživatel Heno i já. Na opravu existuje i návod, v diskuzi na něj byl tuším i odkaz. Počítej s tím, že je to pěkná piplačka a zvaž, jestli ti to stojí za to.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#6 Příspěvek od witt »

super, to je správná výzva. Vyzkouším a dám vědět. Dík


Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#8 Příspěvek od witt »

Tak jsem se do toho pustil a začal jsem proměřovat kontakty bočního čipu s deskou podle tohoto návodu:
monitor.espec.ws/download.php?id=145122
V čem je vlastně problém? Ty kontakty jsou primárně přerušené na tom spodním flexu? Nebo se to nějak "rozpadlo" uvnitř?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ano, rozpadnuty spoj niekde vnutri v skle.

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#10 Příspěvek od witt »

Tak jsem se dostal do slepé uličky. Začal jsem poměřovat boční kontakty na panelu a skutečně jsem našel několik přerušených drah. Když jsem byl s měřením tak v půlce, tak mě napadlo přimáčknout ty horní flexy vystupující z panelu k tomu tištěnému spoji - no a ono "se to opravilo" - televizi jsem propojil na stole a fachá. Nedělám si ale moc iluzí, že by to fungovalo dlouhodobě, ani se mi to nechce skládat dohromady.
Nejlepší by tedy bylo ty flexy přelepit, ale to předpokládám v domácích podmínkách moc nejde. Dá se s tím dělat něco jiného?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od Zaky »

To, co píšu v původním vlákně, u panelu V3 jsem to vyléčil přežehlením trafopáječkou s novým nepocínovaným očkem. U V2 to nešlo a musel jsem drátovat. Oba panely jedou dodnes.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#12 Příspěvek od witt »

aha, to jsem četl, ale nějak jsem došel k závěru, že to nakonec skončilo u "vlasů" - tak to jsem jen blbě pochopil

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#13 Příspěvek od Heno »

Posledné 2 videá od p32 to je mäsiar :)
rnbw na skle sa to väčšinou nerozpadne.

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#14 Příspěvek od witt »

Takže pár měsíců jsem zůstal jen u toho mechanického "přežehlení" a docela to fungovalo, jen občas se stalo, že obraz po zapnutí několik sekund naskakoval.
Jelikož TV čeká náročná služba na chalupě (v zimě jí bude mrznout), tak jsem dle Zakyho provedl nažehlení trafopájkou - a zatím to funguje bez chybně.
Jen v té televizi začalo trochu strašit - TV při zapínání/vypínání přehrává krátkou melodii a nyní se občas stává, že si tu melodii přehraje i v režimu stand-by a to aniž by se s ní cokoliv viditilného stalo.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

No to máš za to.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“