Příjem a rušení

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příjem a rušení

#1 Příspěvek od renda4 »

Mám špatný příjem , už jsem vydoloval rádio z palubky ven (peklo) a zkontroloval konektor a byl v pořádku a ani si nepamatuji od kdy to nejede , letos na dovolené jsem zjistil že v první poloze hraje rádio perfektně a signál se neztrácí a pak mě došlo že jsem asi před rokem namontoval do stropního osvětlení obvod na napájení kamery který se sepne až v druhé poloze otočení klíče a ani si nepamatuji odkud to mám no a když vytáhnu napájení kamery příjem se nezlepší ale i tak příjem reaguje na otáčení kablíkem může to být tím ? I když anténní kabel vede spodem a anténa je v zadní části střechy ? Honda FR-V , díky za odpověď .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Vylučovací metoda:
- odpoj z palubní sítě zdroj ve stropním světle. Rušení zmizelo? Pak je čas shánět lepší zdroj
. ruší to dál? Projdi anténní kabel, jestli není někde přerušený či jinak poškozený.
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.

Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od renda4 »

Dal jsem jiný napájecí obvod ( z lídlu 2x usb do zapalovače ) a po problému , dík.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#4 Příspěvek od helios »

Tieto USB nabíjačky do autozapaľovača rušia skoro všetky, stretol som sa s tým už dávnejšie, keď sa mi v šume strácali už aj FM stanice. Jedinou pomocou je dať na vstup (a niekedy aj výstup) LC filter. U mňa som použil na vstupe elyt 1000µF +100nF, do série tlmivku na toroide a znova elyt 1000µF + 100nF. Rušenie prestalo ako na FM, tak aj na AM. Problém je, že tento filter sa do tých malých USB štupľov nevojde. Preto som použil roztrojku na autozapaľovač, ktorá má tiež 2 USB konektory a kde sa mi filter narvať podarilo.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“