Čínska kamera AN97

Kamerové a video systémy. Kamery, multiplexery, HDD videa, kvadrátory, videoservery, ochranné a dohledové systémy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

Čínska kamera AN97

#1 Příspěvek od Alino »

Ahoj všetkým.Zakúpil som si kameru alebo endoskop ako to nazvali predajci.V práci by sa mi zišla na sledovanie stavu určitých trubiek.Určená pre samsung a pre android.Bolo dodané aj inštalačné CD pre PC a aj android.Po natiahnutí driveru pre pc funguje okamžite.No s telefónom nie.Na cd boli aj 3 súbory apk.Nainštaloval som postupne jeden po druhom ale výsledok je stejný.Kamera prisvecuje a dá sa riešiť sila svietivosti.Ale ani jedna z aplikácii s nou nespolupracuje.Program ide ale obraz nie.Ani po navolení v menu.Tak som stiahol z Obchod play další driver ale to isté.Kolega má taký istý problém tiež.Neviete nám niekto s tým poradiť?Ďakujeme
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#2 Příspěvek od doktor365 »

:D dopadl jsem stejně cca před půl rokem. Koupil jsem kameru ,ale telefon nepodporuje OTG. Stáhnul jsem spoustu programů a nic. Zkusil jsem u manželky a pohodě. Na noťasu taky. Zkus tuto testovací apku,pokud telefon nepodporuje tak asi nepůjde.
https://play.google.com/store/apps/deta ... ujapon.otg

Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#3 Příspěvek od Alino »

Ďakujem za rýchlu odpoveď.No aplikácia USB OTG Checker po pripojení kamerky vypísala android compatible USB OTG No a nejde to ani tak.Ešte som našiel jednu apku volá sa CameraFi.Skús uvidíme.Mne to nejde ani tak.
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#4 Příspěvek od samec »

Tá kamera je úplne obyčajná USB Web kamera, ako akákoľvek iná, len má miniatúrne rozmery. Na Win XP nie je treba žiadne ovládače, aplikácie, ani programy. Stačí otvoriť prieskumníka, tento počítač a pod zoznamom diskov kliknúť na ikonu kamery. V otvorenom okne sa objaví obraz z kamery. Na novších Windowsoch túto vymoženosť zrušili, takže treba použiť skype, vlc player, alebo nejakú inú aplikáciu. Ak to na tom smartfone nejde, tak zrejme nemá podporu OTG, alebo to OTG podporuje neštandardným spôsobom.

Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#5 Příspěvek od Alino »

K poslednému príspevku.To že to ide na PC to som predsa písal.dokonca nabehla aj na win 10.To predsa vieme.Aj to že je kompatibilná ako zistila apka otg.Ale ide oto ako to nejak obísť a skúsiť aby kamera fungovala.No nie?
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Uživatelský avatar
Dorota
Příspěvky: 42
Registrován: 12 zář 2011, 02:00

#6 Příspěvek od Dorota »

Na kámošovým tabletu samsung jsme měli stejný problém. Zabrala aplikace AN98 z obchodu play.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#7 Příspěvek od Milan_F »

Mám jí taky a v PC s W7 funguje normálně. Na mobilu (nějakej Huawei) ale nefungovala. Číňan vrátil prašule.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

Taky jestli to není tím, že telefon nemá plnohodnotný OTG, jako má třeba tablet. Měl jsem tablet, na kterým fungovala myš, paměťový flashdisk, ale nerozchodil jsem tam klíčenku s RTL2832 (na SDR aplikace). Na jiným tabletu jsem rozchodil všechno, co jsem dostal pod ruku - dokonce i obě levný webkamery, co jsem sehnal v Tescu. Jednu používám jako dost výkonou lupu, druhou jsem zbavil IR filtru a experimentoval jsem s nočním viděním ;-) Použil jsem aplikaci "USB Camera - connect Easycap or USB WebCam"

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#9 Příspěvek od samec »

Alino píše:K poslednému príspevku.To že to ide na PC to som predsa písal.dokonca nabehla aj na win 10.To predsa vieme.Aj to že je kompatibilná ako zistila apka otg.Ale ide oto ako to nejak obísť a skúsiť aby kamera fungovala.No nie?
Ja viem, že viete. Ja len som chcel povedať, že ta kamera je tak obyčajná, že žiaden špeciálny ovládač na ňu neexistuje. Buď vyriešite problém všeobecne pre akúkoľvek obyčajnú USB kameru, alebo ho nevyriešite vôbec. A že teda nemá zmysel hľadať nejaký ovládač pre tento konkrétny model kamery. Skôr treba hľadať nejaký ovládač alebo aktualizáciu na konkrétny model smartfónu pre podporu všeobecnej USB kamery.

Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#10 Příspěvek od Alino »

Samec má pravdu.Budeme to musieť riešiť nejak tak ako napísal.Ďakujem všetkým čo sa snažili pomôcť.
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Odpovědět

Zpět na „Kamerová technika“