Počítač není schopný nastartovat

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#31 Příspěvek od starecd »

CPU AMD Athion 64.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#32 Příspěvek od EKKAR »

ATHION neznám, poměrně známá je ale řada pojmenovaná ATHLON. Bohužel má tolik různejch podtypů za dobu výroby minimálně někdy od roku 2002 nebo 2003, že napsat "mám tam Athlon 64" je podobný odpovědi "mám škodovku" na otázku "jaký máš auto?"
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#33 Příspěvek od rnbw »

V tomto pripade to staci, pretoze ten mikrokod je pre procesory Intel.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#34 Příspěvek od starecd »

Omlouvám se Karle, ale nevěděl jsem, že budeš chtít celou specifikaci.
Athlon 7750 Dual-Core-2,7GHz, stačí?

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#35 Příspěvek od PixelOrgy »

rnbw píše:V tomto pripade to staci, pretoze ten mikrokod je pre procesory Intel.
Me ten "bezpecnostni" update v pripade W10 dost citelne snizil vykon (zvlast single core) u AMD Vishera. Byl to prave ten, co ma resit Meltdown. Applu se patch povedl, vykonovy dopad je cca 3%... MS holt nekde udelal chybku :-D

A neustalym nadavanim a fnukanim nad Windows nic nezmenite - MS to nezajima, a EB nejspis nectou :-)))) . Budto to akceptovat, nebo nepouzivat. Jednoduche, a lepsi, nez kazdej den fnukat na foru ;-)

Ten fail muze byt klidne updatem treba v pripade, ze ti poslali novy driver na nejaky hardware. Pokud to safemode nedela, pak je to nejspis pricina - v safemode se vetsina driveru nenacita.

Na te BSOD je nekde nahore v textu napsany, jakej driver to vyvolal. Pripadne spustit "msconfig", na zalozce Boot pak zaskrtnout "No GUI Boot" - pak by mel byt pri startu videt vypis driveru, ktery se nacitaji - zkus chytit, na kterym to padne.

Jistota, jak najit vinika je otevrit memory dump (vypis pameti, kterej se vytvori pri crashi, nejcasteji c:\windows\memory.dmp) a ten otevrit treba ve WinDbg - bude videt vsechno co tomu predchazelo

Uživatelský avatar
Jirka1112
Příspěvky: 47
Registrován: 07 črc 2011, 02:00

#36 Příspěvek od Jirka1112 »

Standa99 píše:
@Jirka1112: Ty si instaluješ jen 3 aktualizace z 10? Jak je losuješ? Pochopil jsi vůbec princip aktualizací?
losovat to nemusím, jak jsem psal, existují diskuze, kde tohle řeší jiní. Většinou jsou to ajťáci a administrátoři, jejichž pracovní náplní je mimo jiné instalovat aktualizace do stovek počítačů. Díky tomu pak vidí jaké problémy a u jak velkého počtu aktualizovaných počítačů vznikají v souvislosti tou kterou aktualizací.
V těch diskuzích se pak řeší, co vlastně ta která aktualizace přináší a jestli je pro řadového uživatele lepší se jí raději vyhnout.

A podle toho co jsem o aktualizacích zatím zjistil, jsem pochopil jejich účel myslím dost dobře. Přinášejí do systému SpyWare, CrapWare, telemetrii, propagaci a přípravu na přechod na nový software, jenž by si jinak uživatel sám do PC nenainstalovat, a v neposlední řadě "bezpečnostní záplaty" na předchozí narychlo zfušovanou práci, "záplaty" jenž jsou právě často onou příčinou modrejch obrazovek smrti.

Ale jinak nechci nikoho odrazovat od aktualizací. Klidně si do Windowsů natlač 260 veledůležitejch aktualizací, bez nichž by tvůj PC byl naprosto nechráněnej vůči hackerům a značně nestabilní. Určitě pak tvůj systém bude 260krát lepší a budeš pak moci v noci klidně spát?
Naposledy upravil(a) Jirka1112 dne 29 srp 2018, 15:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#37 Příspěvek od Standa99 »

@PixelOrgy: Tři procenta by byly super, Intel už je v takových sračkách, že v licenci toho nového mikrokódu zakazuje dělat benchmarky, aby se netušilo, kam to spadlo. Nové (snad bezchybné) 10nm CPU jsou v nedohlednu (TSMC by mělo letos nasadit 7nm) a stále vyrábí zmetky.

@Jirka1112: Dík za vysvětlení, už jsem pochopil, v jaké kategorii se pohybuješ. Člověk to hned nechytí, až třeba po čtvrthodině se dozví, že má dotyčný přelepenou webku, takže zbytečně pozdě přepnu do módu 'marnost'.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#38 Příspěvek od starecd »

PixelOrgy: momentálně nezjistím nic, poslední aktualizace jsem smazal a PC zatím jede, nebudu vědomě vyvolávat "duchy" a trápit staříka. Protože ten výpis by mně stejně nic neřekl a abych to někomu dával na analýzu to teda ne.
Jirka1112: pokud jsem se díval je vše anglicky to bych si zas početl :D

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#39 Příspěvek od tomasjedno »

Standa99 píše: Intel už je v takových sračkách, že v licenci toho nového mikrokódu zakazuje dělat benchmarky
Kdyby jen to - on dokonce zakazuje ho vůbec používat :D
You will not, and will not allow any third party to (i) use, copy, distribute, sell or offer to sell the Software or associated documentation...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#40 Příspěvek od rnbw »

Ludia si to vsimli, tak Intel musel tu nezmyselnu licenciu zmenit: http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/zmeny ... sory-intel

Uživatelský avatar
Jirka1112
Příspěvky: 47
Registrován: 07 črc 2011, 02:00

#41 Příspěvek od Jirka1112 »

starecd píše: Jirka1112: pokud jsem se díval je vše anglicky to bych si zas početl :D
tak ona existuje možnost google translatoru (i jiných), není to pravda překlad jako z učebnice, ale s trochou důvtipu to člověk z toho překladu pochopí.

překlad - Windows7,8 updates-to-hide-from
překlad - Bad Updates for Windows 7

jinak něco v češtine např:
Microsoft varuje před záplatou, která vyvolává „modrou obrazovku smrti“
Aktualizace Windows opět problémová
atd..

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#42 Příspěvek od xsc »

Nagant píše:No, on by ten název tomu trochu napovídal. :)
Každý měsíc rozhodí Win7, až se to v člověku za pár měsíců naakumuluje - a pořídí si Win 10, anebo úplně jiný systém. :wink:
A pak zjistí, že kromě každoměsíčních drobných průserů ho čekají půlroční, mnohem větší....

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#43 Příspěvek od Nagant »

Ano, to už taky znám. :cry:

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#44 Příspěvek od Standa99 »

Trochu úsměvné, na NB, na kterém mám účet UserNB-Win8 několik let pouze přecházím a vše je O.K. (přes Win8.1 + 5x Win10), na ostatních několika PC/NB jsem začal později, ale také pouze přecházím, jen na svém PC (s i7-7700) jsem díky M.2 SSD udělal nedávno čistou instalaci. Rozdělil jsem ho na dva oddíly a vše (plochu, dokumenty, stažené soubory, hudbu, obrázky, videa, temp) přesunul jinam, díky čemuž trvá 'bitová kopie' systému necelé tři minuty (kvůli pomalému HDD). Schválně jsem vzpomenul CPU, protože problémy jsou většinou na něčem 'dřívějším' (do roku 2012).

I když naznačuji předpotopní HW, tak jsem na to sám dojel, nějak mi uniklo, že na NB s nVidií GT-740M (s vlastními 4GB RAM), si o H265 na DVB-T2 můžu nechat zdát, takže si vyměněný tuner můžu strčit někam :)
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“