Strihač Rowenta - hlavica

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

Strihač Rowenta - hlavica

#1 Příspěvek od jogo9 »

Zdravím,
kúpil som strojček Rowenta Selectium TM7005DO. V princípe šiel do skrine, vytiahol som ho možno 3 krát - ten posledný krát, pár dní po záruke, sa počas strihania rozsypala hlavica - odletel plastový zúbok, ktorý zachytával napnutie pružiny, perka. Dostal som sa k tomu až o niekoľko rokov –posedel nad tým že čo s tým - a nahradil zúbok vtavením kúskov z hrotového drôtu pájkovačky do hlavice. Materiálu, plastu, ktorý by to podržal, na hlavici veľa nie je -a tlak pružiny je dosť silný. Cez to všetko to zázrakom vydržalo niekoľko rokov následného častého používania.

Už je to však vykývané a pružina vyletuje von. Stena z plastu, do ktorej som vtedy kovové držiačiky šikovne vtavil, je tenká -myslím že druhú podobnú úpravu už neznesie a sa prederaví úplne.

Pre zaujímavosť: dostal sa mi náhodou do ruky Philips - hlavička mi je nápadne povedomá..

Predpokladám že nie som sám, komu sa zúbok zlomil - je nejaký rozumnejší nápad na opravu?

(edit: tu je na jednom zo spodnejších obázkov kúsok toho plastového zúbku vidieť)
Přílohy
philips.jpg
row_04.jpg
row_03.jpg
row_02.jpg
row_01.jpg

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#2 Příspěvek od Achab »

Hlavu zde označenou jako Philips mám v levném strojku neznámého výrobce. Celkově je to aušus, který dávali jako dárek v obchodě. Na strojku už je ulomených více plastových dílů, o opravě ani neuvažuju.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

U mého kusu různé díly praskly při běžné manipulaci. Pokud není hlava vyčištěná a namazaná, motorek s lištou skoro nehne - částečně kvůli nekvalitnímu akumulátoru.

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#4 Příspěvek od jogo9 »

Už som strihač odpísal, ale minule mi padli zraky na kancelársku spinku -tenšia ako ten drôt pred tým, v krátkych dľžkach pre účel nadmieru pevná (tá pružina vyvíja v tom mieste tlak dosť silný) -poohýbal som ju do iného a lepšieho tvaru než tú úpravu pred tým -a tak som sa vyhol tenkým stenám pretaveného plastu -a vtavil to tam -a už 2 mesiace strihá ako divý.

Toto je model 1. bez accu -čiže bez stárnutia, 2. nejde priamo doň sieťové napätie ale menič je pri zásuvke -čiže bezpečné strihanie aj vo vani, 3. nedá sa na ňom počas strihania neopatrným pohybom nechcene prestaviť dĺžka strihu 4. a keďže je strojček bez accu, či meniča v ňom, je úplne ľahký, -nebyť týchto pre mňa zásadných výhod, kúpil by som dávno iný..
Přílohy
hlavica_rowenta_strihač.jpg

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

jogo9 píše:...menič je pri zásuvke - čiže bezpečné strihanie aj vo vani.
Používání ve vaně nelze v žádném případě doporučit, na kvalitu adaptérů není spoleh. Stejně tak mobily připojené k nabíječce a podobná zařízení.

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#6 Příspěvek od jogo9 »

Nj, žiaľ.. myslel som na to keď som to písal -ale predsa len je to iné, než k vani ťahať sieťovú šnúru.. Inak, ja mám síce ističe ešte "černejšie než boli tie posledné čierne", čiže tie štvorcové, ale riadny a funkčný prúdový chránič to poistí jednoznačne?

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#7 Příspěvek od Achab »

Do vypnutí chrániče postiženým prochází plný poruchový proud. Ve vaně to v krajním případě nemusí přežít.
Ono stačí, když leknutím někdo uklouzne a rozbije si hubu...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“