Myčka fagor -teče - chyba d07

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xkarbon
Příspěvky: 9
Registrován: 06 zář 2018, 02:00

Myčka fagor -teče - chyba d07

#1 Příspěvek od xkarbon »

Zdravím prosím o radu myčka začla hlasit chybu d07 a pod myčkou pod dvířky se oběvovala voda, po rozdělání dvířek myčky jsem zjistil kudy voda teče ale co muže byt příčinou poradte prosím viz video

https://uloz.to/!mUPF6AuNnlZm/mycka3-mp4

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Ostřikovací rameno roztržené ve sváru, odrbaná guma dveří, myčka stojící z kopce. Nejspíš to rameno, prohlédni ho.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
xkarbon
Příspěvky: 9
Registrován: 06 zář 2018, 02:00

#3 Příspěvek od xkarbon »

guma vypada v pohode i jsem se snazil dotesnit provizorne tesnenim na okna ale bez uspechu,mycka stoji rovne,na rameno jsem rano koukal a vypada taky v pohode :-) co dal?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Nenapouští ti to moc vody?
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
xkarbon
Příspěvky: 9
Registrován: 06 zář 2018, 02:00

#5 Příspěvek od xkarbon »

nejspis ano ale cim to je co mam zkontrolovat?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Jako první prověř čistotu/vyčisti hadici k manostatu. Nejlépe je ji demontovat a skutečně pořádně vymýt, pokud je v ní špunt z usazenin, může pomalu propouštět a manostat tak vypne později, tedy myčka napustí se více vody.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
xkarbon
Příspěvky: 9
Registrován: 06 zář 2018, 02:00

#7 Příspěvek od xkarbon »

to bude nekde zespod zatim mam odkrytovane vsechny plechy k tomu co je zespod je sileny pristup.asi bude lepsi mycku otocit vzhuru nohama a jestli jde oddelat spodni vana tak bych se k tomu mohl dostat

Uživatelský avatar
klikorka
Příspěvky: 41
Registrován: 02 lis 2010, 01:00

#8 Příspěvek od klikorka »

Škoda,že nemáš k dispozici fotku výšky hladiny uprostřed mycího cyklu.Podobnou závadu jsem měl taky.V pravidelných intervalech,jak se otáčelo spodní rameno to takhle šplouchalo.Vyměnil jsem komplet těsnění ve dveřích,ale závada přetrvávala.Nakonec mi poradil jeden z uživatelů (tuším že Keemo,tímto mu ještě jednou děkuji)ať zkontroluji spodní rameno.V něm jsem objevil drobnou asi 4 cm dlouhou podélnou vlasovou trhlinu,takže část vody trhlinou stříkala přímo do hladiny vody v myčce a vytvářela vlny a tím docházelo přesně takovému šplouchání, jako je na videu.Normálně má rameno stříkat šikmo nahoru a po dveřích stékat.Rozhodně by nemělo vytvářet takové vlnobití. :) Takže bych doporučil opět důkladně zkontrolovat spodní otočné rameno.

Uživatelský avatar
xkarbon
Příspěvky: 9
Registrován: 06 zář 2018, 02:00

#9 Příspěvek od xkarbon »

hned po prichodu domu znovu kontroluju spodni rameno a ejhle neco jsem prece nasel.jste skvely dekuju za cenne rady :-)
Přílohy
1536331524883.jpg
1536331284819.jpg

Uživatelský avatar
klikorka
Příspěvky: 41
Registrován: 02 lis 2010, 01:00

#10 Příspěvek od klikorka »

Tak to je přesně ta závada.Po koupi nového ramene bylo pod myčkou sucho :aplause:

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“