Jaké hudební rádiové stanice poslouchat?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#16 Příspěvek od vasilceral »

Z toho co je na vlně, tak Beat, trochu Country a sem tam Hradec. Je to chudoba, my důchodci máme širší záběr a to žádná stanice nenabízí. Koukněte na, country funsite.cz, to je nářez jednoho stylu.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#17 Příspěvek od vrky »

Na Hradci se mi líbí čistota přednesu.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#18 Příspěvek od warp »

Záleží na žánru co každý poslouchá. Já osobnì poslouchám Blaník (pokrývá skoro celé Èechy). Dá se vytvoøit i nìjaký mix MP3, ale i ten se taky zaène opakovat/oposlouchá se, více než rádio. Nebo støídat nìkolik stanic (ráno/den/veèer/noc).

Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

#19 Příspěvek od ondoubek »

Vidíte, na Beat jsem úplně zapomněl, Čas Rock si občas poslechnu ale přepínám na jiné stanice, třeba půl dne se mi kolikrát jen rock poslouchat nechce. Dokonce mi ale i příjde, že ten radiožurnál má snad nejčistější zvuk při porovnání s jinými stanicemi, na HiFi sestavě to jde dost slyšet (na LW je ale oproti jiným strašný, o tom tu již někde debata byla).
V autě to často řeším fleškou nebo AUX vstupem na autorádiu, ale nechce se mi neustále tvořit nové playlisty/fronty, plus si rád poslechnu něco nového, co neznám, což mi u PC řeší Spotify premium, v mobilu ale kvůli datovému limitu online mód nepoužívám.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#20 Příspěvek od ok1hga »

TAKJAN píše:Nic. Všechny stanice už jsou sluníčkářské.
zkus 95,5 Rádio Orlicko . . .
nebo tady

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#21 Příspěvek od mi-ro »

Když už se mi podaří najít si čas a mám náladu na poslech, zapnu si aparát a poslouchám radio BEAT. Modulaci beru ze satelitu, bez karty, bez poplatků. Stačí talíř a receiver, kterých se válí všude plno. Nejraději mám "Večer plný živáků neboli bez lupenu v kotli". Přece jen tam cítím tu originalitu i v podobě různých kixů a zvuků, které prostě k live patří. Nesnáším čisté spotřební digitálně vyčištěné a upravené spotřebky.
PS a zaujal mě požadavek autora vlákna hned z kraje, "aby nebylo v dílně ticho!". Proboha co jsme to za lidi? Ticho je přece přirozené.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#22 Příspěvek od ok1hga »

mi-ro píše: a zaujal mě požadavek autora vlákna hned z kraje, "aby nebylo v dílně ticho!". Proboha co jsme to za lidi? Ticho je přece přirozené.
ticho je sice přirozené, ale vlastně okolo tebe nikdy ticho není . . .
Všude nějaké ruchy jsou, někdy slabší, někdy silnější, ale pořád něco . . .
Jen v bezdozvukové komoře je skutečné ticho a jestli jsi v nějakém studiu byl, určitě víš jak je to nepříjemné.
A další kategorií jsou lidé jako já, co mají tinitus. To je také velmi nepříjemné
a tak se snažím aby i ve vnitřních prostorách, kde musím pobývat, stále něco hrálo . . .

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#23 Příspěvek od FHonza »

ok1hga píše:... To je také velmi nepříjemné
. . .
To jsi použil ještě velmi jemné označení. Neznám větší peklo. Po těžkém otřesu mozku jsem to "vlastnil" skoro dva roky. Naštěstí to zmizelo postupně samo. Cpal jsem do sebe všechny pilulky co mi který doktor dal a stejně jsem prvních půl roku nedokázal usnout jinak než se sluchátkama v uších.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#24 Příspěvek od TAKJAN »

Taky stačí pustit YT, dát aut. přehrávání a v daném výběru jsou to hodiny.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Crifodo »

tichem se rozumí ne ticho, ale neagresivní zvukové pozadí. Šum listí, vzdálený kroky, i zvuk železnice se dá vstřebat, když je to pár km.
Co vadí, je i slabá intenzita, ale taková na kterou si člověk už vytvořil negativní asociace.
Pak taky samozřejmě záleží na věku a na délce expozice.
I ten Harman v Bratislavě, než vzal do ruky kosu a šel to posekat, asi byl dřív snášenlivější.

pamatuje tu někdo na radio Panag a Profil?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#26 Příspěvek od ok1hga »

Crifodo píše:pamatuje tu někdo na radio Panag a Profil?
91,6
u mě v dílně hrálo tehdy skoro furt . . .

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#27 Příspěvek od TAKJAN »

Jojo..

Uživatelský avatar
Monogatari
Příspěvky: 100
Registrován: 03 pro 2017, 01:00
Bydliště: Holešov

#28 Příspěvek od Monogatari »

Od té doby, co mám youtube, mi klasický rádio přijde dementní. Jako nějakej orgán angloamerické kulturní propagandy. Takže neporadím.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#29 Příspěvek od ronoda »

Něco podobného jsem řešil tady:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... sc&start=0

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#30 Příspěvek od sinclair »

Budu řešit ten širokopásmový expander dynamiky.
Ten starší Urei co mám, na tohle vhodnej není. Leda překopat a to je zas škoda.
Většina rádií se prostě nedá poslouchat. 3-5dB dynamika, když hodně..
Máte někdo nějaký nápad? Teda kromě Bachanauši, že. :D
Líbil se mi ten páně Lukešův expandér z Věrného zvuku /v tom konci se 6L50/, ale čuju komplikace s výkonným vf oscilátorem :roll:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“