Veľkosť odberu ohrevu zadného skla

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

Veľkosť odberu ohrevu zadného skla

#1 Příspěvek od jogo9 »

Zdravím, prosím koľko ampér je orientačne odber zadného ohrevu skla u bežného osobného vozidla? Mám poškodený prívodný kontakt na skle, chcem to skúsiť opraviť a pri tom dostatočne zvoliť nadimenzovanie prepojenia.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Jištěný to bejvá 20A pojistkou ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#3 Příspěvek od jogo9 »

Pred opravou to skúsim zmerať, rád by som ale pred tým vedieť, na čo sa pripraviť -pri oprave nebudem mať v dosahu serióznu výbavu.. No - čakal by som odber rádovo nižší..

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Je to vypalovatelnej potisk pastou na bázi mletýho kovu a pojiva s přídavkem nízkotavitelnýho skla. Kontakty se buď přilepujou podobně složeným vodivým lepidlem, nebo se přitavujou odporovým svárem na zesílenou vrstvu.

Opravy se dělají pokud najdeš přerušení kapičkou vodivýho laku s obsahem grafitu nebo mletýho stříbra v roztoku nitrocelulózy. Nejhorší situace je taková, jakou mám třeba já - topí mi jen necelá třetina zadního vokna a k vodičům se nedostanu, protože mám na vnitřku nalepenou ztemňovací fólii, aby mi nikdo nemoh jen tak čumět do kufru ... Jediná cesta je výměna celýho zadního okna - cena pro Roomstera bratru nějakejch 10 000Kč i s prací a zas bude to vokno čirý bez zatmavení, takže do kufru ti uvidí každej kdo do (_!_) díru má ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#5 Příspěvek od jogo9 »

Voľakedy na starom aute som to úspešne opravil Elektropolom -opravy troch bezohľadným používaním preškrabnutých pruhov, aj opravu odpadnutého hlavného prívodu -ten som samozrejme najprv prilepil o sklo "gumovým" lepidlom.. Hlavný prívod mám už o sklo prilepený, už to len premostiť -buď pohyblivým prívodom, alebo rovno tam naplácam plochu Elektropolu.. Neviem, čo je kvalitnejšie, či vodový Elektropol, ktorý po vysušení síce vodil, ale aj vysušením relatívne skrehol a stal sa dosť zraniteľným, alebo ten tvoj nitro.. Vykašľal by som sa na to, vždy som sa nejako prepravil aj bez odrosenia, ale idem na technickú, a po odpadnutom prívode civí na tej krajnej tmavej časti skla vytrhnutá, zvonku viditeľná, dosť veľká bledá diera.. Musel by ju vidieť aj slepý -a domov by som sa viezol "bez papierov".. Gumové lepidlo je našťastie čierne (vtedy som mal od pána Poláka sivé), takže aj keď to nepremostím, pri pohľade zvonku vytrhnutie už skoro vôbec nevidno, no ale keď to tam už drží, bol by hriech neskúsiť to premostiť..

Inak to okno na toho Roomstera z pohľadu na eure vychovaných "až tak drahé nie je".. Práve predvčerom mi známy zahlásil na svojej C5-ke nejakých 800e.. Vyriešil to potom z nejakej búračky z Rakúska -za nejakých 300 -a bol spokojný -stačí sa uskromniť, že.. Cena samozrejme bez práce -a zháňania a prepravy..

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

EKKAR píše:Jištěný to bejvá 20A pojistkou ...
jogo9 píše:Pred opravou to skúsim zmerať, rád by som ale pred tým vedieť, na čo sa pripraviť -pri oprave nebudem mať v dosahu serióznu výbavu.. No - čakal by som odber rádovo nižší..
No a co by jsi chtěl nějakými 20 Watty vyhřát? :o :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Na STK mi teda vyhrievanie skla nikdy nikto nekontroloval.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Zaky »

jogo9 píše: Vykašľal by som sa na to, vždy som sa nejako prepravil aj bez odrosenia, ale idem na technickú, a po odpadnutom prívode civí na tej krajnej tmavej časti skla vytrhnutá, zvonku viditeľná, dosť veľká bledá diera.. Musel by ju vidieť aj slepý -a domov by som sa viezol "bez papierov"..
Pokud v tom skle není fyzicky díra, což zřejmě není, tak nějaké nefunkční topení zadního okna na technické podle mě nebude nikdo řešit, nebo v nejhorším vyfasuješ lehkou závadu. Na technické se řeší, jestli to brzdí, svítí, nemá vakly v nápravách a neteče z toho olej a jestli máš povinnou výbavu.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#9 Příspěvek od MetalGod »

Vyhřívání skel se na STK neřeší a policajty nemá co zajímat. Není to provozně důležitá část vozidla.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#10 Příspěvek od jogo9 »

Tentoraz si generálne dovolím nesúhlasiť. Odrosovanie zadného skla považujem za povinne funkčné -pokiaľ je výrobcom montované. Súhlasím s tým, že na STK to nikto nekontroluje -ako by aj? Aj keď samozrejme keby sa chcelo, ide všetko (tak ako pre obtiažnosť nikto nekontroluje správnosť ET a pod. -zatiaľ) Ak je však v čiernom okraji skla pri obchôdzke auta vidno v mieste prípojných kontaktov odrosovania lajtro "cez pol dlane", nie je čo riešiť - oni sa zasa toľko v autách vyznajú - čo vám na podobných bežných slabinách aj radi dokážu..

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#11 Příspěvek od MetalGod »

Máš přece hadr, ne? Jak se to asi dělalo/dělá u aut, kde zadní sklo vyhřívaný není? A pokud budeš mít zadní sklo zamlžený, policajty nezajímá, čím ho odmlžuješ, prostě odmlžený bejt musí.
Stejně tak je nemusí zajímat, jestli máš automatickou klimošku, nebo jestli si teplotu reguluješ ručně.
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 04 říj 2018, 10:12, celkem upraveno 1 x.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Lukas-Peca »

Tak to přilep žvejkačkou a zatři černou barvou, ale podle mě to na STK vadit nebude. U nás nevadí ani nefunkční zadní stěrač.

Navíc bych se bál, že při nepovedené opravě vodivým lakem a následném provozu se bude spoj zahřívat a sklo praskne.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

jogo9 píše:Tentoraz si generálne dovolím nesúhlasiť. Odrosovanie zadného skla považujem za povinne funkčné -pokiaľ je výrobcom montované. Súhlasím s tým, že na STK to nikto nekontroluje
To se pleteš, to je pouze tvůj problém. Nikde není napsáno, že nějaká přidaná součást od výrobce musí být stále funkční, pokud se samozřejmě nejedná o to, co je předepsáno jako povinná výbava. STK a policajti to nekontrolují, protože je to nezajímá z titulu toho, že je to tvoje soukromá věc. Samozřejmě, když máš přidané přední mlhovky a to je jedno kdy a kým, tak musejí být homologované a funkční, jinak bys je musel zakrýt.
Když si dovnitř auta před zadní okno dáš např. papír či plech, je to tvoje věc a musíš jen dodržovat bezpečnost cestujících vzadu. Když si dáš na zadní sedadlo psa, je to tvoje věc, kde ho máš, ale musí mít bezpečnostní pás atd. atd.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#14 Příspěvek od Ruprecht »

jogo toho drába nad sebou prostě potřebuje a když ho nemá, tak začne přemýšlet, jak ho nainstalovat (samozřejmě i těm ostatním). Ta předposranost vůči jakýmkoli "pseudoautoritám" mě nepřestává překvapovat. Jak můžou vůbec lidé přežít jinde na světě, kde STK, EET a další pí.o.iny neexistují? Ale každý to máme nastavené jinak, někdo osobní zodpovědnost, někdo to nechá na "to voni".
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#15 Příspěvek od jogo9 »

Čiže napríklad nefunkčné elektrické sťahovanie okna je zrejme dľa toho taktiež moja vec?

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“