Sony kdl-46ex402 chassi AZ1-N

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rolnas
Příspěvky: 152
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

Sony kdl-46ex402 chassi AZ1-N

#1 Příspěvek od rolnas »

zdravím,
po zapnutí(kabel do zásuvky) se nerozjede buzení invertoru, svítí zelená ledka power. cca po 30s se vypne a znovu zapne. Nereaguje na povel stby. Buzení z IC6701-ani náznak nějaké snahy o start.Napajecí napětí na něm je ok-5V
Tcon ON je také na nule (ale nevím zdali se neaktivuje az po naběhnutí invertoru) Jinak všechny napájecí větve jsou ok.
zdali má někdo zkušenosti se Sony a může poradit,případně zdroj na prodej.
Mám ser.manual ale nejde mi dát na upload(server nenalezen)

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#2 Příspěvek od Heno »

Príspevok som zmazal, keďže závada sa zdá byť predsa len inde.
Naposledy upravil(a) Heno dne 08 říj 2018, 14:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#3 Příspěvek od Heno »

Príspevok som zmazal, keďže závada sa zdá byť predsa len inde.
Naposledy upravil(a) Heno dne 08 říj 2018, 14:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rolnas
Příspěvky: 152
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od rolnas »

ledka mi nic nevyblikává, stále svítí zeleně(cca 30s pak na 2s zhasne a znovu jde do startu). Myslím si že kdyby byla vadná NAND tak aspoň na 1s naběhne podsvit a pak by zhasl do stby(aspoň takhle se choval Samsung s vadnou NAND)

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#5 Příspěvek od Heno »

Príspevok som zmazal, keďže závada sa zdá byť predsa len inde.
Naposledy upravil(a) Heno dne 08 říj 2018, 14:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rolnas
Příspěvky: 152
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od rolnas »

tak závada vypadá že je na základní desce, pravděpodobně studeňák,neboť jsem nechal tv pod proudem a zhruba za 15min naskočila a zdá se že vše funguje jak má. Ale po 1/2 hoďky chodu se obraz rozpadl do vodorovných pruhů a nešla vypnout. Po lehkém zatlačení na zákl desku tv udělala restart a znovu naběhla a běží avšak po lehkém stlačení zákl.desky obraz zamrzne a musím tv odpojit od sítě a znovu nahodit a zase běží. Ve stavu kdy tv běží vypnu do stby, zhasne podsvit ale pouze povelem na pinu BL on(0 V) na pinu power ON je stále 3,3V,relé neodpadne a obvod PFC pracuje (nevím zdali to tak má být), neboť při vypnutí a zapnutí přes dálku se neozve zvuková znělka(ozve se pouze pouze po vypnutí a znovu zapnutí napájecího napětí)

Uživatelský avatar
rolnas
Příspěvky: 152
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od rolnas »

tak regulátor 6301 zkrat in-out. PQ200WNA1ZPH, proto neodpadává relé při stby. Teď ho ještě sehnat.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#8 Příspěvek od KUBO »

Avelmak

Alebo nech ti ho AME objedná z ASWO kód: 8386627
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
rolnas
Příspěvky: 152
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od rolnas »

tak prý již nelze zajistit, tak zbývá asi china, ale to je dost nadlouho

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#10 Příspěvek od Heno »

rolnas píše:tak závada vypadá že je na základní desce, pravděpodobně studeňák,neboť jsem nechal tv pod proudem a zhruba za 15min naskočila a zdá se že vše funguje jak má. Ale po 1/2 hoďky chodu se obraz rozpadl do vodorovných pruhů a nešla vypnout. Po lehkém zatlačení na zákl desku tv udělala restart a znovu naběhla a běží avšak po lehkém stlačení zákl.desky obraz zamrzne a musím tv odpojit od sítě a znovu nahodit a zase běží. Ve stavu kdy tv běží vypnu do stby, zhasne podsvit ale pouze povelem na pinu BL on(0 V) na pinu power ON je stále 3,3V,relé neodpadne a obvod PFC pracuje (nevím zdali to tak má být), neboť při vypnutí a zapnutí přes dálku se neozve zvuková znělka(ozve se pouze pouze po vypnutí a znovu zapnutí napájecího napětí)
Keby si na začiatku hneď upozornil na to, že relé vôbec pri reštarte necvaká... Ale to je jedno... Každý sa učí...

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#11 Příspěvek od Heno »

rolnas píše:tak regulátor 6301 zkrat in-out. PQ200WNA1ZPH, proto neodpadává relé při stby. Teď ho ještě sehnat.
Ok a myslíš, že prerazený stabilizátor má súvis aj s tým ohybom dosky? Asi nie, že.
Kde presne si tlačil, keď naskakovalo alebo zamŕzalo?

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#12 Příspěvek od Heno »

Je kopa druhov stabilizátorov s enable. Aké je alebo má byt predpísané vstupné napätie stabilizátora v tomto MB?

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#13 Příspěvek od Heno »

Mám Sharp PQ070XZ01ZPH pinovo a puzdrom kompatibilný avšak max. vstupné napätie má len 10V oproti tomu tvojmu (24V) a odporový delič pripojený k vývodu 4 bude mať iné hodnoty.

Uživatelský avatar
rolnas
Příspěvky: 152
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#14 Příspěvek od rolnas »

nemyslím si že proražený stabilizátor má souvislost s ohybem desky, myslím si že je to jiná závada.
Jinak lehce jsem zkoušel tlačit na main chip a také na NAND, v podstatě se ale vždy lehce prohla celá deska.
Vstup stabilizátoru má 15V, výstup by měl být nastaven děličem na 12V neboť se z výstupu napájí 12V relé

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#15 Příspěvek od Heno »

ak to napája len relé, použil by som malú dosku dc-dc do 3A, vstup do 24V s MP1584 čo mám od čiňáka po ruke za 0,70€ s nastavitelným výstupným napätím pomocou trimra, s enable zap. meniiča 2,5-5V.
Ale ak hovoríš, že povodný prerazený nie je, tak odkial je tam ten skrat?
Pretože prieraz z hladiska polovodičov znamená skrat v tomto prípade medzi in a out.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“