Firmware pro Samsung LE32A656

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Firmware pro Samsung LE32A656

#1 Příspěvek od RayeR »

Nema nekdo prosim zaarchivovany posledni FW soubor pro tuto TV? Z webu Tamtungu to uz zmizelo a ani pres wayback to nestahnu. Melo by se jednat o soubor T-PRLPEUMD-1007.2.bin

EDIT: ne, tak posledni verze by mela byt 1023, ale opet nejde nikde stahnout, sakra https://web.archive.org/web/20110723030 ... page_id=49

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

Měl by to být tento soubor.
:wink:
RayeR píše:Melo by se jednat o soubor T-PRLPEUMD-1007.2.bin
Podle nějakého manuálu by mělo jít o T-AMPBPEUMD.exe, který obsahuje zazipovaný soubor .bin i s příslušnými složkami (cestou).
Přílohy
verze.png
Naposledy upravil(a) masar dne 16 zář 2018, 20:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
serv686
Příspěvky: 166
Registrován: 26 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#3 Příspěvek od serv686 »

Ano, T-AMPBPEUMD je náhrada nebo pozdější přejmenování T-PRLPEUMD. Pokud máš v TV T-PRLPEUMD musíš soubor přejmenovat na T-PRLPEUMD jinak ho TV nepřijme. A upgrade se musí dělat v servisním menu. Pokud by to nešlo z toho odkazu, tak mám určitě 1023, ale dostanu se k tomu nejdřív ve středu.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

Možná, že se dá upgradovat i jinak, než ze servisního menu. Jeden postup je na výše uvedeném obrázku a jiný postup např. na této ruské stránce. Z ní pochází i ten odkaz (mnou upravený) ke stažení souboru. :wink:

Uživatelský avatar
serv686
Příspěvky: 166
Registrován: 26 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#5 Příspěvek od serv686 »

Na obrázku je jen stáhněte soubor, vložte USB do počítače a spusťte exe a *.bin se nakopíruje na USB do adresáře MT8226, toť celé...

Na video jsem nekoukal, dělal jsem upgrade v desítkách kusů. Tady nezačne upgrade sám jen detekcí SW na flashce. Ze servisního menu to funguje a vstup do něj není problém.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od masar »

Dobře, uvedu zde volný (a mnou obohacený) překlad postupu z uvedené ruské stránky:
Stažený soubor "T-AMBPEUMD.exe" rozbalte na flashdisk buď pomocí archivátoru např. 7-zip nebo (lépe) spuštěním tohoto souboru, nasměrováním cíle na flashdisk a stisknutím tlačítka Install. Na flashdisku se tím v kořenovém adresáři vytvoří složka MT8226 a v ní soubor T-AMBPEUMD-1023.0.bin. Flashdisk připojte k TV. Následně
1. Současně stiskněte tlačítko SOURCE na TV a tlačítko POWER na dálkovém ovladači. Objeví se obrazovka aktualizace software.
2. Po vyhledání připojeného flashdisku se aktualizace automaticky provede. Pokud se televizoru nepodaří rozeznat aktualizační soubor, označte a zkopírujte potřebné soubory přímo do kořenového adresáře zařízení USB3 (můj volný výklad překladu). V průběhu aktualizace neodpojujte kabel USB (čekejte).
Pokud se aktualizační proces zastaví, odpojte a znovu připojte napájecí kabel a celou proceduru opakujte. Po úspěšném dokončení aktualizace se TV sama vypne a znovu zapne. Pokud se TV sama nezapne, odpojte napájecí kabel a vyčkejte, dokud kontrolka úplně nezhasne.

Tak ať se zadaří. :wink:
serv686 píše:Na video jsem nekoukal...
Na žádné jsem neodkazoval.
Přílohy
instalace USB.png

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od RayeR »

Hele diky, jak se ti to podarilo najit?

Zkousel sem udelat update FW obema zpusoby - pri zapnuti a pres servisni menu, v obou pripadech probehla cara a TV se vypla, akorat sem trochu zmaten z tech verzi, jsou tam 3 polozky a navic servisni menu ukazuje neco jineho nez normalni menu FW info:
Přílohy
LE32A656.jpg

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od masar »

RayeR píše:Hele diky, jak se ti to podarilo najit?...
Zkusil jsem hledat, chvíli to trvalo no... :wink:
Také jsem se někde dočet, že v SM by měl být aktuální firmware zvýrazněn tučně.
Asi bude třeba provést aktualizaci s předchozím přejmenováním souboru z "T-AMBPEUMD-1023.0.bin" na "T-PRLPEUMD-1023.0.bin", jak už uvedl serv686. Protože (prý) je tento tv v "platformě" PEARL, nikoliv AMBER.
Tím jsem svoje rady zřejmě vyčerpal. :wink:

edit: Ale když se dívám na tvou Info-obrazovku, zdá se, že je tv (resp. firmware) dost inteligentní a aktualizovala se správně.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od RayeR »

IMHO pokud by byl soubor blbe pojmenovany, tak by to s flashovanim ani nezaclo (trvalo to cca minutu)...

Uživatelský avatar
serv686
Příspěvky: 166
Registrován: 26 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#10 Příspěvek od serv686 »

to masar: no dobře odkaz byl na http://samsung-help.ru/audio_video/2751.html tak jsem tam čekal video... nerad klikam na odkazy někam do Ruska

T-PRLPEUMD skončil na 1022 a pak už byl jen T-AMBPEUMD-1023 to tam nech a nic s tím dál nedělej, je to poslední verze.

Proč si to vůbec toužil přehrát ? jaký je důvod ?

V servisním menu se musíš proklikat na Update přes Option Table / Contol / USB SVC to byl postup pro servis a jinak jsem to nikdy nezkoušel :)

a firmwary jsou tam 3
první je SUB Micom - Weltrend
druhý je Main MT8226 - analog TV
třetí je DVB a to máš taky v uživatelském menu a EMMA2 je čip DVB od NEC / Renesas

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od RayeR »

Aha, tak to je zajimavy slepenec, ze ma kazdy modul svuj FW. Puvodne tam byl T-AMBPEUMD-1016.1. Pres to servisni menu/usb svc sem to zkousel taky, prubeh flashovani byl stejny.
No byl sem zvedavy, jesi tam nevylepsili moznost razeni programu, ale to sem nakonec vyresil pres oblibene. U nekerych TV to melo jit tridit primo v seznamu po naladeni (enter a sipky)...

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#12 Příspěvek od Heno »

Ak to tu nie je uvedené... Čo je v novšej verzii, že bolo nutný prechod na ňu?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“