Reverzačný prepínač Y D

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elektronic
Příspěvky: 59
Registrován: 04 srp 2006, 02:00

Reverzačný prepínač Y D

#1 Příspěvek od elektronic »

Dobrý den

Som dôchodca a pri pílení dreva sa mi "rosypal" spínač na cirkulárke. Na štítku spínača je napísané " SEZ Krompachy TYP S25 V 04 25A 500V 10kW " .
Ja som to nerozvážne demontoval prepojky vodiče a tak mám kopu segmentov , plieškov, šrubiek , pružiniek a neviem to dať do kopy. Bol by som vám
povďačný keby ste mi nejako pomohli.
Velmi by mi pomohlo nejaké foto alebo nakres ako ide čislovanie a ako idú jednotlivé prepoje kde je číslo 1 kde 20 a pod. Ďakujem pekný deň

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#2 Příspěvek od Charos »

Na stránkách mají katalog a tady něco našel Ghúúúghl:
Přílohy
118-vacky-schemata-zapojeni-prpdf.pdf
(206.72 KiB) Staženo 240 x

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

Na přepínači bývá přímo označení vývodů - U1, V1, W1 (případně 1U, 1V, 1W) atd.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Yarda1 »

Nenašlo by se něco tady?
https://www.obzor.cz/
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Rozmaluj si to schema 9551 . Dejme tomu , že máš polohy 0,1,2 . 3 kontakty sepnou v obou polohách 1 a 2 , další dva jen v poloze 1 a poslední 3 v poloze 2 . Propojky jsou ve schematu . Když to zapojíš na motoru se správně zapojenou svorkovnicí , tak při poloze 1 jsou na jednu řadu svorníků vývodů vinutí , fuk kterou , připojeny jednotlivé fáze a druhá řada je těmi dvěma kontakty zkratována 7-8 , 11-12 . V poloze 2 se ten zkrat rozpojí a spojí se vždy šrouby vývodů vinutí v páru nad sebou 3-4 , 5-6 , 15-16 .

Uživatelský avatar
hrmil
Příspěvky: 191
Registrován: 24 črc 2008, 02:00

#6 Příspěvek od hrmil »

Ak Vám vyskákali segmenty s vačiek,tak to máte na dlhé zimné večery.Zopár takých vypínačov som mal tú česť po rozsypaní skladať.Ak neviete ako to má tam byť,tak to je pokus omyl.Aj ja som sa s tým vyhral ako s Rubikovou kockou.Ale väčšinou sú už tie plasty vymačkané,tak že aj po úspešnom zložení Vám to bude zasekávať a prinajmenšom môžeťe spáliť motor.
Najlepšie riešenie nový vypínač.

Uživatelský avatar
elektronic
Příspěvky: 59
Registrován: 04 srp 2006, 02:00

#7 Příspěvek od elektronic »

Ďakujem všetkým za snahu.Ako som bol písal nič nie je na mieste tak neviem kde začína a kde končí číslovanie. Najskôr by mi pomohlo keby niekto
Obkreslil podla skutočného funkčného zapojenia a očísloval jednotlivé polohy na spínači.Čo sa dalo vygugliť to som a teraz som v koncoch.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#8 Příspěvek od TAKJAN »

Dá se to, ale napoprvé je to pakárna. Skládal jsem přepínač sítí z pár kusů rozebraných a už to bylo na dobu, ačkoliv je to primitivní zapojení. Aby to běhalo lehce, musel jsem i vybrušovat vačky. A na konec aspoň 1000V zkouška izolace.
Zapojení 9153 http://www.sez-cz.cz/soubory/350-sezcz- ... ledpdf.pdf Bude to stejně.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od petrfilipi »

Opravdu se to dá, ale je to opravdu pakárna. Nicméně tyhle krompachové (obzorové) přepínače miluji. Je to vlastně taková paměť - ovládacím knoflíkem navolím adresu a na příslušných výstupních vývodech se mi objeví napětí.
Ale teď vážně.
Jakou funkci měl přepínač - byl reverzační (to asi ne) nebo rozběh Y-D (to možná ano) nebo to byl jen spínač?
Cirkulárka je jednofázová (to asi ne) nebo třífázová (to asi ano)?
Dílky rozděl podle tvaru a vyfoť je. Povíme ti (nebo se o to aspoň pokusíme), co kam přijde. Ono je to totiž jedno, co kde bylo. Prostě to poskládáme znovu a napíšeme ti, kam připojíš přívod a kam vývod k motoru. Nakonec to měřákem proměříš a připojíš.

Petr

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#10 Příspěvek od Achab »

Typ je jasně daný: S25V 04 - reverzační přepínač Y/D. Schéma je v PDF od Charose.

Uživatelský avatar
elektronic
Příspěvky: 59
Registrován: 04 srp 2006, 02:00

#11 Příspěvek od elektronic »

Ďakujem za doterajšiu pomoc. Tak po poriadku motor je 3 fazový. Prepínač bol Y-D-0-Y-D reverzačný. Prepínač má 5 polí a každé pole má 4 kontakty
takže spolu je to 20 kontaktov. 7prepojok malých a 4 prepojky dlhšie . Pofotil som to celé ale neviem to dať na web.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Podle toho co píšeš , kup jiný . Ty to nedáš .

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#13 Příspěvek od TAKJAN »

Na cirkulárku je reverzační blbost proti bezpečnosti.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

A proč ? Pracovat na pile smí jen školený pracovník a vypinač je uzamykatelný . To by se nesměly prodávat vidlice s možností záměny fáze .

Uživatelský avatar
elektronic
Příspěvky: 59
Registrován: 04 srp 2006, 02:00

#15 Příspěvek od elektronic »

Ja to dám, ja musím. Ide zimné obdobie. Som na dôchodku , budem maturovať do jari to určite za vašej pomoci opravím. Pekný deň Dedofido.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“