ums1 a ump1

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
coat
Příspěvky: 68
Registrován: 13 čer 2007, 02:00
Bydliště: BRNO

ums1 a ump1

#1 Příspěvek od coat »

Zdravím. Nemáte někdo náhodou v Eaglu návrh těchto modulů s obvody FT232 a FT245? Jinak ty moduly jsou dost drahý, dát za ně 600Kč se mi moc nechce když ty obvody stojí něco přes sto. Ještě jsem se chtěl zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s pájením těchle pouzder? dík
Přílohy
ums1.JPG
(9.94 KiB) Staženo 54 x

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#2 Příspěvek od nxn »

Letování tohodle pouzdra na dps je docela náročný ....ale jinak lupu ostlej hrot a slabej cín...ta dps se musí potřít pájecí kapalinou
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Nejlíp to jde právě naopak, široký hrot, kvalitní tavidlo a prolít celou řadu vývodů jednou velkou kuličkou cínu. Samozřejmě se musí nejprve uchytit 2 piny v úhlopříčce, a to přesně.

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#4 Příspěvek od stephunk »

Sendyx má recht, kto skúsi uverí...dá to prácu začistiť ale výsledok je postačujúci.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od stepa »

Sendyx píše:Nejlíp to jde právě naopak, široký hrot, kvalitní tavidlo a prolít celou řadu vývodů jednou velkou kuličkou cínu. Samozřejmě se musí nejprve uchytit 2 piny v úhlopříčce, a to přesně.
tak tak....chvili mi trvalo nez jsem prisel na spravny postup

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Jak začistit ? Když použiju vhodnou teplotu, rozumný čas, kvalitní tavidlo a pájku a třeba ERS50 se šroubovákovým hrotem, tak jediné začištění se dělá z estetického hlediska a pro 100% optickou kontrolu. Samozřejmě musí být perfektní pájecí materiály, ale 64 nožek v řadě lze protáhnout za 2 vteřiny a max. to opakovat, když se to slije ke konci.

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#7 Příspěvek od stephunk »

samozrejme nemám bohvieaký materiál, ers50 tiež nie.
Ono to ide skvele s trafopájkou ak si na to vyrobíte hrot patričného tvaru, ale to je offtopic, je to usb/rs232??

coat
Příspěvky: 68
Registrován: 13 čer 2007, 02:00
Bydliště: BRNO

#8 Příspěvek od coat »

No jsou to převodníky USB - ums-seriový(virtuální comm)-jde přímo připojit na sériový kanál procesoru. Ump - paralelní - u tohoto ale nevím jestli ze s tím pracuje také jako z virtuální comm???

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#9 Příspěvek od stephunk »

kúp si to originál, ak to budeš robiť vyjde ťa to na rovnako..

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

K tomu letování - taky to jde dobře dutým zešikmeným hrotem, co jsme mu říkali "mikrovlna". Cín drží v dutině a součástka si vezme, kolik potřebuje. Jenže pro obyčejný mikropájky to nejde sehnat (alespoň jsem na to nikde nenarazil).
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

coat
Příspěvky: 68
Registrován: 13 čer 2007, 02:00
Bydliště: BRNO

#11 Příspěvek od coat »

stephunk píše:kúp si to originál, ak to budeš robiť vyjde ťa to na rovnako..
Vždyt jsem tu psal, že ty obvody FT.. stojí něco přes sto a ty hotový moduly asi 600, takže pochybuju že by to vyšlo levnějc. Navíc ty převodníky jsou docela potřebný pro dnešní aplikace a je dobrý je mít v zásobě, kdybych měl za každej dávat 600 tak budu o chlebu a o vodě.

kHz

#12 Příspěvek od kHz »

vùbec nedoporuèuju kupovat ty moduly , jelikož využívaj zastaralý typy pøevodníku od ftdi . Kup jsi FT232R . Obsahuje eeprom, krystal a pár dalších souèástek . Stáhni datasheet a podle toho si nakresli schéma v eaglu . nejednoduší co mùže bejt a pokud si seš schopnej pro to udìlat dps sám vejdeš se do 200kè . Zrovna dodìlávám pøevodník k uP takže když bude fungovat tak jsem dám schéma a desku .

kHz

#13 Příspěvek od kHz »

Takže dokonèeno , ozkoušeno a výsledek funguje :) takže pøikládám fotky hotovýho modulu + dps a schéma. Modul je napájem z aplikace.
Přílohy
P1010048.JPG
(34.79 KiB) Staženo 73 x
P1010045.JPG
(28.36 KiB) Staženo 66 x
P1010043.JPG
(30.82 KiB) Staženo 68 x
P1010040.JPG
(27.37 KiB) Staženo 72 x

kHz

#14 Příspěvek od kHz »

nìjak to nechce povolit zip,rarani formát eaglu :) a nevím jak to sem jinak vložit a jako obrázek mi to nepøijde jako dobrej nápad takže po icq to mile rád pošlu :)

icq 316539908

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Od toho je tady Upload.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“