Umístění čidla nového temrostatu v mrazáku

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
YuriiGT
Příspěvky: 22
Registrován: 22 dub 2010, 02:00

Umístění čidla nového temrostatu v mrazáku

#1 Příspěvek od YuriiGT »

Kdysi nám přestal fungovat termostat v mrazáku určeném na maso pro psa, a protože mrazák jel pořád naplno rozhodl jsem se, že nainstaluju externí termostat. I přidal jsme na přívodní kabel k mrazáku termostat z ebaye jako je tento: https://www.ebay.com/itm/Digital-220V-S ... 24qG_h9ftA, teplotní čidlo jsem klasicky hodil kamsi na dno mrazáku přičemž tenký kablík k němu byl normálně přivřený pod víkem, to fungovalo a dál jsme neřešil..
Zhruba po roce a půl se ovšem odporoučel i ten tak jsme se rozhodl pro jiné řešení a koupil jsem teplotní senzor a spínač Soonoff TH16 a chtěl ho nainstalovat úplně stejně ALE, bohužel kablík k čidlu je docela férový kus kabelu s průměrem 4mm a čidlo jako takové má odhadem 5mm.

Napadla mne teda varianta mrazák kdesi navrtat a a čidlo do něj vložit (místo kapiláry původního termostatu taky narvat nejde :() otázka je: Kde abych nepoškodil kanálky s chladivem a zárověň aby bylo čidlo umístěné správně?

Uživatelský avatar
YuriiGT
Příspěvky: 22
Registrován: 22 dub 2010, 02:00

#2 Příspěvek od YuriiGT »

Ještě úprava dotazu: Jde mi spíš o to že na zadní straně mrazáku je umístěný kondenzátor s kompresorem a něco mi říká že samotná chladící část okruhu by měla být umístěná také tam. Nebo je pravděpodobné že může být i z boku mrazáku nebo z přední strany?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“