Televízory OVP

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

Televízory OVP

#1 Příspěvek od jandu »

Od ktorého prijímača sú odvodené prijímače OVP CTV 2137, 2138A a pod.?, resp. aké majú označenie chassis?

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 18:27, celkem upraveno 1 x.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#3 Příspěvek od jandu »

Dopočul som sa, že v počiatkoch sa tieto prístroje montovali z dielcov z dovozu a tieto prijímače nie sú z vlastného vývoja. Čo je na tom pravdy?

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 18:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Niektore OVP TVP su Thomson

#5 Příspěvek od jEti »

Zdarec,
pokial viem tak ked som opravoval nas TVP tusim nieco ako CTV-2124 doma tak to bol Thomson.. Ale model si uz presne nepamatam len viem ze som hladal schemu na nternete ku OVP a nevedel som nic najst tak som to otvoril a vo vnutri bol model thomsonu..
Ci bolo takto robenych TV neviem ale asi ano..
Pristroj ktory je pod prudom, vyzera rovnako ako ten ktory nie je, len je iny - na dotyk.

Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

Re: Niektore OVP TVP su Thomson

#6 Příspěvek od MirekMH »

jEti píše:Zdarec,
pokial viem tak ked som opravoval nas TVP tusim nieco ako CTV-2124 doma tak to bol Thomson.. Ale model si uz presne nepamatam len viem ze som hladal schemu na nternete ku OVP a nevedel som nic najst tak som to otvoril a vo vnutri bol model thomsonu..
..
JO a pak jsi se probudil a měl jsi ruku v nočníku,že ?? Jako že OVP dělalo i pro někoho,tak to jo,ale opačně NE!

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Thomson

#7 Příspěvek od jEti »

No neviem ja mam minimalne obrazovku thomson a podla thomson modelu som si hladal schemu tak ja neviem.. myslite si o mne co chcete.. tu telku uz nemam inak by som to odfotil.. s tym modelom si niesom isty len mi beha po rozume..

PS: tiez som sa cudoval, ze by som mal exemplar??

pozeral som si v clankoch bol to model CTV2124
Pristroj ktory je pod prudom, vyzera rovnako ako ten ktory nie je, len je iny - na dotyk.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#8 Příspěvek od jano2 »

OVP,kopirovane z OTF.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

Re: Thomson

#9 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 18:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Model

#10 Příspěvek od jEti »

Tam bol aj model dnu iny ako vonku.. Mne je to jedno sak ma nekamenujte, len som sa aj ja sam cudoval ze podla modelu co je na vonku na plaste som nic nevedel najst a vo vnutri som nasiel iny a podla neho schemu.. /Uz sa ku tejto teme nevyjadrujem/
Pristroj ktory je pod prudom, vyzera rovnako ako ten ktory nie je, len je iny - na dotyk.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Model

#11 Příspěvek od jef111 »

Já jsem už taky našel Thomsona uvnitř OVP. A některá ta šasi z vývoje OVP mi Thomsona docela blízce připomínají. S OTF to bylo docela jinak ale co na tom teď už... trend ve vývoji této elektroniky je nám všem jasný takže to netřeba řešit.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#12 Příspěvek od helios »

Ja som zasa dostal do daru Color 416. Bolo mi divné, že na prednom paneli neboli žiadne ovládacie prvky okrem sieťového vypínača. Keď som chcel zapojiť anténu, zistil som, že diera je prázdna. Po otvorení zadného dekla sa na mňa usmievala doska SONY, decentne opretá zvisle o zadnú stenu. Zohnal som k nej diaľkový ovládač, a teraz mám 416-ku s teletextom a prepínaním formátov.
A potom niekto povie, že ľudia nie sú vynaliezaví... :hapfac:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“