Nahrávání z H265

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

Nahrávání z H265

#1 Příspěvek od Quest »

Neřešil náhodou někdo problém nahrávání ze současného nového formátu H 265 do PC? Doposud jsem z externího USB tuneru nahrával do PC a dále vystřihoval reklamu, odstraňoval logo bez problémů. Nyní jsem koupil nový USB tuner (DVB-T2/HEVC). Funguje dobře, ale jeho nahrávky, ačkoli jsou také v transport streamu (.ts), jako dřív, tak jdou pouze přehrát, ale nikoliv otevřít v jiném programu, než ve kterém byly pořízeny. Je to totéž, jako nahrávky settoboxu Tesla, který také vytváří soubory ts, které nejdou jinde otevřít. Například program VideoReDo, doposud používaný bez problémů ke konverzi transport streamu, na program stream, jen píše, že chybí specifikované PIDs. Může mi někdo poradit, kde ty PIDy nahonit?
Ještě doplním, že současně s ts soubory, tuner vytváří xml soubory se stejným názvem a velikostí několika kb, které obsahují jen veškerý text z EPG.
Díky za reakce.
Přílohy
No PIDs.jpg
Naposledy upravil(a) Quest dne 16 říj 2018, 22:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Standa99 »

Na jejich stránkách je v popisu k VideoReDo verzím maximálně "Edit H.264/AVCHD files + Edit MPEG1 and MPEG2 files". O H.265/HEVC ani zmínka, takže si vyber něco jiného.
Sice reklamy nevystřihávám a ani nepřebarvuji loga, ale mám oblíbený XMediaRecode, který HW podporuje encoding přes GPU (u mě nVidie), což je proti CPU mnohonásobně rychlejší.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#4 Příspěvek od Quest »

To Standa99. Ten popis se týká pouze verze 5 a Pro, někdo psal o verzi 6, která asi ještě není moc rozšířená, což potvrzuje administrátor diskusního fóra VideoReDo, v odpovědi na dotaz jiného přispívatele.

VideoRedo mi velmi vyhovovuje, stříhá velmi přesně na 1 fram, umožňuje změnit formát i rozměr výstupního videa, odstřihnout část obrazu a zbylou část natáhnout na jeho místo (což je dobré když režie pustí dole, nebo nahoře bílý proužek s nějakou informací), neposouvá zvukovou stopu, umí měnit její hlasitost, a další a další. Vyrovná se specializovaným střihovým SW.
Přílohy
VideoReDo 1.jpg

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Standa99 »

To to potom nemáš žádný problém, když máš verzi 6 :wink:
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#6 Příspěvek od Quest »

To teda mám. Čti znovu od začátku! :D A 6tku zatím v ČR (SW.cz) nemají.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »

Já si to pamatuji, ty jsi psal, že verze 6 není moc rozšířená (jakoby existovala např. beta verze) a až v následném příspěvku, že ji nemáš. Určitě to je proto, že 6 ještě nebyla vydaná, takže díky zvyku na ni budeš muset počkat, protože 5 žádné H.265/HEVC neumí a tohle bylo určitě zřejmé i včera :wink: Žádná jízlivost v tom není, jenom konstatovaní :)
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
lucasan
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 49
Registrován: 19 čer 2018, 02:00

#8 Příspěvek od lucasan »

změň SW na kterém provozuješ ten USB tuner nap. DVBViewr ten používám já a nemám sním žádné problémy při nahrávaní a přehrávání v jiných programech pokud chceš hodím ti tu video kousek v H265

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“