Pomozte zachránit důležitá data!

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Pomozte zachránit důležitá data!

#1 Příspěvek od Brudr »

Ahoj všichni,
velmi nutně bych potřeboval starý HDD Seagate ST34311A. Může být i nefunkční, respektive potřebuji hlavně funkční řadič toho disku. Na řadiči mi vyhořel jeden chrobák, takže disk je momentálně nepojízdný. Jedná se o historický HDD, s kapacitou 4,3GB. Třeba se někde někomu válí nebo s tím má podloženou nohu u stolu. Prosím, podívejte se! Na disku jsou velmi důležitá data. Bohužel, přesně podle Murphyho zákonů vyhořel těsně před tím, než se data mohla zazálohovat. Zálohy se jinak dělaly každý týden, naposledy už k tomu nedošlo a jak už to tak bývá, zrovna s tím důležitým, co už nejde znovu udělat. Budu rád, když se mi ozvete na: odkladiste@atlas.cz .
Díky

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#2 Příspěvek od Radix »

Podívej se na Aukro, tam takové občas bývají.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od cabernet »

Počul som aj o firmách, ktoré sa zaoberajú práve záchranou dát. Ak si spomeniem viac, dám Ti vedieť.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#4 Příspěvek od jandu »

Ozaj, nejde preložiť platňu z jedného HDD do druhého od rovnakého výrobcu? Akým spôsobom za zaznamenáva poloha stopy? Nie je to samonavádzanie?

V tom prípade by mohla pomôcť kúpa staršieho HDD od rovnakého výrobcu a prehodiť to.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#5 Příspěvek od Radix »

Ta služba je tak drahá, že se o ni dá uvažovat jen v krajním případě a pokud jde o velmi cenná data.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#6 Příspěvek od mety »

jandu píše:Ozaj, nejde preložiť platňu z jedného HDD do druhého od rovnakého výrobcu? Akým spôsobom za zaznamenáva poloha stopy? Nie je to samonavádzanie?

V tom prípade by mohla pomôcť kúpa staršieho HDD od rovnakého výrobcu a prehodiť to.
To som už skušal na viacerych funkčnych HDD, skončilo to uplnym znehodnotením disku :(

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od stepa »

Musis se trefit do serie, aby ta elektronika chodila...jinak to bud nepujde, nebo oddelas funkcni zbytek.

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od thunderstrike »

Zítra se podívám do sklepa,mám tam asi 10 těhle disků...btw sou to ty v gumě?

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

HDD Seagate

#9 Příspěvek od jEti »

Mne sa tiez mari ze su to tie v gume, mna napada len to co povedal predchodca ze musis trafit seriu a ten chrobak co ti vyhorel tak to sa ti stalo podla mna preto ze ti odisiel zdroj.. je to tak??
Pristroj ktory je pod prudom, vyzera rovnako ako ten ktory nie je, len je iny - na dotyk.

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Brudr »

thunderstrike píše:Zítra se podívám do sklepa,mám tam asi 10 těhle disků...btw sou to ty v gumě?
Ano, jsou to ty v gumě. Kdybys našel, moc by jsi mi pomohl.

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD Seagate

#11 Příspěvek od Brudr »

jEti píše:Mne sa tiez mari ze su to tie v gume, mna napada len to co povedal predchodca ze musis trafit seriu a ten chrobak co ti vyhorel tak to sa ti stalo podla mna preto ze ti odisiel zdroj.. je to tak??
Je to přesně tak. Odešel zdroj (spálený odpor a kondenzátor). Po výměně zdroje nešel počítač zapnout, z čehož jsem usoudil, že odešla i základní deska. Vyndal jsem tedy HDD a dal ho do funkčního PC, abych mohl zazálohovat data, a po zapnutí se vyvalilo množství různobarevných čmoudíků a smrádek (z HDD). Po odstranění gumy byla jasně viditelná díra v broukovi.

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Oprava seagate

#12 Příspěvek od jEti »

Ja by som to riesil tak ze by som si zohnal HDD rovnakeho modelu a vymenil svaba. Ja som riesil tiez taky disk a prisiel som na to ze je ta suciastka je ochrana proti prepolovaniu mozno aj proti spickam ale skusmo co som experimentoval som prisiel na to ako sa chova: ked ju prepolujes pocujes jemne cvaknut ale ked ju potom zapojis normalne tak vybehne dym a vypali v suciastke dieru /hnusne a dlho to smrdi/..

Cize ja by som zhanal podobny seagate a prespajkoval tu jednu suciastku.

Ja som to aj skusal nahradit inou nejakou diodou pripadne ju premostit mne nezalezalo na udajoch a ani sa mi neroztocil HDD.. takze ja si myslim ze ju tam treba je ;)
Pristroj ktory je pod prudom, vyzera rovnako ako ten ktory nie je, len je iny - na dotyk.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od forbidden »

Mam tu dva ST34313A, firmware je tam 3.03 a 3.23. Tak se koukni, kdybys mel stejnou verzi, tak je dost pravdepodobny, ze to pojede.

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Brudr »

To jEti: ten brouk má asi tak 40 nožiček kolem dokola. Neříkám, že výměna není možná, ale byla by k******y náročná.

To forbidden: to je dobrá zpráva, díky. Odpoledne se podívám a dám ti vědět.

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Brouk Seagate

#15 Příspěvek od jEti »

Aha, tak to nieje ten pripad co som mal ja tento svab je hned pri napajacom konektore a vyzera presne ako vacsia SMD dioda..
Pristroj ktory je pod prudom, vyzera rovnako ako ten ktory nie je, len je iny - na dotyk.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“