Nahrávání zvuku ze zvukové karty ve špatné kvalitě

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#16 Příspěvek od Standa99 »

Ano, flac je nejlepší, vorbis je zaříznutý na 16 kHz a opus má trochu vyšší (divný) rozsah.
M4a=AAC nekonvertuj, ale rovnou stahuj (140). Ta kvalita se blbě posuzuje, protože se neví, co bylo jako zdroj toho klipu na YT, klidně to mohlo být něco ztrátového a oni to překonvertovali opět do něčeho ztrátového (aby to šlo přehrát na různých zařízeních + přehrávačích), což by nevěstilo nic dobrého.
Pokud se ti něco líbí (na YT chodíš pro inspiraci) a chceš to poslouchat v lepší kvalitě, tak si to poté rovnou sháněj v bezztrátových verzích.
Tak to dělám i já (fosil), něco slyším třeba z rádia, v telefonu nahodím Soundhound, který mi to naskenuje a vyhodnotí, co to je za skladbu + interpreta a potom si to doma odněkud stáhnu (chodím např. na rutracker.org do sekcí lossless).
Mlaďoši jsou někde jinde: Spotify, Apple music, Deezer apod., kde jsou u předplatného k mání bezztrátové skladby. U Spotify to tak je, 'Premium for Family' každý měsíc předplácím, aby si doma užili :)
Přílohy
m4a.png
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
kejsler
Příspěvky: 71
Registrován: 06 bře 2015, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od kejsler »

No já to dělám dost podobně, prvně se snažím tu hudbu stáhnout např. z ulož.to ve FLACu a překonvertuji si ji do M4a. Vím že FLAC je orginál, ale je tak 5x větší a mám na disku asi 500 skladeb, takže to dělá +- 20 Giga ve Flacu, což prostě nedostanu na kartu do mobilu, proto jsem sáhnul po alternativě a to je konvertovat je do M4A (lepší kompresní formát neznám).

Pro stahování z youtube se ubírám až když není jiná možnost a nikde jinde to nejde sehnat.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#18 Příspěvek od Standa99 »

S tím co jsi napsal, se nedá nic, než souhlasit :)
Kdybych měl neomezená data, tak bych používal Spotify i při mé (časté) chůzi. Vím že je tam možný i offline režim a možnost playlistů, ale jsem zvyklý na svou klasiku. Nepotřebuji mít sebou celou sbírku, tak si sem tam 'knihovnu' v telefonu obměním :)
Doma si Spotify i pustím, zkouknu třeba novinky, ta jejich aplikaci je šikovná, jde z ní poslat stream rovnou do receiveru, který je připojen k LAN.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#19 Příspěvek od xsc »

Standa99 píše:Tak to dělám i já (fosil), něco slyším třeba z rádia, v telefonu nahodím Soundhound, který mi to naskenuje a vyhodnotí, co to je za skladbu + interpreta a potom si to doma odněkud stáhnu
Docela by mě zajímalo, jak to komu chodí a co to umí najít. Když jsem potřeboval najít něco, co bylo ještě na kazetě z 80. let, tak jsem neuspěl asi na třech serverech. Pravda, byl to cover známější věci, ale ne anglicky...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#20 Příspěvek od Standa99 »

Tu databázi asi nebudou mít absolutně dokonalou, už se mi taky stalo, že mi něco nenašel a to jsem ještě míval i Shazam, který to taky nedal. Co si vzpomínám konkrétně na pár nepoznání, tak jedno byla taky nějaká předělávka použitá ve filmu a druhé úplná novinka, což se dá pochopit. Taky se často stává, že když se díváme na nějaký film a zazní otázka, co to hraje, tak to klidně vrátím, ale většinou ten úsek není dost dlouhý na rozpoznaní, protože do toho začnou třeba kecat nebo zazní ruchy a v tu chvíli to taky nepozná.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
rimi
Příspěvky: 288
Registrován: 26 čer 2011, 02:00
Bydliště: Pribor

#21 Příspěvek od rimi »

xsc píše: ještě na kazetě z 80. let, tak jsem neuspěl asi na třech serverech
Nedavno jsem testoval kazetaky co mam doma (cca 20ks) na rychlost prehravani a bylo to teda dost prekvapujici, ta nepresnost.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“