Pitva čínských Li-Ion 9900 mAh :-)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#76 Příspěvek od Behemot »

Celeron píše:A co LiFe? Balancovat se nemusí, velkokapacitní bloky jsou. Žádný paralelní řazeni hromad trošku zbytněných tužkovek jako u LiIon. Proudově sice nejsou moc velkej zázrak , ekonomicky dávají kolem 3C ale nabíjení 1C. (Třeba z 20Ah baterky se dá vzít 60A a 20A se nabije za cca 1 hodinu). Pouze stačí hlídat minimální napětí baterie.
Jestli to je LFP, tak je to samozřejmě nesmysl, základní vlastnosti jsou stejný, jako u jakýhokoli jinýho lithiovýho elektrolytu. A o tom jsem přesně mluvil, je to jenom slibotechna a bouda jako všechno ostatní.

sinclair: je docela vtipný, že člověk, co má povědomí v oblasti šméčkovosti elektroniky, hlavně nabíječek, je tak neskonale naivní v akumulátorech. Že Fulgur jako bude prodávat jenom kvalitní věci si sebral kde? Už i můj dodavatel Panasonicu olova mi furt tlačí nějakou levnou čínu, že to zařadili do sortimentu, protože zákazníci chtěli něco levnýho. Takže asi tak. Prostě prodáme cokoli, sice víme, že zákazník je 🤐, ale zákazník má vždycky pravdu, tak budeme hrát na 🤐 taky.

Ty 2,5 Ah jsi jako změřil, nebo máš jenom „zdání“?

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#77 Příspěvek od PeteBurns »

Behemot píše:Jestli to je LFP, tak je to samozřejmě nesmysl, základní vlastnosti jsou stejný, jako u jakýhokoli jinýho lithiovýho elektrolytu. A o tom jsem přesně mluvil, je to jenom slibotechna a bouda jako všechno ostatní...
Nehraj sa tu na odbornika, ked o nich vies zjavne uplne høvnø a ocividne si ich v rukach nikdy nemal - 300Ah blok nema po viac ako 3 rokoch pouzivania so stovkami takmer 100% DOD cyklov ziadny viditelny pokles kapacity, a pri odbere vyse 100A je pokles napatia radovo v desatinach V - ako by dopadlo olovo dufam nemusim popisovat :roll: A ze je LiFePO ovela bezpecnejsie ako LiIon vie kazdy priemerne technicky vzdelany clovek, co sa nehra na odbornika, ale radsej si nieco o tom precita ;)

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#78 Příspěvek od Behemot »

Eště že já se na kapacitu nedívám, ale když něco takovýho pořídím, tak ji měřím :wink:

Uživatelský avatar
edguy21
Příspěvky: 44
Registrován: 16 říj 2007, 02:00

#79 Příspěvek od edguy21 »

Obrázek

Počas dovolenky na Filipínach.
Počas spánku.
Výbuch nastal od nabíjačiek.
Naštastie, sme nezhoreli lebo pri zásuvke nič nebolo.
Z Gearbest. Reklamácia na dlhé trate.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#80 Příspěvek od Celeron »

Nemaj na Filipínách jako bejvalý "kolonie" USA náhodou 110V/60Hz? A ty nabíječky uměj 110V?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“