Nastěhování sušičky pod linku

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Nastěhování sušičky pod linku

#1 Příspěvek od robo »

Koupil jsem sušičku kterou mě přivezou a rád bych ji dal pod linku. Rozměry VxŠxH: 85x 60 x 65,4cm. Váhu neznám ale nic lehkého to nebude. U výšky bude k dobru asi 4cm, hloubka bude tak akorat s linkou a šířka asi 15cm. Vrtá mě hlavou jak ji tam dostat, dostrčit. Byt je panelák a na podlaze linoleum. Něco jako mini paleťák, podjet, kousek nadzvyhnout, zajet na místo a spustit. Tento nápad je nerealizovatelný nesmysl. A tak jak ji tam šikovně dostat. Poslední možnost je oddělat pracovní desku. To si nechám jako opravdu nouzové řešení. Díky.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

U truhláře se optej na SOLOLAK nebo něco podobnýho, prostě sololit s nastříkanou epoxidovou vrstvičkou na jedný straně. Nech si uříznout dva pruhy široký cca 10cm, dlouhý jak je hluboká linka. Pokud má sušička vzadu jen jednu "nohu", budeš potřebovat ty pruhy 3. Až ji postavíš před linku, našteluj si pruhy pod její nožičky tak, aby šla zasunout jedním "vrzem" pod desku. A pak vem WD-40 ve spreji, nastříkej to v celý ploše na lino i na tu hladkou stranu Sololaku a do tý sušičky šťouchni ... Bude to ještě tak 3-4 dny smrdět po wédéčku, ale protože to je jen petrolej, tak to do tejdne vysmrádne a budeš mít klid. A co víc, neslepí se ti nožky tý sušičky s linem a až ji jednou budeš potřebovat z tý linky zas vytáhnout ven, nezarejou se ti do něj a neroztrhneš si ho ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#3 Příspěvek od ZVUK2000 »

robo píše:Váhu neznám ale nic lehkého to nebude..
Sušicka není pračka. A proto ani tolik neváží :D

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

Je to skoro to samé - taky často váží přes 50kg.

Největší hovada bývají pračky kombinované se sušičkou - některé váží i okolo 90kg.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#5 Příspěvek od ZVUK2000 »

Kdyby mi ji shodou okolnosti včera nepřivezla firma (čekal jsem až do 8mi večera). Šofer ji sám sundal z auta naložil na rudlu a vyvezl po schodech. To vše sám. Když jsem pak rozbaloval tak jsem bych překvapen jak je lehká :)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#6 Příspěvek od bu2520 »

suška nemá na rozdíl od pračky závaží. Ale je fakt, že u typů s tepelným čerpadlem něco váží kompresor navíc. Každopádně bych se toho nebál minimálně poponese ji jeden chlap.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Normálně ji tam zasuneš. V nejhorším případě to podmázneš mýdlem.
Hlavně nezapomeň v okolních skříňkách udělat patřičné otvory na přístup k uzávěru vody a zásuvce.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

Váhu už znám 51.5kg.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Je to uplne to same jako treba vestavna mycka, normalne ji tam soupnes. Nevim v cem vidis problem.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od robo »

Problém vidím v té výšce, myčka okolo 80cm, vestavěná,následná manipulace s ní, sušička 85cm. Ta rezerva je u sušičky menší než kdybych tam chtěl dát myčku. A taky váha je o cca 10kg nižší než má sušička.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Mycka mi vazi kolem 65kg. S vyskou nevidim problem, pokud se ti tam vleze tak ji tam soupnes i kdybys mel rezervu jen par mm.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od robo »

termit256: Stalo se jak jsi řekl, a je tam. :)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“