Jakou vybrat susicku na pradlo ?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Jakou zvolit značku ?

AEG
8
35%
BOSCH
6
26%
SIEMENS
3
13%
BEKO
6
26%
 
Celkem hlasů: 23

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bigkubik
Příspěvky: 24
Registrován: 21 led 2014, 01:00

Jakou vybrat susicku na pradlo ?

#1 Příspěvek od bigkubik »

Zdravim,

koukam po susicce s tepelnym cerpadlem, napojenim na odpad a cenou kolem 15k ze vsech modelu mi jde uz hlava kolem.

nemohu se rozhodnout nad volbou znacky, kazda ma nejakou vyhodu:

- AEG nabizi zaruku 5 let na cely spotrebic a 10 let na motor
- Bosch a Siemens maji samocistici kondenzator pro stalou ucinnost

znacky jako Beko atd. me moc nelakaji ikdyz v testech vychazi kupodivu dobre

adepti:

AEG T8DBE48SC
BOSCH WTH85290BY
SIEMENS WT46W361BY

Diky za vas nazor..

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

v testech vychazi kupodivu dobre
Myslíte Dtest, že jo? Tam ale nedělají dlouhodobé testy.

Co třeba Miele? https://www.miele.cz/domacnost/susicky- ... 0WP_Active

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#3 Příspěvek od DELONG »

A čo myslíš AEG A BOSCH sú fakt zárukou kvality ? Podľa mňa sú to ešte horšie braky ako Beko a podobne. Ja osobne by som si kúpil to najlacnejšie stejne ti to nevydrží dlhšie ako 3 roky. Hold my sme proste odpad pre pánov západu .
A tú záruku 5 rokov neboj to si dobre zaplatíš .
A 10 rokov na motor ? To už ti vybledne pokladničný bloček a nebudeš mať už s čím reklamovať a možno už ani tá firma nebude existovať kde si uplatníš záruku . Alebo ti odíde elektronika špirála alebo niečo iné ale motor bude dobrý aj po 10-tich rokoch .
Sú to len samé drísty predajcov len aby vyťahali peniaze a ostatné je im ukradnuté .

PS: Najlepšia sušička je z mierami 60-90-60 :lol: .

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Lepší by bylo vybrat si některej ze starších, ale dosud prodávanejch sušiček, na webu se na ně totiž najde spousta recenzí. Ne jen to, jak je rychlá, tichá, ale i to, jak je spolehlivá a po čase účinná.
Na značce totiž nezáleží, to spíš na konkrétním modelu.
DELONG píše:PS: Najlepšia sušička je z mierami 60-90-60 :lol: .
Takže žádný kozy, žádná prdel, zato velká cejcha, jo? :D

Obrázek
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Já bych výběr ze staršího raději moc nedoporučoval. To bylo prostě kdysi a dnes to už není pravda. Spíše bych doporučoval se orientovat na ty nové, ale pouze na ty výrobce, co zvládnou i pračku se sušičkou v jedné krabici. Tihle budou mít určitě větší zkušenosti a jejich jen sušičky by měly být i spolehlivější. Ale samozřejmě jen ty novější typy, ne ty staré před tím než začli dělat i ty kombinace.

A určitě bych ve výběru dával Siemens=Bosch a nezapomínal bych na Elektrolux.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

elux=aeg=zanussi :D

Uživatelský avatar
bigkubik
Příspěvky: 24
Registrován: 21 led 2014, 01:00

#7 Příspěvek od bigkubik »

miele jsem koukal, ale prijde mi ze zakladni trida nenabizi nic navic za skoro dvojnasobnou cenu oproti konkurenci

a myslel jsem ze aeg = bosch = siemens jakozto stejna fabrika..

ale ono to s tou znackou fakt asi bude dneska jedno.. spis mi jde o to co ma vetsi hodnotu, jestli 5leta zaruka nebo samocistici kondenzator pro mozna delsi zivotnost..

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#8 Příspěvek od bu2520 »

Bosch siemens je jedna fabrika a stejné komponenty, liší se hlavně designem
pod konsorcium Electrolux patří AEG a Zanussi a liší se výbavou a kvalitou top je AEG střední třída Electrolux a socka Zanussi. Mielle už není co bývalo , ale to už není nikdo. Sošky s tepelným čerpadlem mají problém, že se zanáší výměník šatovkou a přestanou sušit pak to je demontáž sušky do základů a složité čištění. V tom je o trochu Bosch Siemens lepší, že na konci sušení výměník propláchne zkondenzovanou vodou. Tepelné čerpadlo sice nějakou kačku ušetří , ale je více problematické, než klasická kondenzační, která už ovšem není téměř k sehnání. Přístroje jiných značek jsou ryzí spotřebka a podle toho to vypadá.

Uživatelský avatar
bigkubik
Příspěvky: 24
Registrován: 21 led 2014, 01:00

#9 Příspěvek od bigkubik »

Hlavni duvod porizeni susky je odstranovani zvirecich chlupu z obleceni, coz kdo nezazil tezko posoudi jestli to jsou nebo nejsou vyhozene prachy :)

nemam predstavu jak slozite by bylo pravidelne cisteni kondenzatoru aby nedochazelo ke snizovani ucinnosti, ale alespon bych mozna videl jeho stav
narozdil od uzavreneho samocisticiho kondenzatoru, kde budu spolehat na to ze to automatika cisti poradne, ale nikdy to nezkontroluju :/

zatim to vypada na:

AEG AbsoluteCare® T8DBE48SC s 5 letou zarukou na cely spotrebic

za cca 16tis.Kc

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#10 Příspěvek od tatramacek »

Máme AEG kondenzační a vcelku spokojenost. Stála 14000CZK a nemůžeme si stěžovat. Záruka 5 let. Ovšem myslím, že opravdu stačí něco levnějšího. Stejně je to dnes vše spotřební zboží
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#11 Příspěvek od Hydrawerk »

bu2520 píše:Mielle už není co bývalo
Furt je to asi nejlepší dostupná značka spotřebičů. Nebo znáte lepší?? Brandt je v Alžírských rukou. https://en.wikipedia.org/wiki/Brandt_(brand)
Blomberg je nyní převlečený Arcelik, čili Beko. https://de.wikipedia.org/wiki/Blomberg_ ... r%C3%A4te)
https://en.wikipedia.org/wiki/Ar%C3%A7elik
Zapomněl jsem na něco?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#12 Příspěvek od bu2520 »

je pravda, že mohu vycházet jen s přístroj,ů které se ke mě dostaly a těch není úplně reprezentativní vzorek. Tak spíše vycházím mezi rozdíly za posledních pět let. A ten skok od masivní konstrukce k lehkým plastům a slabým plastovým západkám je viditelný.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#13 Příspěvek od Hydrawerk »

Třeba Miele W667 je o dost masivnější, než ostatní všecky vrchem plněné pračky. Okukoval jsem ji na prodejně.
Váží více než běžné pračky. Asi proto, že celková konstrukce vznikla tak zhruba do roku 2002. https://www.miele.cz/domacnost/automati ... name=W_667
Ale koupi nechť si každej rozmyslí. Moc se mi nelíbí ovládací panel na dvířkách a v bubnu není inspekční otvor na prohlížení topnýho tělesa. Též pojezdová kolečka tam nejsou, ale prej se dá dokoupit pojezdovej rám, na kterej se to posadí.
Cena 29990 Kč za 6 kg náplň není nic moc, navíc to není žádnej novej model, morálně je to tak na úrovni roku 2002 asi.
Za pračku bych dal tak do 24000 Kč při náplni 7 kg, a i to už je skoro drahý. https://www.miele.cz/domacnost/automati ... 018336-ZPV

Uživatelský avatar
vankojan
Příspěvky: 1
Registrován: 24 říj 2018, 02:00

#14 Příspěvek od vankojan »

Zkousel si nejakou z http://nejsusicky.cz/ top sušiček? My vibírali práve odtud, BEKO.

Uživatelský avatar
mirku
Příspěvky: 198
Registrován: 15 čer 2006, 02:00

#15 Příspěvek od mirku »

po špatných zkušenostech s různými značkami spotřebičů kupujeme už jenom Whirlpool ... takže k tématu - žena velmi spokojená se sušičkou HSCX 90420

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“