prerusovac blinkru potize

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#16 Příspěvek od Kvicala_r »

no v tomto místě bude 470R až moc.. Asi myslel OK1HGA spíše až v napájení IC samotného.. Ale já bych přesto filtroval špičky už zde menší hodnotou.. a přidal nějakou keramiku 220 - 470n /50V. Ten filtrační elyt C1 zvětšit a ideálně ho umístit co nejblíže za ten odpor a připojit na pořádnou zemní plochu...
Přílohy
blinkr.png

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od cigarkow201 »

aha a to myslis ze by melo pomoct teda? zkusim to.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od cigarkow201 »

tak jsem to odskousel a rekl bych ze se nic nezmenilo. napada nekoho jeste neco?

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#19 Příspěvek od weed_smoker »

Pokud je to v palubní síti auta,potřebuješ pořádnej EMI filtr,velkej elyt (co 1A,to 2mF) a k němu transil,kterej snese takovej proud,abypři delšim trvání přepětí spolehlivě spálí předřazenou pojistku.
BTW.V mym případě takovej filtr zabíral takovou plochu,že se jednalo o 50% celý DPS a pak to teprve spolehlivě fungovalo.Bylo v něm asi 8 kondenzátorů(keramiky,tantaly i svitky a 3 elyty 2m2/40V-) a 4 cívky(1 z nich symetrická pro 230V zapojená jako obě části v sérii se skupinou 3 kondenzátorů v tý "odbočce").Transil byl na 36V kvůli použití 78xx stáblů.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#20 Příspěvek od cigarkow201 »

no je to do motorky do simsona 6V jeste prvni kladivkova verze puvodne tam byl prerusovac stil bimetalem nebo co v tom je to prestalo fungovat a zarovky jsem nahradil led a potrebuji nejaky prerusovac aby to fungovalo spravne i kdyz nastartuji. mel by nekdo treba jine schema? nebo napad co zkusit?

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#21 Příspěvek od weed_smoker »

Tam bude toho rušení tolik,že s tim napájením budeš postupovat tak,jako kdyby pocházelo z trafa a bylo AC (graetz,velkej elyt,několik MKP,keramik a tantalů,možná i nějakej stábl pro ten kmitač s NE555).Asi bych se vyhnul i tomu FETu a dal místo něj třeba TIP127,BDT56,BD242 nebo BD140 s 1k odporem v bázi.Pojistku dej takovou,aby při zkratu tranzistor přežil(třeba T s hodnotou 20-50% Icmax)

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#22 Příspěvek od Kvicala_r »

tohle hledání je celkem duchařina. Vlož sem fotku, ať víme jak vypadá DPS a celkové provedení. Tady to toiž bude celkem významné. Ještě bych zkusil přidat do G FETU nějakou keramiku aby to rušení neprolézalo z druhé strany - třeba cca 10nF. Tady Ti bohužel nikdo neřekne udělej přesně tyto tři kroky... vždy to bude o hledání/tipování příčiny a odhadování jak to potlačit.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#23 Příspěvek od sinclair »

Jestli je to napájený ze samostatné světelné cívky magneta, tak to dostává střídavý napětí...
Nevím, jak přesně je zapojený Simál, ale určitě má pro zapalování samostatnou cívku /či dvě/ a pro světla taky samostatně.
Pokud to teda nikdo předem neusměrnil, tak to z cívek magneta dostává střídavinu. Bimetalovému přerušovači střídavina nevadí, běžně zapojeným polovodičům nejspíš jo :D
A šel bych se podívat na nějaký Simson fórum či FB grupáč. Určitě už to nějakej frajer řešil dřív.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#24 Příspěvek od Kvicala_r »

cigarkow201 píše:vse chodi bezva do doby nez nastartuji ...
Takže tady je to už krmeno nejspíš z Aku, ale je to jen dohad a přesněji ani to připojení definováno zatím Cigarkowem nebylo.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#25 Příspěvek od cigarkow201 »

zapojeni simsona je tady http://simsonmuzeum.cz/wp-content/uploa ... /s50b1.png je tam udelane nejake dobijeni baterky jinak blikace jdou z baterky. mel jsem dobijeni odpojene jestli nahodou to nedela to ze by tam lezlo stridave. jinak pak delaly verzi s ELBA kde je dobijeni a prerusovac to je tady: http://simsonmuzeum.cz/wp-content/uploa ... 51-1b3.png ale zase je to zavisle na zarovkach. ja dal do blinkru ledky. a na obrazku je ta elba 6V.[/img]
Přílohy
ELBA6VneueVersionklein.jpg

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#26 Příspěvek od cigarkow201 »

a tady je jak jsem si to sestavil ja.
Přílohy
2018-10-21 15.40.19.jpg

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#27 Příspěvek od cigarkow201 »

Tak me napada dalo by se upravit tu ELBU schema blinkru aby to melo samostatne napajeni aby to blikalo bez zarovek. stim by asi pak nemel bejt problem s rusenim kdyz to tam montovaly vedel by nekdo poradil?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od ZdenekHQ »

Víš, on ten plošnej spoj je příšernej. Navíc se dělá printscreen v png, tohle je jak fotka obrazovky.

Tady se může dít cokoliv, proto to ticho.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#29 Příspěvek od cigarkow201 »

nerikam ze to je udelane nejak super spis jsem se snazil to udelat co nejmenci. jinak ted si vzpominam ze jsem se i pokousel neco na tom simsonu merit digitalnim multimetrem takovym levnym kdyz jsem to mel nastartovane a ze blaznil i ten multimetr neslo to zmerit ze to ruseni pusobylo i na ten meric. tak nevim co stim. ta elba tu tam davaj original a melo by to fungovat asi bez ruseni na zarovkyale na ty ledky to nepujde asi urcite. co by se teda dalo stim udelat?

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#30 Příspěvek od cigarkow201 »

tak jsem zkousel udelat jeste jinej prerusovac a vysledek stejny nez me prisla nova odrusena koncovka kabelu k zapalovaci svicce a je po problemu nekdo to tu zminoval ze to muze delat. takze dekuji vsem.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“