Radiostanice Harry president 2 -vysílá, ale nepřijímá

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jarda-406
Příspěvky: 63
Registrován: 01 pro 2014, 01:00

Radiostanice Harry president 2 -vysílá, ale nepřijímá

#1 Příspěvek od Jarda-406 »

Měl bych dotázek ohledně tété radiostanice, jestli jste se s touto závadou už někdo setkal. Když zaklíčuju a mluvim, tak ostatní mě normálně slyší, a když odklíčuju a ostatní na mě mluví, i když to pustim do šumu, tak neslyšim nic. Zkusil jsem prohodit i majka z jiné totožné radiostanice a je to stejné. Reproduktor funguje, při zapínání všechno pípne atd. jenom nepřijímá. Děkuji za případné odpovědi

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

a co je vidět na eS-metru ?
je ta protistanice na eS-metru vidět, že klíčuje ?

Uživatelský avatar
Jarda-406
Příspěvky: 63
Registrován: 01 pro 2014, 01:00

#3 Příspěvek od Jarda-406 »

I když je stanice v šumu, tak jenom šumí a eS-metr se ani nehne. Neni to moc dobrý asi jako příklad, ale i někdy když se projelo pod el.vedenim, tak stanice zašuměla a teď prostě nic

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Můžeš mít v háji vstupní tranzistor, 1. mixer, nebo 2. mixer
https://elektrotanya.com/president_john ... nload.html
Diody D1,D2, bys změřit mohl. Na kolektor Q1 zkus dát kus drátu a zaklíčuj poblíž jinou CB radiostanicí na stejným kanálu. Při testu se vyvaruj nechtěnýmu zaklíčování na Presidentovy.
Pokud na kolektoru Q1 budeš mít "příjem", tranzistor bude vadný - popřípadě může být vadná nějaká ta dioda, co zahrazuje vlez do přijímače při vysílání (ta D1, nebo D2)

Uživatelský avatar
kybler
Příspěvky: 448
Registrován: 14 led 2009, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od kybler »

Na 99% vadný filtr 455kHz, taková černá kostička s 5ti nožičkama. Náhrada LT455HW.
Presidentu (resp. jeho dodavateli) utekla jedna vadná série, v.č. 07...., týká se to harryků, johnsonů a několika dalších.
Když všechno selže, přečti návod.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“