Coordinator, Quotecite atd...

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Přesně, fšecko pod čím je podepsanej Hůghl je automaticky důvěryhodný a když aktualizace zakážeš, objeví se místo hlášky "Jsou k dispozici aktualizace aplikace XYZ a BFLM" doslova výhrůžka "Je vyžadována aktualizace aplikace..." - například takovýho blbince, jakým je Gůgl písmo nebo kterejsi další vejr, kterýho jsem já v životě nepoužil - ale systém founa tu aktualizaci tvrdě vyžaduje a ve finále jde až tak daleko, že pokud zakážeš stahování aktualizací přes mobilní data a necháš je jen na wifi, ale ani tam jejich stažení a instalaci několikrát za sebou nespustíš, blokne ti to uživatelskej přístup k wifině na tak dlouho, dokud se ty aktualizace nestáhnou a nenainstalujou samy. Osobní zkušenost Samsung Core Prime, hadrák je v tom tuším pětka. A bez rootu si ani neškrtneš ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od robo »

Než root, nemusí se podařit a zbude jen cihla, Tak bych nainstaloval od esetu apku mobile security. Vypnul data, wifi a projel to tím od esetu. A pokud je nesundá eset tak je najít manuálně a bud odinstalovat, pokud nepujdou tak vypnout. Nevím zda tato možnost je už v 6

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Ghůglovský voloviny nejdou ani vypnout, ani odinstalovat. Zákaz aktualizací pomůže jen dočasně, spíš jen jako úspora mobilních dat, jak se člověk dostane na wifinu, hned se mu ty aktualizace cpou na displej zákaz nezákaz.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#19 Příspěvek od Standa99 »

@robo: Eset je na většině telefonů k ničemu viz. odkaz. A pokud ho něco nesestřelí, tak jako stále běžící appka, významně sníží výdrž na baterii.
Někteří výrobci mobilních telefonů implementují do operačního systému Android funkce, které pro maximální výdrž baterie ukončují veškeré běžící aplikace a brání jejich běhu na pozadí. Tato funkce má za následek, že se ESET Mobile Security/ESET Endpoint Security/ESET Parental Control automaticky nespustí, případně se pravidelně ukončuje. Neběží tedy rezidentní štít produktu ESET, neprovádějí se naplánované kontroly, není funkční rodičovská kontrola a nezobrazuje se ani ikona v notifikační oblasti.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od robo »

Nainstalovat, spustit a dát test není běh na pozadí. V nastaveni androidu, od verze snad 6 je možné vypnout u vybraných programu uspání aplikace z důvodu prodloužení výdrže baterie. Googlovské chujoviny, třeba filmy, hry a dále pak předinstalovaný facebook, youtube a pod jdou vypnout. Zmizí i se seznamu aplikaci a nebudou se ani aktualizovat.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#21 Příspěvek od Standa99 »

Na co mít z principu aplikaci, která stále běží na pozadí a blokuje něco, co ani v telefonu nechci?
Do custom ROM s čistým Androidem + minimálními GApps, si nainstaluji, jenom to co chci. Mezi micro a stock verzí GApps je rozdíl skoro 500MB, což je na Androidu pěkná porce aplikací, které nepotřebuji.

A pokud v takové ROM využiji i ten root, tak to je jenom bonus navíc, který umožní veškerou volnost v systému. Jsou aplikace, které bez rootu nefungují, ale jsou pro někoho zásadní. Jak účinně blokovat reklamy, než přes DNS záznam končící v localhostu, nebo používat firewall skrz iptables, což potvrdí každý linuxák.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od robo »

Šlo o situaci uživatele workhard a jeho doogee telefon. Buď se v tom neorientuje, pak by root mohl dopadnout špatně-může a nemusí a dál stejně neví co znamená root a jak ho efektivně využít a na co hrábnout v telefonu abych to nedo*ebal tak že chcípne úplně. Vím co znamená root a co se dá zmrvit když nevíš. Proto návrh na Eset který tím os projede a když bude mít štěstí tak mu najde balast. S návrhem na vylečení, třeba půjdou odinstalovat nebo je uspat, i to se dá bez rootu. Když by to nešlo tak smazat data a cache těch nemravných app a zakázat jim přístup k datům. Tohle udělat při vypnutých datech.
Asi to bude méně zkušený uživatel neb by ten root už měl hotový.
A míchat do toho minigaps, ušetření místa a pod. nepotřebuje, jde mu jen o jedno, zbavit se nějaké havěti.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

Já si snad koupím batérku do starý bezadroidní tlačítkový Nokie a tyhle problémy přenechám jinejm. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Tiez som to tak vyriesil.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#25 Příspěvek od robo »

Před chvíli jsem jeden doogee řešil. Vyskočila reklama a nešla křížkem vlevo uzavřít. V ten okamžik byl telefon pomalu neovladatelný, jako by zatuhl. Nějak jsem se ani na plochu nemohl dostat. Nepomohlo vymazat data prohlížečům, nic podivného jsem v seznamu aplikací nenašel. Uživatelka doogee se techniky tak nějak bojí, co kdyby. Prvně jsem stahl antivir od esetu ale nešlo mě projít úvodní nabídkou, měly se stáhnout nějaká data. kód chyby10401001, "ide o dočasnú chybu spôsobenú problémami s pripojením. Odporúčame vám pokúsiť sa o aktiváciu neskôr." Data v mobilu byla ok, ani půl hodiny nepomohlo.
Další antivir Avira, ten našel 4 záležitostí, pamatuji že v seznamu byl i název google systém. Co vybrala Avira jsem smazal. Telefon je po obecné kontrole funkční, koneckonců být v seznamu omylem systémová apk záležitost tak smazat nepůjde. Reklama je asi pryč, už se neukázala a telefon v rychlosti ožil a je normálně použitelný.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od workhard »

To se zase vrátí, taky to umím odstřelit v aplikacích, ale vydrží to tak max. týden. Pokouším se o ten root, ale zatím se nedaří, skončí to na 90% a pak to napíše, že se operace nezdařila. Telefon mě zase tak netrápí, byl za dvojku z bazaru, ale fungoval by ke spokojenosti, nebýt tohohle problému. Odebrané aplikace už mi sežraly 100MB dat z novýho balíčku a to to zabíjím hned jak vyskočí reklama.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#27 Příspěvek od Standa99 »

Je to každého věc, co bude mít v telefonu, ale když se někdo pídí po tom, jak se zbavit aplikací, které žerou data, baterii a jsou otravné, tak proč to nevzít z gruntu. Někdo šikovnější by se takového nakopnutí mohl chytnout, jiný to bude řešit oklikou a bude spokojený, že ho ochrání něco, co mu každý den spotřebuje 20% baterie.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od workhard »

Chci tam toho mít co nejméně.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#29 Příspěvek od robo »

workhard: testnul jsi tu Aviru nebo Eset?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od workhard »

Ještě ne, vyzkouším tedy............... Tak avira našla jako podezřelý nainstalovaný Kingroot. Nic dalšího. Tudy cesta nejspíš nepovede.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“