Internet na telefonu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Internet na telefonu

#1 Příspěvek od Kaca »

Zdravím Vás! Stala se mě taková zajímavá věc že na u příbuzných na některém telefonu jde nastavit internet na telefonu a na některém ne. Wifi OK přihlášení OK heslo správné, připojení výborné ale bez internetu. I při opětovném odhlášení a zase přihlášení. I po restartu telefonu. Signál výborný ale nelze připojit. Zajisté pochopíte že se ptám hlavně kvůli manželce. Tak čím to může prosím být?
Děkuji!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

Může to být číslem kanálu dotyčného acces-pointu. Některé mobily (i tablety) nemusí některé kanály "vidět", např. kanál 12 a 13.
Zkus změnit číslo kanálu na AP.
Také to může být ne-podpora použitého šifrování (WPA, WPA2...)
:wink:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Router dělá drahoty a nechce půjčit IP-adresu. Taky se to občas stává tady u mě. Pomůže restartování routeru, aby se mu vymazal seznam všech přihhlášených zařízení, nebo nastavit dobu zápujčky, nebo jak se to jmenuje na co nejkratší dobu. Ovšem jestli je to vhodné dělat u známých, to nevím.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Kaca »

Děkuji za reakci a odpověď! V tomhle jsem analfabet. Jak lze prosím změnit to číslo kanálu na AP a to WPA? Co to vlastně je? To lze změnit na telefonu? Někde v nastavení? Já to tam nenašel.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Kaca »

Jo, restartovat router jsem pravda nezkoušel. Jsou to blízcí lidé tak by to určitě šlo.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#6 Příspěvek od monterjirka »

Z jistých důvodů nemám momentálně "zamčenou" WiFi
A když mě někdo naštve, mohu jít cestou BANána pro jeho MAC adresu zařízení

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »

@Kaca: Pokud tu WiFi síť vidíš a přihlašuješ se na ni pomocí hesla, tak kanály měnit nemusíš. Když na ni tapneš, tak se objeví IP adresy, které zkontroluj nebo je opiš, jestli je vše, jak má být.
Přílohy
and-wifi-ip.png
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Kaca »

Děkuji Vám!!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

WPA, nebo WPA2 je druh šifrování klíče. Pokud to zařízení podporuje, mělo by Ti to vyskočit ve vlastnostech WIFI ještě před jejím připojením. Zkus se přihlašovat z viditelným heslem (abys viděl znaky, co zadáváš - nevím proč, ale u mě jsou překlepy dost častý, i když se snažím, jak můžu. Proto se přihlašuju na mobilu zásadně z viditelným heslem) wifi heslo je citlivý na velký/malý písmena. Pokud zadáš jedno písmeno jiný velikosti (nevím, jak se jinak píše rozdíl mezi třeba "P" a "p") může se připojení takhle chovat, jak píšeš v úvodu. Pokud heslo zadáváš správně, zkus nechat zrestartovat router.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#10 Příspěvek od Kvicala_r »

Ještě je poslední možnost, že ten router nastavoval někdo paranoidní a má tam filtr povolených MAC adres. Zařízení pak síť sice vidí, heslo zadává správné, ale připojit se nemůže protože to odmítá ten router. Já to tak třeba nastaveno mám, takže nikdo cizí se ke mě i přes znalost hesla nepřipojí.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Standa99 »

Po přidělení adres (IP+Mask+GW+DNS) se průchodnost sítě testuje jednoduchým příkazem ping (jde to i v terminálu na Androidu), kterým si otestuješ spojení na router a také za něj do NETu.
Přílohy
and-ping.png
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Kvicala_r píše:Ještě je poslední možnost, že ten router nastavoval někdo paranoidní a má tam filtr povolených MAC adres. Zařízení pak síť sice vidí, heslo zadává správné, ale připojit se nemůže protože to odmítá ten router. Já to tak třeba nastaveno mám, takže nikdo cizí se ke mě i přes znalost hesla nepřipojí.
Takhle to mám nastavený na domácí wifině taky - protože v blízkým okolí se vyskytuje blbeček, bavící se prolamováním hesel k wifinám a pak zatěžující jejich routery stahováním nesmyslnejch megaobjemů dat. Takže i když jsem si heslo vytvořil metodou "5tŘ1d4Vý zM3nY Pí5M3n a čÍ5LiC", tak mi ho opakovaně (pravděpodobně metodou brutal force) prolomil - protože jsem nechtěl mít heslo jak říkánku na půl stránky a dával jsem jen 8 až 10 znaků, aby si ho každej nemusel nastavovat půl hodiny (ono zkuste si nastavit opravdu dlouhý heslo na mobilu, když v něm máte na střídačku malý a velký písmena a číslice - a na mobilu musíte přepínat jak mezi malým písmem a verzálkama, tak i mezi číslicema ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

No a tenhle mizera mi ho pokaždý během pár dní prokopnul. A začal sosat na můj účet, což ze začátku, když jsem ještě měl na tarifu FUPku, bylo i docela votravný - protože data jsem sice měl teoreticky neomezený, ale praktickej limit tam byl pár desítek giga denně - což na normální provoz i s nějakýma filmama za den stačilo, ale už ne na sosání nějakýho cucače. Takže jsem chcačky nechcačky musel na tu filtraci MAC adres přejít - a od tý doby z musu ručně povolovat každý návštěvě, která se chce u nás připojit, přístup na wifinu, Ale zas máme připojení bez svinění a náš mladej už se naučil svým hostům poskytovat "sekundární hotspot" ze svýho mobilu (ten v případě potřeby vypne kdykoliv), takže mám opravdu klid.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#13 Příspěvek od yakl »

Mne tiež vypíše mobil po pripojení na WiFi potvrdenie spojenia a hlášku Žiadny internet, ale internet ide bez problémov. Horšie to bolo s internetom cez telefónneho operátora, ten všetko ukazoval, ale nešiel, musel som do servisu môjho operátora, tam sa s telefónom hrali hodnú dobu, ale nič sa nepodarilo. Potom sa chvíľu hrabali v počítači, oznámili mi, že mi príde SMS, ktorá nakonfiguruje telefón, zaplatil som 3€ a išiel som preč. Skôr, ako som prišiel k autu, prišla SMS, potvrdil som ju a inet začal ísť a ide už dva roky.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#14 Příspěvek od Standa99 »

Jak tak hledím, tak se tady šíří informace o tom, že filtrovaní MAC adres je nepřekonatelná hráz :roll: Pokud si přepnu kartu do monitorovacího módu, tak je to během pár sekund úplně první info, co vím okamžitě o každém klientovi, který je na daný WiFi router připojený, viz. namátkový výpis všech klientů (ve sloupci STATION) připojených ke sledovanému AP :lol: Naklonování této MAC je na dalších pár sekund.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#15 Příspěvek od Kvicala_r »

Standa99 píše: filtrovaní MAC adres je nepřekonatelná hráz
Ale vůbec ne, jen je to jedna z dalších drobností znepříjemňujících život podobným šmejdům co popsal Karel.
Pokud žiješ na dědině, tak koncentrace podobných individuí a znuděných debílků nebývá tak vysoká

Odpovědět

Zpět na „Poradna“