Internet na telefonu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#16 Příspěvek od Standa99 »

Ty mu opravdu věříš, že by někdo kdo se umí dostat přes WPA(2) heslo, tak by ztroskotal na MAC filtru?
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Jak mi teda vysvětlíš, že dokud jsem používal jen heslo, měl jsem na wifině nezvanýho návštěvníka prakticky furt - a když jsem začal filtrovat MAC, tak to přestalo?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od masar »

Stoupla ti hodnost. :wink:

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#19 Příspěvek od Standa99 »

@EKKAR: Je ten tvůj router letitý a máš na něm zapnutý 'WPS PIN'?
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Nevím čemu říkáš "letitý", je to TP-Link typ WR741ND. Wifinu má jen 2,4GHz.
Položku "WPS PIN" jsem v ovládání nikde nenašel, takže asi nemá.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#21 Příspěvek od Artaban001 »

Ještě když jsem měl ADSL připojení, modemrouter generoval 2 wifisítě. jednu jsem si přenastavil a tu druhou vypnul. Pak jsem se dozvěděl, že do tý, kterou jsem vypnul, se dalo lehce dostat. U mýho současnýho routeru, co je v páru s externím LTE modemem, taky byly generovaný 2 wifi sítě - Jedna klasická na 2GHz, druhá na 5GHz, kterou jsem vypnul. Naštěstí žádný Wifi zde v baráku není použitelný za hranicemi našeho pozemku.
WPS je jinak to, že při stisku tlačítka WPS se přenese heslo z routeru do zařízení. Někdy je zvlášť od standartního hesla k wifi (WPS je tu vypnutý u primárního LTE modem-routeru, tak u sekundárního routeru o patro vejš)

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#22 Příspěvek od Standa99 »

@EKKAR: Routery vyrobené přibližně do roku 2012 obsahovaly chybu ve WPS a mohl jsi mít jakkoliv silné WPA2 heslo a stejně se do routeru dalo nabourat/přihlásit.
Takže máš ještě starší router a platí to, co jsem napsal navrchu.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Kaca »

Co z toho tedy vyplívá pro mne? Postačí zadat IP adresu? Ještě jsem se k nim nedostal ale až tam budu tak to zkusím.
Jinak děkuji!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#24 Příspěvek od Standa99 »

Když to shrnu, tak některý telefon na té WiFi síti u příbuzných funguje a jiný ne. Ten co nefunguje u nich, tak jinde funguje bez problému (telefon manželky). Nejsou náhodou na manželčině telefonu ručně vyplněny IP adresy? Pokud ne, tak bych pokračoval:

- zkontroloval přidělení všech adres od DHCP serveru z WiFi routeru (viz. můj obrázek na předchozí stránce)
- pokud byly přiděleny všechny adresy správně, tak to chce použít příkaz ping (na funkční WiFi síti bych nainstaloval Terminal Emulator)
- pingnul router (což je adresa Brány) a zjistil propustnost mezi telefonem a routerem
- pingnul adresu za routerem (třeba 8.8.8.8 ) a ověřil propustnost mezi telefonem a NETem
- pokud bude vše O.K., tak bych vyzkoušel: ping google.com , což prověří, jestli funguje překlad adres

Na něčem to musí zkolabovat.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „Poradna“