Rektra RA162 ( odv. od Philips 845A)

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

Rektra RA162 ( odv. od Philips 845A)

#1 Příspěvek od stephunk »

Zdravím, túto 65 ročnú dámu mám už hoodne dlho, ostalo to po starkej. Niekedy by som to rád dal dokopy, z toho čo vidím vnútri je zhorený jeden hovňák, lampy stále ok, možno koncová audio už vycivená, hrká v nej a posledné roky takmer nebol zvuk. Kupodivu príjem nebol špatný. Príjmač je vypnutý vyše 8 rokov, odvtedy ho len utieram od prachu. Dajú sa vôbec na to ešte zohnať lampy???
Popis + osadenie tu:
http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/ma ... id/0000679

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od vombat »

Všechny lampy v pohodě na AUKRU - 100%emise- od 100-300Kč za kus včetně poštovného, použité i nové v originál krabičce. Na e-bay si podstatně připlatíš.
Naposledy upravil(a) vombat dne 12 zář 2007, 09:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#3 Příspěvek od stephunk »

Fajn, aukro pre mňa znamená niečo ako slimák pre nefrancúza..Napísané je že sa vyrábala v 1941-1942, to sa toho asi veľa nevyrobilo, alebo sa mýlim? Ja len či doma nemám posledný kus z bývalého východného bloku :D

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od vombat »

Poslední kus určitě nemáš. Těmito lampami osazovali tehdejší výrobci v té době všechna vyráběná rádia. Jinde něž na aukci nekoupíš. Potom se prodávají ještě na různých burzách a srazech. Pokuď se těmito starými rádii více nezabýváš, chápu, že je obtížné se orientovat, kde co sehnat, ale sehnat se dá skoro všechno na zahraničních burzách, bohužel je to otázka hlavně peněz a potom také času. Nákup elektronek je dost problematická záležitost a pokuď nakupuješ z neznámého zdroje, můžeš koupit šrot, ale to je stejné u všeho z druhé ruky.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od pajosek2 »

Nevím nakolik jsi zdatný v tomto oboru,tak se nezlob když Ti budu radit něco co už třeba víš. Pokud máš vadnou koncovou /EBL1/ tak to může být tím,že se Ti prorazil vazební kond.na G1 a tím se ta lampa vyčerpá a odejde.Ten kond může mít i svod několik KOhm a to je špatně ,protože při vstupním odporu G1 několik megaOhm.to udělá hrůzu.Taky nesmíš pustit napájení bez výstupního trafa nebo bez zapojeného repra.V prbvním případě ti odejde G2 na koncovce a v tom druhém se může prorazit výstupák.No je toho moc,ale tady Ti vžy někdo poradí. Tak hodně štěstí. Já jsem sběratel těchto skvostů,tak s Tebou cítím.

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#6 Příspěvek od stephunk »

Vďaka za info, o elektrónkach viem akurát to na akom princípe fungujú :D dokonca aj pojem strmosť mi niečo vraví. Každá rada je dobrá, rád si nechám poradiť, dobrá rada ešte neublížila nikomu, kto si ju neváži, je SOMÁR(slovo 🤐 mi neprešlo, pardón).
V každom pripade to v jeden pekný deň rozkuchám(opatrne) a povymieňam všetky pasívne prvky, prečistím ladiaci kondenzátor(a dorovnám elektródy). Zapnem ju a ak nepôjde, darujem to nejakému nadšencovi, ktorý jej dá to čo potrebuje! škoda že mám k tomu úctu a je mi ľúto to niekomu dať..

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#7 Příspěvek od Radix »

Jestli k tomu přijímači máš úctu, tak všechny pasivní součástky neměň.
Tím by značně ztratil na ceně.

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#8 Příspěvek od stephunk »

To je pravda, ale hovňáky už zháňať nebudem :wink:

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Lukas-Peca »

Proč měnit pasivní prvky, tak přístroj ztratí historickou hodnotu. Měň jen vadné. Nejčastěji jsou vadné svitkové kondenzátory, a to zejména ve společné krabici (nevím, jestli ji toto má).
EDIT: Radix mě předběhl :)
DRUHÝ EDIT: ty si myslíš, že v tom jsou hovňáky?

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od pajosek2 »

Neblbni,všechno měnit je blbost a jestlu budeš měnit kondy,tak se to dělá tak,že ty staré vytavíš z afaltu a do té trubičky zaleješ nový kond.Jsem sběratel , jestli to rádio budeš pouštět,tak bych měl zájem,na ceně se nějak domluvíme.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#11 Příspěvek od miroja »

stephunk píše:... prečistím ladiaci kondenzátor(a dorovnám elektródy)....
Krajne plechy rotora na ladiacom kondiku boli poohynane umyselne. Ak je len toto zavada na otocnom kondiku, tak to nechaj tak, to urobil vyrobca umyselne (nastavoval sa tym subeh kapacit).

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#12 Příspěvek od stephunk »

oni sú niektoré vyhnuté tak že sa pri určitom uhle otočenia až spoja elektródy..
Pajosek, no budem na to mysliet, ďakujem.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“