Zapuštěná rozvodnice- nějaké dotazy

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Zapuštěná rozvodnice- nějaké dotazy

#1 Příspěvek od Michal22 »

Potřebuji udělat podružný rozvaděč.
Koupil jsem rozvodnici ze SEZu, viz obrázek.
Ale nejsem si jistý, jak ji připevnit do otvoru- abych ji jen zasádroval, na to má moc hladké vnější stěny, bez nějakých aretačních výstupků. Pěnou by se asi neměla rozvodnice "lepit" do otvoru, ne?
A šroubky, kterýmy bych to chytl přes zadní stěny do cihel, to by asi revizák taky neviděl rád, ne?
Říkal jsem si, že bych prolomil boční otvory (které nebudou použity pro kabely) a zasádroval to tak, aby se mi trocha sádry protlačila i dovnitř rozvodnice. Bylo by to OK?

A dotaz druhý- přívod i vývody budou pouze v horní části. Ale potřeboval bych nějaké dráty (6 mm²) dostat i ze spodní části rozvodnice směrem nahoru- mám je natáhnout pod DIN lištou, která je v rozvodnici zašroubovaná? Nebo mám vynechat mezi jističi mezeru a jít s dráty v ní? Nebo to ocházet z boku, mimo jističe?

Díky za přínosné podněty.
Přílohy
rozvodnice.jpg
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

A co by jako mělo revizákovi vadit na čtyřech natloukacích hmoždinkách, když už tam ve dnu jsou předlisované kroužky?
Zrovna tak bys to mohl zajistit do boků.
Vždyť tam stejně musíš někudy zatáhnout kabely, tak tam těch děr bude dostatek. A všechny zapěněné nebo zasádrované.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

On je největší problém, že ač je to v 15cm zdi, tak vzhledem ke stáří budovy mám už strach tam víc klepat- když jsem sekal díru na tento rozvaděč, podařilo se mi projet krz zeď. Ač jsem to dělal ručně, žádné kango. Malta je už natolik strávená, že vůbec nedrží na cihlách :?
Proto mám i trochu strach tam něco vrtat.
Ale díky za informace, nějak se s tím zkusím poprat.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#4 Příspěvek od dudo02 »

Ten rozvádzač zasadruj.Nie je potreba nič vylamovať - bude to držať aj bez toho. V prílohe foto ako to riešim ja.
Přílohy
t_img_20160421_144148_681.jpg

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#5 Příspěvek od ZVUK2000 »

Pěkná práce, jen doufat že centrální Fíčko nebude často vybavovat :D

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#6 Příspěvek od ZVUK2000 »

A některým rejpavým RT může vadit že Fíčko nemá shodný odvod/přívod, vrch/spodek jako jističe. Ale tady to jde krásně vidět. Takže OK.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#7 Příspěvek od monterjirka »

Naprosto normální řešení dát přívod na chránič zdola, nahoře propojit s jističi a vývody z jističů dole. Co by na tom mělo revizákovi vadit...

K prvnímu příspěvku - použití "pěny" je naprosto normální,je to jedna z možností jak to udělat.
Ale ne každý použije mozek... A když se tam narve moc pěny a nepoužijí se nějaké příčky, stěny se trochu prohnout a je to upruz dostávat tam dekl

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#8 Příspěvek od ZVUK2000 »

Jen říkám co některému RT může vadit. U větších složitějších rozvaděčů to dává smysl. Tady je to z pohledu normálního RT úplné v pohodě.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Pro pozdější hledání problémů je užitečné při drátování očíslovat příslušnost N a PE k L v kabelech.

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#10 Příspěvek od dudo02 »

Ističu č.1 zľava pripadá PE a N č.1 na príslušných svorkách - tiež zľava. Atď...

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“