LED TV 32LE430E vadný T-CON

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

LED TV 32LE430E vadný T-CON

#1 Příspěvek od ARDO »

panel je zde T315XW06

T-CON má na sobě nápis : t315xw02 V2

https://skylots.org/6541492361/Plata-T- ... 04-P301-10

někdo předemnou se pokoušel o opravu a chybí IO (dle mě DC-DC měnič)

Dle fotky by to mohl být AUO P301-LD , ovšem ten nikde není k nákupu.

Pouze P301-30 a PC301-40.Nikde ale k nim nemůžu najít datasheet takže nevím v čem jsou rozdílné :roll: :(

Displej jinak vypadá dobře (není prasklý atd.) Podsvícení a zbytek telky (zvuk) normálně jede.
Přílohy
Bez názvu.jpg

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#2 Příspěvek od Heno »

Ja myslím, že to "LD" je 10.
Avšak rozdiel medzi 10 a 30 a 40 neviem. Skús nájsť schému kde je jeden z nich použitý.

Uživatelský avatar
lucie
Příspěvky: 64
Registrován: 07 lis 2017, 01:00
Bydliště: Trutnovsko

#3 Příspěvek od lucie »

Mám jen dotaz,jak se to přidělá na flex kabel?Díky

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#4 Příspěvek od ARDO »

to HENO : I v nadpisu v tom odkazu,který jsem dával je psáno P301-10 ..I v jiném fóru jsem našel,že je tam P301-10.

Schéma jsem našel jen k P301-40,kterou někdo kreslil,ale vzhledem k tomu,že celou TV mám zavřenou,tak už jsem neporovnával s mým zapojením.



Objednal jsem jej z Aliexpressu.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#5 Příspěvek od ARDO »

Neznáte prosím někdo tento panel nebo mnou řešený IO?

Připájel sem ho do T-CONu (důkladně jsem prověřil,jestli některá nožička není s druhou zkratována anebo není připájena.

Ovšem pořád nemám obraz.Běží jen podsvit Sad

jediné napětí ,které mám je 12V z MB.Za tímto IO třeba na cívce L201,na tranzistoru nemám žádné napětí.

Zdá se mi,že nejede vůbec ten měnič,ale k tomu IO AUO P301-10 jsem nenašel datasheet,takže ani nevím jakým způsobem se má rozběhnout ten měnič.

Logika je zde : 715G45-04-M02-000-005B

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#6 Příspěvek od Heno »

Písal si, že si niekde našiel rukou kreslenú schému P301-40.
Môj predpoklad je, že je súčasťou rodiny P301 aj spolu s tým čo tam bol a čo tam je teraz.
Teda podľa tej schémy a toho čo písal prispievateľ treba postupovať a overiť a pomerať. Pre ostatných je to tu: http://remont-aud.net/forum/61-39858-1

Popis a napätia čo má vyrábať multi dc-dc:

Панель AU Optronics T315XW06 V.3
T-CON T315XW02 V2 CTRL
Состав: LVDS: AUO-11304
DC-DC: AUO P301-20
GAMMA: 0012 G1564 2шт


Vin = 12v
AVDD1 = 15,5v
VGL = -5,9v
VGH = 27v
VGHC = 25,9v
VCOM = 5,7v
V3D3 = 3,2v
V1D2 = 1,17v
VCCE = 3,1v

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#7 Příspěvek od ARDO »

Děkuji za popis toho,co kde má být

Nemohu momentálně otevřít ten obrázek v odkaze (kde je asi to schéma)

Ten DC měnič se spouští jen po přivedení napájecího napětí? nepotřebuje žádný povel,impuls atd?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#8 Příspěvek od KUBO »

obrázok
Přílohy
0722280.jpg
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#9 Příspěvek od Heno »

Impulz ? To som ešte nepočul. Ak tak enable trvale počas chceného behu multi IO.
Ja som ten odkaz otvoril a čítal text, takže buď tam niesi zaregistrovaný alebo nerozumieš azbuke...

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#10 Příspěvek od ARDO »

Děkuji Kubo za obrázek.
Nevím proč,ale nešel mi v odkaze zobrazit.Na PC mi to jde

Tím imulzem jsem myslel signál,povel - enable atd..Jestli z logické desky nejde
samostatným pinem v konektoru povel pro aktivování měniče.

Vidím poprvé TV která nemá mezi MB a displejem desku T-CON zvlášť.
Proto mne napadali všelijaké myšlenky

Ovšem měl by tedy po přivedení 12V v napájení se měnič spustit

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#11 Příspěvek od Heno »

Veľmi zriedka ide z logickej dosky (MB) nejaký povel na zapnutie meniča a nikdy nie formou impulzu, ale trvale trebárs log.1.
Avšak na niektorých Tcon a je jedno, či sú integrované priamo na doske páskačov, čo bolo vždy úplne bežné na displejoch menších uhlopriečok alebo ide o externú dosku avšak či má zdroj nabehnúť sám po privedení napájania v tomto prípade 12V alebo až keď dostane enable od signálového procesoru na tcone, záleží od toho, či napájanie signálového procesoru je riešené externým stabom alebo je integrované priamo v tomto dc-dc IO. Ak je integrované v tomto IO, musí aspon táto časť IO ihned po pripojení napájania nabehnúť, inak sa naozaj nič diať nebude.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#12 Příspěvek od ARDO »

Děkuji vám.

V tom případě ovšem se motám stále kolem toho IO a toho co je za ním.

Napájecí napětí na něm mám je.Čili buď IO jako takový je vadný,nebo je blbě připájený (což ovšem podle mikroskopu krásně sedí na ploškách).

Již odpoledně jsem měřil drobotinu u něj (SMD trandy,odpory,kondenzátory - vše jsem měřil vypájené).Zkusím porovnat s tím schématem a uvidíme.

EDIT : je pravda,že malé uhlopříčky také nemají T-CON zvlášť a u značek SHARP jsem zase viděl T-CON na jedné desce s Mainboard
:)

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#13 Příspěvek od Heno »

Mikroskop nič nezaručuje, je potrebné merať boku puzdra kde je možné píchnúť hrot voči ploške dosky s druhým hrotom.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Premerat to treba pred prvym zapnutim, inak uz moze byt neskoro. Kedysi som casto menil odpalene DC/DC menice v bezdrotovych modemoch a ked novy nebol dobre prispajkovany (zem vo vzduchu), tak sa okamzite po zapnuti prerazil.

Dalsia moznost je, ze je falosny. Na AliExpresse bezny jav. Mal si pred osadenim premerat diodovym testom, ci je GND tam, kde by mala byt.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#15 Příspěvek od ARDO »

Tomu rozumím.Dělám to takovým způsobem u hodně IO,ale to pouzdro IO je hrozně malé a na jedné straně není skoro vůbec žádné místo,ale než jste to napsal,tak sem nad tímto uvažoval,abych měl jistotu v připájení.Na vhodný postup si ale přijdu.

Edit:

Delal jsem to tak,že jsem nejdříve odsal z plošek na dps starý cin,pocinoval nový čip, horkovzduchem pripajel jen tu spodní plošku a všechny boční plosky již pàjel ručně mikropàjkou.

Po připájení jsem připojil 12V z ext. reg.zdroje s proudovým omezením 10mA.Odběr nebyl naprosto žádný.Proto už jsem věděl,že to asi nefunguje.Leda jak jsem psal by ten měnič zapinala až logika.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“