Servisní generátor testovacích obrazců

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killdow
Příspěvky: 130
Registrován: 31 črc 2007, 02:00
Bydliště: Praha

Servisní generátor testovacích obrazců

#1 Příspěvek od Killdow »

Zdravím! Pokud by někdo mohl postrádat generátor servisních obrazců, nejlépe s modulátorem a funkcemi jako R, G, B, bílá, mříže, kruh, monoskop... rád odkoupím :) Přece jenom 14 litrů za nový je na mě trochu moc. Nabídněte, díky! Praha 6.

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#2 Příspěvek od kybl »

A není jednodušší servisní DVD?Používám ho dlouho a naprostá spokojenost...
Roman

Uživatelský avatar
Killdow
Příspěvky: 130
Registrován: 31 črc 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Killdow »

kybl: Nemám a ani nechci DVD přehrávač a potřebuju používat i modulátor, takže bych raději ten generátor. Je to taky věc zvyku :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

A co se podívat do nějakého Amára a trochu si zabastlit? Pokud vím, tak nanejvýš 7 let zpátky byl uveřejněn nějaký generátor PAL, zkusím se ještě podívat do přehledů a upřesním to.
EDIT: tak se omlouvám, ale těch 7 let se mi nějak protáhlo na víc než dvojnásobek - v A-Ra ročník 1992, číslo 2, strana 82 je Generátor PAL"...
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 14 zář 2007, 20:01, celkem upraveno 1 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Pokud máš zájem, pošlu ti dokumentaci ke generátoru PAL, kterých jsem několik dělal.
Obrázek

Uživatelský avatar
Killdow
Příspěvky: 130
Registrován: 31 črc 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Killdow »

jezevec: Tak tenhle se mě hodně líbí! :) I ty funkce jsou tam všechny. Budu ti vděčný za schéma, pokud bych to zvládnul sestavit, bylo by to fajn :) pablo.ortega@seznam.cz

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#7 Příspěvek od Milan_F »

jezevec: Mohl bych také poprosit o zaslání dokumentace. Děkuji.

Uživatelský avatar
Killdow
Příspěvky: 130
Registrován: 31 črc 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Killdow »

jezevec: Děkuji za schéma, ale je to nad moje schopnosti (programování atd.) :oops: Pokud by se našel někdo, kdo by byl ochotný za slušnou cenu generátor zhotovit, ozvěte se. Šváby jsem našel všechny u GME. Díky :arrow: pablo.ortega@seznam.cz

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

A co takhle stavebnici J-214 od Neonu z Rožnova za asi tisícovku? To by snad šlo, ne?

Uživatelský avatar
Killdow
Příspěvky: 130
Registrován: 31 črc 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Killdow »

hill: Díky za tip, to bude asi pro mě ideální (u Flajzara je ještě levnější :) ) Modulátor mám, tak to k tomu přidělám :wink:

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#11 Příspěvek od Achab »

Uvažuju o pořízení podobného generátoru, stavebnice J-214 by stačila a ještě se prodává. Za stejný peníz (900kč) se dá pořídit repasovaný Chroma 2326 s mnohem většími možnostmi které bych ale asi stejně nevyužil, je podstatně větší a mám pochybnosti o opravitelnosti.

Nemá s tímto typem někdo zkušenost? Jestli to má smysl koupit - na Aukru už se nabízí delší dobu.
Přílohy
Chroma 2326.jpg
(22.11 KiB) Staženo 57 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

J-214 tiez neopravis, ked odpalis procesor.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#13 Příspěvek od Achab »

U J-214 by snad šel ten program nějak vytáhnout a zálohovat pro případ nového naprogramování při poruše ale nemám s tím zkušenosti. Těch 900Kč za jednoduchou stavebnici se mi zdá dost. Navíc bylo dříve někde na Bastlírně zmíněno že má nějaké funkční nedostatky.

Chroma 2326 je určený hlavně pro monitory, má výstupy pouze RGB (3×BNC) a DVI. Nezdá se že by tam byl audio výstup. Modulátor by šel případně vestavět.

Současně je v nabídce Chroma 2327 (1900Kč) a 23291 (3500Kč) s dalšími možnostmi a výstupy ale to už se mi nechce pro moje potřeby investovat.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Ked je to pre RGB monitory, tak tam PAL nebude.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#15 Příspěvek od Achab »

J-214 má taky jenom AV výstupy - právě jsem myslel že UHF modulátor by šel do té Chromy přidat. Určitě tam bude prostorová rezerva protože skříňka je stejná i pro ostatní typy které mají navíc další výstupy (CVBS, Y/C případně Audio a HDMI).
Zvuk by se zřejmě taky musel případně přibastlit když u Chromy 2326 není konektor - DVI audio nepřenáší.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“