Záznam pořadů na satelitu Vantage HD-8000S (přesunuto)

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pat_a_Mat
Příspěvky: 42
Registrován: 10 říj 2017, 02:00

Záznam pořadů na satelitu Vantage HD-8000S (přesunuto)

#1 Příspěvek od Pat_a_Mat »

Právě řeším jeden problém se satelitním přijímačem Vantage HD-8000S se zabudovaným diskem Seagate Pipeline ST31000533CS, kde to začalo zlobit tak, že někdy se ten disk při zapnutí satelitu neroztočil a zůstal jakoby odpojený, pak to občas udělalo to, že se při zapnutém timeshiftu "utrhl" aktuálně nahrávaný pořad a nešlo na něj navázat a dodívat se na něj, až se jednou celý disk samovolně zformátoval (aspoň si to myslím, protože satelit žádnou informaci o formátování na obrazovce nezobrazil) a disk zůstal prázdný. Po připojení k PC a provedení základních testů mi to vypsalo informace obsažené v příloze.

Na základě těchto událostí se chci zeptat, jestli s tím někdo tady nemá zkušenost a zda by mohl poradit, čím by ten problém mohl být způsobený nebo kde jej hledat (zda hledat problém v samotném disku nebo spíše v satelitním přijímači a případně kde). Mě napadlo, zda by to nemohlo být způsobené např. chybou ve zdroji napájení pro pevný disk - třeba špatná filtrace.
Přílohy
Disk report.pdf
(127.23 KiB) Staženo 296 x

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Zacinaji naskakovat vadne sektory, proto ta ztrata dat. Vymen jej.

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#3 Příspěvek od teufel »

Možná bych začal kontrolou zdroje - při roztáčení odebírá disk velký proud. Pokud jsou už napůl vyschlé kondenzátory, může při roztáčení disku poklesnout napájecí napětí

Uživatelský avatar
Pat_a_Mat
Příspěvky: 42
Registrován: 10 říj 2017, 02:00

#4 Příspěvek od Pat_a_Mat »

To je právě to, co jsem měl na mysli - jestli kvůli poklesu napětí se neobjevují záhadné chyby komunikace mezi diskem a přijímačem.

Co se týká těch vadných sektorů, nevím, zda to je to normální, ale ten report s těmi chybami to ukázalo pouze před tím, než jsem ten disk znovu (tentokrát regulérně) zformátoval. Po naformátování se špatné sektory už neukázaly. Je to běžná praxe?

Samozřejmě je možné, že jsou chyby v obojím - jak v přijímači, tak na disku. To byl právě důvod vznesení toho dotazu tady na fóru, protože jsem si nebyl jistý, čím začít - jestli výměnou disku nebo hledáním chyb v napájení.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Disk zatial nemen. Ak sa niekedy nerozbehne, tak bude problem v zdroji.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “