satelit philips dsx 6010

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wiktor
Příspěvky: 62
Registrován: 02 črc 2007, 02:00

satelit philips dsx 6010

#1 Příspěvek od wiktor »

chtěl jsem se zeptat dostal jsem tendle satelit od známího a chtěl bych na něj chytat volné programy z astry byl asi od UPC zatím jsmem měl analogový satelit tak jsem se taky chtěl zeptat jestli z toho analogu můžu použít parabolu spolu s LNB nebo musí bejt to LNB pro digitál ta parabola je offset 60cm taky jsem chtěl jestli by se do něj dala použít karta digital link pro příjem cs filmu a ještě jsem směrem na západ takže pří předchozím příjmu analogu jsem měl parabolu natočenou na východ přes barák je možné chytat náké satelity směrem na západ aníž bych musel parabolu natáčet přes barák.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#2 Příspěvek od miroja »

No prilis vela otazok, tak skusim zacat, vsak sa to hadam postupne vykrystalizuje...
Philips DX6010 bol povodne urceny len pre UPC a s povodnym FW sa bez platnej UPC karty nerozbehnu ani FTA programy, no existuje nan vela vylepseni.
Po nahrati neofic FW + karta, ktoru kupis za par stovak sa momentalne da okrem FTA rozchodit bez origo karty napriklad CZ link (CT1,2,4,Prima,Nova), prijmac vie ovladat aj DISEqC prepinac, cize mozes mat viac konvertorov (aj 4) v jednej parabole. Vie aj tzv sharing- sdielanie. Snad jedina nevyhoda je, ze nevie ovladat pozicioner.
CZLink vysiela z Astry, ktora je na pozicii 23,5W, tam okrem takmer uplne zakodovaneho SK linku (momentalne vacsina z neho iba na ofic. kartu) ide iba par FTA. Balik Kabel Deutchalnd bol pozeratelny, no momentalne nie je prekonany pre prijmace Philips.
Dalsia zaujimava poloha je 19W (ASTRY), kde sa da chytit vela FTA programov (aj nieco cez EMU), no a este snad 13W (Hotbird).
Je nan silna SW podpora, existuje vela stranok, kde sa do detailov popisuje ako co urobit ...
Mam ho, pouzivam ho, a na to co ma stal, bola to vyborna kupa :-)
Co sa tyka konvertoru, tak z principu nie je dolezite, ci bol povodne urceny na analog ale jeho parametre. Oni sa vlastnosti konertorov postupom casu hodne zmenili, takze ak je velmi stary, mozno Ti svojimi parametrami nebude vyhovovat. Fo moze mat 10 GHz, 9,75 GHz, alebo tzv dual; 9,75+12 GHz. Ten posledny by Ti mohol vyhovovat. Dalsi parameter je sumove cislo, ktore sa u starych typov pohybovalo okolo 1,0 dnes 0,2. Kedze mas parabolu 60 cm, mohlo by to mat vplyv na to, ze slabsie programy (NOVA) nemusis chytit, hlavne v pripade ak mas dlhsi kabel alebo pouzijes dva konvertory v jednej parabole.
Ozaj, skus sem dat foto toho kovertora s detailom na stitok

eMichal

6010

#3 Příspěvek od eMichal »

možna pozdì,ale k tematu
doporuèuji se podivat na
http://www.gsmobil.net/navody/index.htm
zde je vše i s návody :wink:

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“