Automatka LG 7 kg nejde sundat kryt motoru

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

Automatka LG 7 kg nejde sundat kryt motoru

#1 Příspěvek od MiracleSky »

Ahoj všem,
prosím o radu, jak sundat plechový kryt inverter motoru, který je na hřídeli bubnu. Děkuji za pomoc.
Pokud bude potřeba, foto udělám a postnu.
Edit:
Udělal jsem fotky, ty šrouby jsou tři-z druhé strany, což mi hlava nebere ale asi bude třeba ten kryt vybouchat a tím se motor z ložiska vysune. Ale že to není zajištěno normálně, to je mi záhadou.
Přílohy
DSC_0010.jpg
screenshot_22.jpg

Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

#2 Příspěvek od MiracleSky »

Tak jsem to nakonec vymlátil násilím, motor jsem nezachránil, popraskaly magnety kolem toho plechu uvnitř, plechový kryt byl totiž zarostlý, pračka tekla kolem ložiska a vytvořila sanitr a ten to zalepil. Příště to bude třeba stáhnout nějakým stahovákem, asi si ho budu muset vyrobit.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#3 Příspěvek od Hydrawerk »

Jak stará byla ta pračka??

Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

#4 Příspěvek od MiracleSky »

Hydrawerk píše:Jak stará byla ta pračka??
4, 5 let? Nebyla moje, tak odhaduji.
Přílohy
5zoBmRX.jpeg

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otakarv »

Já jednou opravoval vysavač, měl v motoru vysypané ložisko. Říkám si super, rozdělám motor, vyměním ložisko a bude opraveno. Omyl, ten motor se nedal rozebrat, byl vyroben tak, aby se rozebrat nedal a musel se koupit nový který stál polovinu ceny nového vysavače.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#6 Příspěvek od Hydrawerk »

Heh, sice nabízejí 10 letou záruku na motor, ale... https://www.lg.com/cz/podpora/dodatecna ... TitleName=
Záruka se nevztahuje na: poškození DD vzniklé v důsledku jiné vady; ;(příklad:v důsledku úniku vniknutí či zatečení vody do DD )
Pravidla a podmínky 10leté záruky na Direct Drive motor DD u LG praček platné od 1.1.2014

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Hlavne, ze vyrobia super-genialny dokonaly motor, ale aby tam dali tesnenie, ktore vydrzi viac ako par rokov, to nie...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

to je ten hlavny dovod preco som tu potvoru nikdy nekupil (ani v pripade nizsej ceny)...

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#9 Příspěvek od JirkaCZ »

tahle pračka je aspoň 10 až 15 let stará, LG používá už cca 10 let úplně jiný design :) což je docela dobrá výdrž jestli jela bez závady, vy byste asi furt chtěli výrobky s nekonečnou trvanlivostí :D

keemo: bojíš se zbytečně, mám F1480QDS od roku 2013 a akorát nekropí sprcha(asi ucpaná) jinak jede bez závady co do elektroniky, už nikdy nechci pračku s řemenem :)

Uživatelský avatar
klikorka
Příspěvky: 41
Registrován: 02 lis 2010, 01:00

#10 Příspěvek od klikorka »

Máme LG 1409TDS cca 10 let,po 7 letech provozu měněno sprchovací a vypouštěcí čerpadlo z důvodu velké hlučnosti a preventivně přívodní hadice.Cena za jedno čerpadlo do 400 kč,cenu hadice nepamatuji.Jinak ani ťuk,a to jsme 5 členná rodina,takže pračka je řádně využitá.Takže příště bude opět LG.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“