update biosu - pomoc

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tivod
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2007, 01:00

update biosu - pomoc

#1 Příspěvek od tivod »

Priatelia pomôžte mi prosím zohnat update biosu k základnej doske podľa tohoto výpisu z Everestu:

Vlastnosti zákl.dosky:
ID zákl.dosky: 11/25/1998-i440LX-IT8671-2A69JL1IC-00
Názov základnej dosky: Lucky Star Hydra 6LX

Vlastnosti BIOS-u:
Typ BIOS-u: Award Modular
Typ Award BIOS-u: Award Modular BIOS v4.51PG
Správa Award BIOS-u: #9JI8-00
Dátum systém.BIOS-u: 11/25/98
Dátum BIOS-u grafiky: 99/10/04

Výrobca BIOS-u:
Názov firmy: Phoenix Technologies Ltd.

Uvedená doska mi nerozozná starší 40GB HDD Maxtor a nikde na nete som nenašiel novšiu verziu firmware tohoto biosu. Za každú dobrú radu budem veľmi povďačný.

Uživatelský avatar
martintl
Příspěvky: 61
Registrován: 13 črc 2004, 02:00
Bydliště: Zlín

#2 Příspěvek od martintl »

je mozne ze ta deska nerozezna disky vetsi nez 32GB.

zkus se podivat jestli na tom disku neni limitovani velikosti na 32GB (vetsinou se to nastavuje jumpery) a zkus to jestli to jede nastavene na 32GB.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Bud muzes disk prejumperovat na 32 GB, melo by to pomoct. Nebo si nekde stahni DiscWizard (http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?l ... 04090aRCRD) ten by mel taky pomoct. Posledni moznost je sehnat si PCI radic a disk pichnout na nej.
Eventuelne se muzes kouknout po neoficialnim patchi BIOSu pro tu tvou desku, nekde jsem videl stranku ktery se zabyvala prave temito patchi, ale nemuzu si vzpomenout na adresu.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Standa99 »

Tu mas BIOS z 01/10/00, ktery je o 2 roky mladsi nez tvuj, tak to zkus (jsou tam i na jine desky).

http://bios.rom.by/LS/6LX/6LX_ver_9JI8-0A.rar

Jinak BIOS se da upravovat, je rozdelen na urcite bloky (CPU, HDD atd.), ktere se daji vymenit. Staci kdyz pouzijes blok pro HDD z jine desky se stejnym chipsetem. Ale vsechno se nemusi podarit.

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jankop »

Podle mých zkušeností mnoho BIOSů, které nejsou schopny přímo detekovat správně disk větší než 8,4GB, spolehlivě funguje při manuálním zadání obecných parametrů: 16383 cylinders, 16 heads, 63 sectors.
Určitě bych to vyzkoušel, je to ovšem obecně známá věc, tahle "Extended Functions".
Já jsem se kdysi mořil s přidáním HDD 40GB na starou desku a tímhle způsobem jsem to nakonec zvládl.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Standa99 »

Ale on pise, ze se mu ten disk nedetukuje vubec, tim padem ta deska o nem vubec nevi. Elegantneji se to da vyresit prvnim partitionem, ktery bude mit velikost do 8GB a zbytek najde Windows se svym 48-bitovym LBA ovladacem.

Uživatelský avatar
martintl
Příspěvky: 61
Registrován: 13 črc 2004, 02:00
Bydliště: Zlín

#7 Příspěvek od martintl »

pokud chipset a bios neumi disky na 32GB tak se to tak chova ,bud se to kousne nebo to disk vubec nenajde.

taky jsem to u jednoho pocitace resil, disk byl 40GB a pocitac se spusteni kousal , po najumperovani na 32GB fungoval bezproblemu.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Zkus se kouknout sem http://www.bios-drivers.com/drivers/124/124857.htm, tam je BIOS, který by měl ty větší disky umět.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“