Sharp LC-60LE652E nejde zapnout

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pubalik
Příspěvky: 9
Registrován: 23 črc 2018, 02:00
Bydliště: Jihlava

Sharp LC-60LE652E nejde zapnout

#1 Příspěvek od pubalik »

Dobrý den, kamarádovi se rozbila televize Sharp LC-60LE652E. Porucha se projevuje tak, že když se televize strčí do zásuvky 230V, tak kontrolka na televizi svítí modře a ani po 20 minutách se nic nestane a televize nejde zapnout, ale na dálkový ovladač reaguje změnou barvy kontrolky z modré na bílou. Pokud televizi několikrát strčí do zásuvky, tak pak naběhne a funguje normálně až do doby, než se dálkovým ovladačem vypne, potom už zase nejde zapnout. Televize už byla v servisu, ale bohužel ji tam nebyli schopni opravit. Chtěl bych se zeptat tady na fóru, jestli by někdo neporadil, co by bylo dobré zkontrolovat nebo změřit. Předem děkuji za každou radu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Odjinud:
Koupeno v Alze. Televizi jsem vratil. Kazdy druhy den se dostala do rezimu, kdy nesla bez vyndani ze zasuvky zapnout, jednou jsem ji musel vyndat dokonce 4x, nez sla pustit.
Co chceš na tom opravovat? Výrobní závada ve zdroji. :lol:

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#3 Příspěvek od Heno »

Na základe čoho si dospel k tomu, že je to výrobná vada zdroja?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

No, pochybuji, že by to byla skladová vada. A ve zdroji jsem si jen tipnul, protože tuto TV neznám, ale co jsem hledal, tak se to všem projevuje stejně.

Uživatelský avatar
pubalik
Příspěvky: 9
Registrován: 23 črc 2018, 02:00
Bydliště: Jihlava

#5 Příspěvek od pubalik »

Zapomněl jsem ještě napsat, že televize je stará 4 roky a tato závada se projevuje posledních 6 měsíců. Zkoušeli jsme do televize nahrát i tovární nastavení, ale nepomohlo to. V jiném vláknu tady na fóru jsem se dočetl, že podobný problém může způsobovat chyba v paměti. Je možné, že by to mohl být i tento případ ? Pořád mě zaráží, že TV reaguje na impulzy z dálkového ovládání (problikává kontrolka na TV), ale TV nenaskočí (nejde zvuk, podsvícení ani pixely nic nezobrazují). Když TV naběhne, tak v ní cvakne asi relátko, ale když nenaběhne, tak relátko necvakne.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Já měl dojem z toho psaného, že je nová a na netu psali podobné závady s tím, že to reklamují. Tak jsem myslel, že to dáte taky na reklamaci místo opravy. Pokud je to po záruce, tak jedině otevřít a změřit napětí ve zdroji, hlavně kolem standby součástek podle toho co to dělá a nedělá, jak jsi psal. 4 roky je ale taky doba na výměnu či opravu LED světýlek a je možné, že se tam zapíná ochrana nebo-li nepokračuje se ve startu. Takže ještě odpojit světýlka a zkontrolovat je pokud jsou napětí ve zdroji ok?

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#7 Příspěvek od Heno »

Čo myslíš tým, že si do TV skúšal nahrať továrne nastavenia? Lebo to čo si napísal je nezmysel... Tak by najprv zaujímalo čo to presne znamená, že si urobil...

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#8 Příspěvek od warp »

Nìjaký podobný ale menší SHARP jsem taky opravoval, závada podobná. Nakonec byla závada na mainboardu a to studeòák/prokov v oblasti pod tunery, naštìstí staèilo prohøát horkovzduškou a pøidání cínu na vývody. Chybìlo/vypadávalo napìtí k obvodùm u(a) NAND pamìti, TV zatím funguje už cca 1 rok. Zkrátka najít si schema desky a mìøit klíèová napìtí, mùže to být i nìjaká SMD keramika (kapacita).

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#9 Příspěvek od Heno »

Neviem aký má zmysel okrem pomylenia ostatných písať sem nejakú príhodu i keď s podobnými symptómami ak sa netýka presne toho istého typu mainboardu alebo zdroja.

Snažím sa prímet zakladatela vlákna aby sám začal premýšlať a nespoliehal sa na rady typu (pečený holub do huby).

Takže napred nech začne s vysvetlením svojich nepresných formulácii a potom sa dá pokračovať dalej.
Ak to samozrejme berie seriozne.
Ak snahu stratí, čo potom s tým TV urobí je jeho problém...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

pubalik píše:Zkoušeli jsme do televize nahrát i tovární nastavení, ale nepomohlo to.
Jaksi poslední dobou špatně čtu. Toto jsem taky přehlídl. Jak se dělá nahrání továrního nastavení do TV, co nejde zapnout. Je na to nějaký přípravek?

Uživatelský avatar
pubalik
Příspěvky: 9
Registrován: 23 črc 2018, 02:00
Bydliště: Jihlava

#11 Příspěvek od pubalik »

Omlouvám se, špatně jsem to napsal. Když televize naběhla, tak jsme se přes určitou kombinaci tlačítek (myslím, že to byla tlačítka power a input) dostali do servisního menu televize a tam jsme zvolili nabídku vrácení televize do továrního nastavení.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#12 Příspěvek od Heno »

To zjavne nepomohlo... Ak je problém s datami v pamäti firmware, urob aktualizáciu firmware cez USB klúč a potom sa uvidí. Urob to keď je TV stabilný to znamená sa ti ho podarí zapnúť.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“